Mikado XXL (Giant Mikado XXL "Active")

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120304
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 75,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  75,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Mikado XXL to gigantyczna odmiana znanej gry towarzyskiej kojarzonej z bierkami, która w swej ogromnej wersji gwarantuje kapitalną zabawę! Wyobraź sobie, że dostajesz w prezencie swoją ulubioną grę powiększoną 10 razy! Efekt jest naprawdę zaskakujący. Nazwa gry oraz głównej i najbardziej wartościowej bierki, oznaczonej niebieską spiralą, pochodzi od japońskiego słowa „Mikado” i oznacza cesarza Japonii. Zabawa tymi wielkimi, drewnianymi patykami może się więc stać iście królewska, a wygrany uczestnik zostać nazwany ”Cesarzem zręczności”.

Mikado XXL to ponadczasowy klasyk, który łączy pokolenia. Sprawdzi się w gronie rodzinnym i w większej grupie rówieśniczej. Może być używany na świeżym powietrzu lub w przestrzennych pomieszczeniach. Daje ogrom radości podczas zabaw ruchowych w przedszkolu, szkole, w trakcie urodzin, festynów, Dnia Sportu czy Dnia Dziecka. Możliwości są nieskończone, a w grze mogą już brać udział maluchy od 4 roku życia.

Mikado XXL to nie tylko wspaniała rozrywka. Podczas gry rozwija się szereg umiejętności dziecka, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Poniższy opis przedstawia korzyści płynące z zabawy tym oryginalnym i przemyślanym produktem.

 

 

 

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Dla całej rodziny

Zabawka ta łączy pokolenia. Zapewni mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. 

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Ta edukacyjna zabawka stanowi świetne wyposażenie każdego przedszkola.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Rozrywka z użyciem Mikado to okazja do trenowania motoryki dużej. Doskonaląc tą cechę dbasz o prawidłową koordynację ruchów całego ciała bądź jego poszczególnych części.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Odpowiedni dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 

Dlaczego warto?

Gra w Mikado XXL to doskonały trening motoryki dużej dla małych i większych dzieci. Umiejętność zachowania równowagi podczas podnoszenia i przenoszenia wielkich patyków to również świetne ćwiczenie panowania nad własnym ciałem. Rozwój dużych grup mięśniowych u dzieci daje nie tylko bieganie, skakanie, jazda na rowerze czy gra w piłkę. Ważne są również ćwiczenia bardziej statyczne, odpowiedzialne za napinanie i rozluźnianie mięśni. Gra Mikado XXL daje sposobność do różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych i wspaniale wpływa na rozwój motoryki.

 

 • Doskonalenie zręczności i cierpliwości

Celem gry Mikado XXL jest zebranie jak największej liczby drewnianych kijków ze stosu w taki sposób, aby nie poruszyć innych patyków. Zabawa ta wymaga precyzji ruchów, zręczności, uważności i dużej dozy cierpliwości. Czy uda się mi wyciągnąć najbardziej wartościową słomkę? Jaką przybrać pozycję ciała? Spróbować powolnych czy szybkich ruchów? Podjęte decyzje zaważą na zwycięstwie lub przegranej.

 

Umiejętność zabrania kolorowego patyka w taki sposób, by inne nawet nie drgnęły, wiąże się z dokładną obserwacją i koordynacją ruchów ze wzrokiem. Potrzebna jest również niezwykła koncentracja uwagi, by doprowadzić swój ruch do końca. Zdolności te wspaniale się rozwijają podczas gry w Mikado XXL. Nabywanie ich i doskonalenie od najmłodszych lat będzie miało nieoceniony wpływ na dalszy rozwój dziecka.

 

Do gry w Mikado XXL niezbędna jest umiejętność liczenia oraz logicznego myślenia. Zwycięzcą rozgrywki zostaje bowiem ten uczestnik, który zdobył najbardziej wartościowe patyki i tym samym największą liczbę punktów. Podczas gry trzeba uważnie obserwować przeciwnika i zliczać swoje i cudze punkty. Gry gra dobiega końca, a zawodnicy wyciągnęli już dużą liczbę bierek, należy wybierać te patyki, które mają najwyższą wartość. Działania te pobudzają logiczne myślenie oraz zachęcają do nauki szybkiego dodawania.

 

 • Integracja grupy rówieśniczej i grona rodzinnego

Gra Mikado XXL to pomysł na radosną, pełną wrażeń i szczerego śmiechu zabawę. Przy pomocy tych niepozornych kijów można zorganizować mnóstwo atrakcji
i zintegrować zespół klasowy czy zacieśnić więzy rodzinne. Dzieci nauczą się zdrowej rywalizacji, zasad fair play, czekania na swoją kolej, cieszenia się
z wygranej oraz radzenia sobie z porażką. Poznają, co znaczy pracować na wspólny sukces oraz rozwiną wyobraźnię i kreatywność.

 


Pomysły na zabawę


 • Mikado XXL klasyczna wersja – rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i zręczności

Grę rozpoczyna się od rozsypania wiązki patyków, które należy trzymać pionowo oparte o podłoże i wypuścić z zaciśniętych dłoni. Z powstałego w ten sposób stosu trzeba po kolei wyciągać bierki tak, by nie poruszyć innych kijów. Jeżeli w trakcie wyjmowania drgnie choćby jeden z nich, gracz traci kolejkę. Wygrywa uczestnik, który zdobył największą ilość punktów. Patyki oznaczone są kolorowymi paskami  oznaczającymi daną wartość. Najwyżej punktowany jest kij „Mikado”, czyli ten
z niebieską spiralą.

 

 • „Cesarz zręczności” – doskonalenie umiejętności panowania nad ciałem

W tej odmianie zasady są takie same jak w klasycznym Mikado. Utrudnieniem staje się tu postawa, w jakiej należy wyciągać kije. Może to być pozycja leżąca, na jednej nodze, w podporze przodem, tyłem do stosu i wiele innych zabawnych ułożeń ciała. Wygrany zawodnik zostaje „Cesarzem zręczności”. Tytuł ten świadczy o jego niesamowitych zdolnościach ruchowych i umiejętności kontroli własnego ciała.

 

Mikado to bierki w gigantycznej wersji. Świetna gra towarzyska dla całej rodziny, która dodatkowo rozwinie motorykę dużą.

 

 • Budowanie wigwamów i szałasów – rozbudzanie kreatywności
  i wyobraźni

31 drewnianych patyków aż prosi się, by zbudować z nich domki, bazy, szałasy czy wigwamy. Wystarczy połączyć ze sobą kilka kijów i zarzucić na nie koc.

 

 • Figury geometryczne i litery – doskonalenie umiejętności matematycznych oraz rozpoznawania liter

Dzięki kolorowym patykom dzieci ułożą ogromne figury geometryczne, które mogą zamieniać się w domki i inne kształty. Drewniane kije posłużą do tworzenia wielkich liter, a nawet całych wyrazów! Może ułożycie z nich własne imiona? To wspaniały sposób i oryginalna propozycja na wprowadzanie liter już w przedszkolu.

 

 • Koło w ruch – szybkość, zwinność i wiele radości

Do tej zabawy należy ustawić się w dużym kole blisko siebie i trzymać w obu rękach kij oparty o podłoże. Na umówiony sygnał uczestnicy zabawy puszczają swoje patyki i starają się złapać ten, który należał do najbliższego rówieśnika. Oczywiście przed rozpoczęciem zabawy należy ustalić, w którą stronę będzie odbywał się ruch.

 

 • Tor przeszkód i inne zabawy – rozwój zdolności ruchowych

Drewniane kije mogą stanowić elementy toru przeszkód. Ustaw je jako wąską drogę do przebycia lub barierkę do przeskoczenia. Patyki można użyć zamiast lasek gimnastycznych podczas ćwiczeń indywidualnych, w parach lub trójkach. Posłużą jako miernik skoku w dal lub wskaźnik, który wbity w ziemię, będzie informował dokąd należy rzucić piłeczką lub woreczkiem. Możliwości wykorzystania patyków są nieskończone!

 

 • Rzut oszczepem – wspaniały trening koordynacji ruchów

A gdyby tak powrócić do czasów starożytnych i zorganizować igrzyska olimpijskie? Umożliwią to kolorowe, drewniane kije. Rzut oszczepem to jedna z dyscyplin sportowych lekkiej atletyki. To oryginalny i coraz rzadziej spotykany rodzaj na organizowanie lekcji ruchowych dla dzieci. Kije Mikado są świetną pomocą do wprowadzenia podstawowych elementów rzutu oszczepem. Uwaga! Ta zabawa powinna odbywać się w obecności osoby dorosłej.

 

Co zawiera?

 • 31 kijów Mikado o długości 90 cm i średnicy ok. 1 cm.

Każdy kij ma kolorowe oznaczenia - paski, które informują o ilości zdobytych punktów:

 • czerwony z niebieskim – 2 punkty

 • czerwony, zielony i niebieski – 3 punkty

 • 3 czerwone i 2 niebieskie – 5 punktów

 • 2 niebieskie i czerwony – 10 punktów

 • niebieska spirala – 20 punktów

 

Mikado to bierki w gigantycznej wersji. Świetna gra zręcznościowa, która dodatkowo rozwinie motorykę dużą.

 

Główne informacje

 • Wiek: +4 lata

 • Skład: drewno

 • Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71, został dokładnie przetestowany pod kątem substancji toksycznych przez niezależne organy kontrolne w Niemczech

 

Mikado to bierki w gigantycznej wersji. Świetna gra zręcznościowa, która dodatkowo rozwinie motorykę dużą. Stanowi doskonałe wyposażenie przedszkola.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej