Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1

 • Producent: EDU-QI
 • Kod producenta: 4893338290016
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 179,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  179,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1 jest uniwersalną pomocą edukacyjną dla dzieci od 8 roku życia. Może być doskonałym wsparciem w czasie zajęć kształcenia zintegrowanego o tematyce dbałości o higienę jamy ustnej i zębów, jak również w trakcie terapii logopedycznej, aby pokazać małemu pacjentowi przebieg terapii i zmniejszyć jego strach. Do modelu dołączona jest duża szczoteczka, dzięki której dziecko może na zasadzie zabawy poznać prawidłową technikę czyszczenia zębów. Pomoc ta będzie dużym wsparciem także w gabinecie lekarza stomatologa. Dzięki takiemu zestawowi łatwiej pokazać małemu pacjentowi, w jaki sposób zapobiegać rozwojowi próchnicy. Równocześnie można wytłumaczyć dziecku potrzebę regularnych kontroli u dentysty.

Model anatomiczny szczęki warto używać także w czasie zajęć przyrody w starszych klasach szkoły podstawowej, gdyż przybliży on uczniom budowę zębów. Z takimi akcesoriami nauka stanie się łatwiejsza, a dziecko będzie zachęcone do profilaktyki zdrowotnej.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Atrakcyjna forma nauki przez zabawę

Model anatomiczny szczęki jest bardzo dobrym wsparciem dla nauczyciela podczas prowadzenia zajęć szkolnych. W czasie lekcji o jamie ustnej zestaw ten pomoże wytłumaczyć, gdzie znajdują się poszczególne typy zębów, ile ich jest i czym się różnią. Możliwość zobaczenia tego na modelu sprawi, że przyswojenie tej wiedzy będzie łatwiejsze. Zastosowanie takiej pomocy jest także świetnym sposobem na zaktywizowanie grupy.

 

Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1

 

 • Kształtowanie u dziecka dobrych nawyków higienicznych

Nauka prawidłowego mycia zębów, korzystając z modelu szczęki i dużej szczoteczki będzie jednocześnie dobrą zabawą. Dzięki takim ćwiczeniom można zmniejszyć ryzyko błędów w czasie higieny jamy ustnej. Dokładnie wyczyszczone wszystkie przestrzenie to najlepsza metoda profilaktyki problemów stomatologicznych. Warto więc kształtować tę umiejętność już od najmłodszych lat.

 

 • Oswojenie dziecka z tematem dentysty

Model szczęki jest pomocny także w gabinetach psychologicznych w przypadku terapii dzieci, które odczuwają lęk przed dentystą. Specjalista z wykorzystaniem takich akcesoriów może w bezpiecznych warunkach  omówić z małym pacjentem zagadnienia związane ze zdrowiem zębów. Podobnie w gabinecie dentystycznym, lekarz może dać dziecku do ręki model i dużą szczoteczkę, aby zmniejszyć stres związany z wizytą.

 

Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1

 

 • Doskonalenie somatognozji

Dzięki wykorzystaniu modelu anatomicznego przedstawiającego zęby dziecko lepiej orientuje się w schemacie własnego ciała. Uczy się rozpoznawać i nazywać rodzaje zębów na modelu, a następnie potrafi wskazać je także u siebie. Takie ćwiczenia są zalecane dla każdego ucznia. Doskonalenie tych zdolności jest szczególnie cenne u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

 • Wsparcie przy ćwiczeniach artykulacyjnych

Model szczęki jest przydatny także w gabinecie logopedy. Za jego pomocą  łatwiej wytłumaczyć dziecku ćwiczenia prawidłowego ustawienia języka. Taka pomoc usprawnia także wiele innych zadań związanych z wymawianiem głosek.

 

Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1

 

Co zawiera?

 • Model anatomiczny szczęki człowieka w 2-krotnym powiększeniu

 • Dużą szczoteczkę

 

Model anatomiczny szczęki człowieka w skali 2:1

 

Główne informacje

Wiek: od 8 roku życia

Wymiary: 

 • Rozmiar szczoteczki do zębów: 360mm. 

 • Zęby: 450mm.

Certyfikaty: EN 71, ASTM F963, CCPSA, ISO8124

Producent: COMMOTION

 

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej