Miksuj i dopasuj - nauka emocji + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ROLF EDUCATION
 • Kod producenta: 066960058598

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 75,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 85,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Miksuj i dopasuj  – nauka emocji to fantastyczna gra z gotowymi szablonami do obserwowania oraz identyfikowania uczuć u siebie i innych. Układanka zachęca do autorefleksji, kształtuje samoświadomość oraz ma działanie terapeutyczne. Dziecko może zrozumieć swoje uczucia i poszukiwać sposobu, jak sobie z nimi radzić.

Miksuj i dopasuj  – nauka emocji to również idealna pomoc wychowawcza dla rodziców, terapeutów czy nauczycieli, którzy chcą kształtować kompetencje społeczne najmłodszych. Poprzez zabawę w grupie lub indywidualne nazywanie i dopasowywanie obrazków, dziecko ma okazję zrozumieć, co czują inne osoby, kształtować w sobie empatię i uczyć się komunikacji.

Ponadto układankę Miksuj i dopasuj  – nauka emocji wykorzystasz na wiele różnych sposobów. Możesz organizować grupowe zabawy pamięciowe, szarady w parach i zgadywanki. Ta wielofunkcyjność eliminuje nudę na bardzo długo!

 

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Inteligencja emocjonalna

Gra pomaga w rozpoznawaniu emocji, rozumienia ich i zarządzania nimi.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Układając i opisując szablony dziecko uczy się rozpoznawać i nazywać emocje oraz radzić sobie z nimi

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Grę w rozpoznawanie emocji można wykorzystać do zabaw w grupie i nauki komunikowania się w niej

64-sortowanie-dopasowywanie3 Dopasowywanie i sortowanie

Szablony można dopasowywać do konkretnych emocji i skojarzeń z nim

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja i pamięć

Nazywanie emocji, zapamiętywanie skojarzeń oraz mieszanie szablonów to świetne ćwiczenie na koncentrację uwagi i rozwijanie pamięci operacyjnej

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga rozumienie emocji

Gra Miksuj i dopasuj  – karty o emocjach składają się z 6 szablonów prezentujących podstawowe uczucia, których doświadcza każde dziecko. Znajdziesz tu radość i smutek, złość czy strach. Dzięki możliwości opisywania przedstawionych twarzy, gra daje podstawy do zrozumienia komunikatów niewerbalnych, m.in. mimiki czy gestów.
W trakcie zabawy w dobieranie obrazków i ich mieszanie, dziecko uczy się rozpoznawać emocje i ich przejawy. Może też nazywać uczucia i kojarzyć je z konkretnymi sytuacjami. Dzięki temu gra Miksuj i dopasuj  – nauka emocji wspomaga inteligencję emocjonalną małego użytkownika.

 

Gra Miksuj i dopasuj  – nauka emocji składa się z 6 szablonów prezentujących podstawowe uczucia, których doświadcza każde dziecko. (karty o emocjach)

 

Aktywność dziecka w grze Miksuj i dopasuj polega na nazywaniu uczuć zaprezentowanych na szablonach oraz nauce kojarzenia emocji z czynnikami, które je wywołują. Nauczyciel, terapeuta lub rodzic może podpowiadać i tłumaczyć, co oznaczają miny postaci z szablonów i dlaczego właśnie tak ujawniają się ludzkie emocje.
Ponadto zabawa układanką Miksuj i dopasuj daje okazję do modelowania pewnych zachowań u dziecka. To doskonała okazja do rozmów o sposobach radzenia sobie z emocjami oraz sytuacjach, w których człowiek odczuwa złość czy strach. To także świetny moment na wspólne poszukiwanie i ćwiczenie reakcji na trudne dla dziecka zdarzenia.
Gdy maluszek ma świadomość tego, co się z nim dzieje, jest pewniejszy siebie i spokojniejszy.

 

Gra Miksuj i dopasuj  – nauka emocji rozwija nowe umiejętności SEL, czyli zarządzanie uczuciami, rozumienie ich oraz wzbudzanie w sobie empatii.
Poprzez zabawę w odgrywanie ról, rozpoznawanie czy nazywanie emocji, Twoja pociecha wzbogaci swoje doświadczenia społeczno-komunikacyjne. Nauczy się budować pozytywne relacje oraz podejmować odpowiedzialne decyzje.
Dodatkowo grę wykorzystasz do zabaw grupowych. Współpracując z rówieśnikami, mały gracz musi się z nimi porozumieć, przestrzegać zasad, czekać na swoją kolej itp. To doskonali jego kompetencje społeczne i uczy życia wśród ludzi.

 

 • Pomaga w wychowawczej i terapeutycznej pracy z dziećmi

Miksuj i dopasuj  – nauka emocji to doskonała pomoc dydaktyczna i terapeutyczna w przedszkolu lub szkole. Ułatwia prowadzenie zajęć z zakresu psychologii, terapii czy wychowania. Dzięki zestawowi dzieci w obrazowy sposób uczą się emocji: ich nazw, rozpoznawania, rozumienia i radzenia sobie z nimi.
Opowiadanie o swoich uczuciach ma właściwości terapeutyczne. Pozwala dziecku uwolnić się od nadmiaru wrażeń, dać ujście zgromadzonym emocjom i uzewnętrznić je w akceptowalny sposób. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi, nadruchliwymi oraz wysoko wrażliwymi.

 


Pomysły na zabawę


 • Szarady: rozpoznawanie emocji, naśladowanie

Jeden uczestnik prezentuje wybrane uczucie z szablonu. Drugie dziecko musi odgadnąć, którą z nich wybrał. Po właściwej odpowiedzi następuje zamiana ról. To świetna gra w parach oraz grupach.

 

 • Nazwij emocje: inteligencja emocjonalna, język opisowy

Ułóż szablony obok siebie. Zadanie dziecka polega na wylosowaniu jednego z nich i nazwaniu uczucia, które rozpoznało. Następnie gracz podaje skojarzenie z danymi uczuciami, np. wyrazy bliskoznaczne lub wydarzenia, które je wywołują.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 6 szablonów

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje - karty o emocjach

 • Wymiary: 20 x 20 cm

 • Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej