Montessori Bryły geometryczne z pudełkiem

 • 299,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Bryły geometryczne Montessori to pierwsza lekcja geometrii przestrzennej. Produkt można określić jako pomoc uniwersalna, ponieważ zestaw przeznaczony jest zarówno dla dzieci mniejszych, w wieku od 3 lat, jak i starszych - po 6 roku życia. Podczas pracy  z bryłami geometrycznymi Montessori dzieci uczą się ich nazewnictwa, a podczas ich dotykania - doświadczają je sensorycznie. Ta pomoc Montessori może być wykorzystywana przez wychowawców przedszkolnych, nauczycieli wczesnoszkolnych, terapeutów wczesnego wspomagania oraz rodziców.

 

 

 

inforgrafika bryły geometryczne

 

 

Filozofia Montessori

Filozofia Montessori opiera się głównie na pomocy dziecku w taki sposób, aby maksymalizowało swój potencjał w każdej dziedzinie życia. Dzięki tego typu metodzie dziecko rozwija zdolności społeczne, usprawnia sfery emocjonalne i fizyczne oraz przygotowuje się do wysiłku intelektualnego. Celem Montessori jest stymulowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego naturalnymi potrzebami.

 

Dlaczego warto?

 • Pierwsze kroki w stronę podstaw geometrii. Dziecko uczy się wizualnie i dotykowo rozpoznawać kształty brył geometrycznych. Poznaje też nazwy poszczególnych figur.

 • Kreatywność i wyobraźnia na pełnych obrotach. Poprzez budowanie konstrukcji za pomocą brył geometrycznych dziecko pobudza swoją kreatywność oraz wyobraźnię

  w przestrzeni.

 • Korepetycje dla zmysłów dziecka. Dzięki ćwiczeniom pobudzającym stymulację sensoryczną (w tym wypadku zmysł dotyku) dziecko oswaja się ze światem zewnętrznym, wzmacnia procesy nerwowe oraz uczy się prawidłowo interpretować bodźce.

 • Uniwersalna pomoc naukowa dla dzieci w różnym wieku. Produkt sprawdzi się zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. W przypadku maluchów klocki posłużą głównie jako urozmaicenie codziennej zabawy z wprowadzeniem korzyści dydaktycznych, natomiast dzieci starsze mogą zrobić wstęp do geometrii i oswoić się z materiałem, który czeka na nie w szkolnych podręcznikach.

 • Nauka przez zabawę. Kolorowe klocki to dobry sposób na wzbudzenie zainteresowania dziecka i zachęcenie go do nauki, która jest jednocześnie doskonałą zabawą. Przyjemne

  z pożytecznym to w tym wypadku najbardziej trafne określenie!

 • Przyjazne dla domowego zacisza. Dziecko może samo lub wspólnie z rodzicem bawić się i uczyć z wykorzystaniem brył geometrycznych. Samodzielna nauka wpłynie korzystnie na jego rozwój, a praca z osobą dorosłą nauczy współpracy i integracji w różnego rodzaju działaniach.

 • Metoda Montessori sprawia, że dziecko czerpie radość z nauki. Gwarantuje również wzrost poczucia własnej wartości.

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi:

 • Drewniane pudełko

 • 10 lakierowanych, trójwymiarowych brył geometrycznych w kolorze niebieskim:

 • kula

 • sześcian

 • stożek

 • walec

 • graniastosłup o podstawie kwadratu

 • graniastosłup o podstawie trójkąta

 • ostrosłup o podstawie kwadratu

 • ostrosłup o podstawie trójkąta (zwany czworościanem)

 • owoida

 • elipsoida

 • 5 dwuwymiarowych figur płaskich

 • 3 stojaki

 

Przykładowe ćwiczenia - bryły geometryczne

 1. Szukanie kształtów brył w otoczeniu:

- Dziecko dokładnie ogląda bryłę, następnie zostawia ją i idzie szukać przedmiotu w podobnym kształcie (w pokoju, kuchni, łazience)

 

 1. Ćwiczenia z zawiązanymi oczami:

- Dziecko bierze do rąk bryłę i identyfikuje ją za pomocą dotyku.

- Dziecko szuka konkretnej bryły i nazywa ją.

 

 1. Ćwiczenia z użyciem woreczka:

- Umieść kilka brył w woreczku, a następnie poproś dziecko o znalezienie konkretnej bryły.

- Dziecko wyciąga z woreczka dowolną bryłę, a jego zadaniem jest nadanie jej prawidłowej nazwy.

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej