Moje Emocje - drewniane tabliczki + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731612

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 94,05 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 120,00 zł

  99,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 120,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Jak oswoić siłę gniewu i złości? Jak wyciszyć alarm paniki? Jak zaprzyjaźnić się z lękiem? Co zrobić, by poczuć się bezpiecznie? Jak napełnić dzban miłości? W jaki sposób mnożyć radość? Jak przytulić żal?

Te oraz wiele podobnych pytań zadają sobie rodzice małych i dużych dzieci. Ukształtowanie szczęśliwego człowieka to nie lada wyzwanie dla opiekunów. Świat pełen wyzwań daje ogromne pole do spełnienia, ale niesie ze sobą również wiele zawiłości i trudności w wychowaniu podopiecznych.

Z pomocą przychodzą nam Moje Emocje - drewniane tabliczki. To 18 gładkich, kwadratowych płytek lipowych z wyraźnym, kolorowym nadrukiem. Kafelki przedstawiają zdjęcia dzieci z różnymi minami - wyrażającymi wachlarz emocji. Przeznaczone są dla maluchów od 12 miesiąca życia, ale świetnie sprawdzą się także w pracy i zabawie ze starszymi dziećmi. Idealne dla terapeutów, psychologów, nauczycieli i wychowawców.

Tabliczki stwarzają szereg możliwości do rozmów nad emocjami. Stanowią niezwykłą pomoc podczas prowadzenia lekcji wychowawczych, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne, do ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój osobisty, rozumienie świata

Rozwój emocjonalny dziecka ma ogromny wpływ na jego życie w późniejszych latach. Nabywanie kompetencji społecznych już od najmłodszych lat pozwoli prawidłowo funkcjonować w środowisku rówieśniczym i w naturalny sposób reagować na bodźce płynące z zewnątrz. Umiejętność rozpoznawania emocji wcale nie przychodzi z łatwością. W sytuacjach trudnych i konfliktowych dziecko nie zawsze rozumie, co się z nim dzieje, dlatego potrzebuje pomocy dorosłych. Emocje - drewniane tabliczki to świetny produkt, który ułatwi poznanie wielu uczuć.

 

 

 • Rozpoznawanie i nazywanie emocji i uczuć

By móc zrozumieć swoje emocje, należy je najpierw nazwać i opisać. Małe dzieci nie mają bogatego zasobu słownictwa i nie znają wielu wyrazów. Gdy czegoś nie rozumiemy, nie znamy i nie potrafimy nazwać, często się tego boimy lub wzbudza to nasz dyskomfort. Niezwykle ważne jest, aby dziecko dowiedziało się, że emocje są naturalną reakcją na różne sytuacje i będą mu towarzyszyć przez całe życie. Możliwość ich wyrażania ma ogromny wpływ na rozwój każdego człowieka.

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki

 

 • Budowanie więzi, zaufania i poczucia bezpieczeństwa w rodzinie i grupach rówieśniczych

Empatia to niezwykła zdolność odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i możliwość spojrzenia z ich perspektywy na dane wydarzenie. Rozwijając tę umiejętność u dzieci z pomocą drewnianych tabliczek, wpływamy na wzajemne porozumiewanie się, wzbudzamy zaufanie i budujemy poczucie bezpieczeństwa. Grupa rówieśnicza starająca się zrozumieć emocje swoich koleżanek i kolegów oraz wspierająca siebie nawzajem to niezwykły dar dla dziecka w każdym wieku. Kafelki mogą stać się również punktem wyjścia do ważnych rozmów na temat uczuć i emocji pojawiających się w życiu rodzinnym.

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki

 

 • Praca z emocjami - funkcje terapeutyczne

Moje Emocje - drewniane tabliczki można wykorzystać w różnorodny sposób podczas pracy terapeutycznej:

 1. Odgrywanie scenek, w których zostaną wykorzystane samodzielnie wybrane lub wylosowane kafelki.
 2. Naśladowanie min z obrazków i odgadywanie emocji, jakie mogą im towarzyszyć.
 3. Pokazywanie na dany kafelek w przypadku, gdy dziecko jest zbyt małe, aby powiedzieć, co czuje, lub nie jest w stanie tego zrobić.
 4. Rysowanie, malowanie na papierze tego, jak się czujemy i porównywanie naszego obrazu z kafelkami, by móc odnaleźć i nazwać towarzyszące nam emocje. Dobieranie kolorów do danych uczuć.
 5. "Wytańczenie" emocji, które przedstawione są na deseczkach.
 6. Oswajanie emocji poprzez bezpieczne doświadczanie ich podczas zajęć grupowych lub indywidualnych.

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki

 

 • Rozwijanie umiejętności twórczego opowiadania i logicznego myślenia

Kafelki z emocjami można wykorzystać do tworzenia twórczych opowiadań, wierszy, scenariuszy. Umiejętność nazywania emocji rozwinie słownictwo i pozwoli na budowanie złożonych zdań. Historie można układać ustnie lub pisemnie na podstawie wylosowanych, lub celowo dobranych płytek. Dostrzeżenie emocji na obrazku rozbudzi ciekawość dziecka, które będzie próbowało dowiedzieć się, jaka sytuacja wywołała dane uczucie. W ten sposób rozwinie się umiejętność logicznego, przyczynowo - skutkowego myślenia.

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki są w takim rozmiarze, aby maluchy od najmłodszych lat mogły je swobodnie trzymać i nimi manipulować. Kafelki można układać na płasko lub postawić pionowo. Kolorowe zdjęcia wzbudzą zainteresowanie i w ciekawy sposób pomogą zidentyfikować emocje towarzyszące naszym dzieciom.

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki

 

Co zawiera?

 • 18 płytek lipowych z kolorowym nadrukiem z jednej strony

 • bawełniana torba do przechowywania

 

Moje Emocje - drewniane tabliczki

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: + 12 miesięcy

Rozmiar: 70 mm x 12 mm

Skład: drewno

Produkt spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa, w tym EN71 klasy 1-3, CPSIA i ASTM

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej