Miękkie okrągłe lusterko

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138823471
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 129,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Miękkie okrągłe lusterko dla każdej grupy wiekowej

Lustro to stały element wyposażenia domu. Może pełnić funkcję praktyczną i dekoracyjną również w pokoju dziecka. Dzieci wręcz uwielbiają przeglądać się, robić miny i przyjmować różne pozy. Okrągłe lustro TickiT jest miękkie i kolorowe. Ma akrylowe wnętrze i obramowanie z przyjemnej w dotyku pianki w kolorze czerwonym. Jest bezpieczne nawet dla niemowląt: nie stłucze się ani nie zniszczy. Dlatego doskonale nadaje się do zabawy z maluszkami. 

Czy wiesz, że oprócz oczywistego zastosowania lustro TickiT możesz wykorzystać do stymulowania dziecka i wspomagania jego rozwoju? Nie bez powodu lusterka znajdują się w wielu zabawkach dla niemowląt. Przeglądając się w nich, najmłodsi poznają siebie i uczą się świadomości swojego ciała.

Wykorzystaj kolorowe lusterka w zabawie. Pokaż dziecku jego odbicie, by mogło się sobie przyjrzeć. Skupisz w ten sposób jego uwagę i nauczysz obserwacji. Ten rodzaj zabawy możesz zacząć już od wieku niemowlęcego. Na tym etapie rozwoju stymulacja wzroku jest bardzo istotna. Wspólna obserwacja w lusterku to nie tylko wesoła zabawa dla dzieci i rodziców, ale również tworzenie głębokiej więzi między nimi.

Starsze dzieci również bardzo lubią zabawy z lusterkami. Obserwując w nich swoją twarz, uczą się rozpoznawać emocje i rozumieć swoje reakcje na bodźce. Lusterka mogą być narzędziem terapeutycznym wykorzystywanym do pracy z dzieckiem nadwrażliwym, nadpobudliwym lub potrzebującym psychologicznego wsparcia w obszarze dojrzałości uczuciowej. 

Dzięki obserwacji innych osób najmłodsi uczą się wymawiać głoski i wyrazy. Przyglądając się swojemu odbiciu, mogą kształtować tę umiejętność lub trenować poprawną wymowę pod okiem logopedy. Dlatego też lustro to jedno z podstawowych elementów wyposażenia pracowni specjalistów. Urozmaici nie tylko dziecięcy pokój, ale także salę w żłobku i przedszkolu oraz gabinet logopedy, psychologa lub terapeuty.

Dzięki dołączonej taśmie samoprzylepnej możesz zamontować je na ścianie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata: obserwacja, naśladowanie

Dzieci lubią obserwować otoczenie oraz samych siebie, są ciekawe świata i zjawisk w nim zachodzących. Na początku wszystko je zadziwia i fascynuje. Również ich odbicie w lusterku. Przyglądając się mu, dziecko uczy się swojego ciała, zapamiętuje je i z czasem zaczyna rozumieć, że widzi siebie, a nie kogoś innego.

Zabawy z Miękkim okrągłym lusterkiem mogą przybrać wiele form. Dzieci chętnie w nie spoglądają, dotykają swojego odbicia, śmieją się do niego i mówią. To nowe doświadczenie jest również ciekawe dla rodzica, który asystuje maleństwu. Wspólna zabawa zacieśnia więź między nimi i daje maluszkom poczucie bezpieczeństwa. 

Najmłodsi bardzo chętnie naśladują innych. Jest to jeden z etapów rozwojowych, w których dziecko uczy się różnych zachowań i reakcji na bodźce. Powtarzanie po dorosłych ich gestów, min i czynności wdraża dziecko do życia społecznego. Lustro świetnie nadaje się do takich dydaktycznych zabaw, gdyż maluch widzi w nim również swoje odbicie i może od razu zweryfikować swój wyraz twarzy lub konkretny gest.

Przyglądanie się sobie w lustrze stymuluje percepcję wzrokową. Uczy spostrzegawczości oraz zdolności obserwacji. 

 

Lustro dla dzieci wykonane z przyjaznych i bezpiecznych materiałów

 

 • Rozwój osobisty: samoświadomość

Dzieci lubią przeglądać się w lusterkach od okresu niemowlęcego. Gdy najmłodsi jeszcze nie rozumieją, że widzą swoje odbicie, to po prostu czerpią radość z obserwacji i rozwijają swoje funkcje poznawcze. W zabawie z lusterkiem TickiT pobudzisz ciekawość nawet u niemowląt oraz zachęcisz je do skupiania uwagi na szczególe - np. wybranej części ciała i twarzy. Dzięki temu zabawa z użyciem lusterka rozwija ich samoświadomość. Z czasem najmłodsi zaczynają rozumieć, że obraz, który widzą, to ich odbicie. Zyskują w ten sposób wiedzę na swój temat, rozumieją, że stanowią odrębną jednostkę. To bardzo ważny etap w rozwoju człowieka.

Starsze dzieci rozpoznają już siebie i równie chętnie bawią się lusterkami. Pokaż dziecku jego odbicie, zachęć do obserwowania jego twarzy i ciała, robienia min i przybierania różnych póz. Dzięki takim ćwiczeniom kształtuje się świadomość ciała u dziecka. Ono uczy się siebie, a dzięki temu lepiej rozumie swoje ciało.

Miękkie okrągłe lusterko TickiT możesz wykorzystać w celach edukacyjnych. Dzięki niemu nauczysz najmłodszych nazw części ciała.

Pokaż dziecku jego twarz w lusterku, wskazuj na poszczególne elementy twarzy i nazywaj je. Powtarzaj to ćwiczenie kilkukrotnie, zmieniaj kolejność, zachęcaj dziecko do pokazywania i nazywania razem z Tobą. Później nazywaj pozostałe części ciała, wskazuj na nie lusterkiem, by dziecko mogło im się przyjrzeć.

Ta zabawa jest doskonałą stymulacją jego pamięci, spostrzegawczości i skupienia uwagi. Wpływa pozytywnie na całościowy rozwój dziecka i wspomaga koordynację. 

 

Lustra akrylowe wykonane są z plastiku, dlatego się nie tłuką

 

Rozwój mowy zaczyna się już w okresie prenatalnym. Każdy etap jest niezwykle istotny dla dziecka. Fizycznie zaczyna ono artykułować dźwięki od chwili narodzin, co manifestuje się krzykiem i płaczem. W trakcie kolejnego etapu pojawia się głużenie oraz gaworzenie, a około 9. miesiąca faza echolalii, czyli naśladowania i powtarzania dźwięków. To już wtedy możesz wykorzystywać Miękkie okrągłe lusterko TickiT do stymulowania aparatu mowy dziecka. Widząc swoje odbicie, maluszek śmieje się do niego, próbuje coś powiedzieć, wydając pierwsze dźwięki.

Dzięki lusterkom szybciej nauczysz dziecko mówić oraz poprawnie wymawiać głoski, sylaby czy całe wyrazy. Dziecko naśladując Twoje ruchy, może obserwować się w lustrze i powtarzać po Tobie głoski. W ten sposób stymulujesz jego aparat mowy, usprawniasz ruchy warg i języka, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

Lusterko to jeden z niezbędnych elementów w gabinecie logopedy. Fantazyjny wygląd piankowego produktu od marki TickiT zachęca dziecko do przeglądania się i łagodzi stres związany z nauką mówienia, czy korekcją wad wymowy.

W trakcie terapii logopedycznej ważną rolę odgrywa samoświadomość dziecka w zakresie funkcjonowania aparatu mowy.  Może ono obserwować logopedę i naśladować jego ruchy języka, warg i policzków, co usprawnia korekcję wad artykulacyjnych.

Jeśli chcesz indywidualnie stymulować narządy mowy swojego dziecka, wykorzystaj do tego Miękkie okrągłe lusterko TickiT. Zachęcaj maluszka do obserwacji i naśladowania. Zadawaj ćwiczenia na rozluźnienie mięśni twarzy i przygotowanie dziecka do prawidłowych ruchów aparatu mowy. Dzięki temu Twoja pociecha nauczy się wymawiać problematyczne dla niego głoski lub wyrazy.

 

Lustro akrylowe to nie tylko pomoc edukacyjna dla dzieci, z powodzeniem wspomoże terapię osób starszych

 

 • Rozwój emocjonalny: rozumienie własnych uczuć, empatia, nauka wyrażania emocji

Dzieci dopiero uczą się radzić sobie z emocjami. Ich nadmiar może powodować, że są niespokojne, płaczą lub denerwują się. Lustro TickiT to doskonałe narzędzie, dzięki któremu pokażesz najmłodszym, czym są emocje oraz jak je rozpoznawać, a w konsekwencji - jak sobie z nimi radzić.

Najmłodsi nie posiadają jeszcze empatii, nabywają ją z wiekiem. Wykorzystaj lusterko, by opowiadać dziecku o tym, co wyraża Twoja twarz. Zachęcaj do naśladowania i mówienia o swoich odczuciach. To nauczy najmłodszych odbierać komunikaty niewerbalne, kształtować wrażliwość na drugiego człowieka i rozumieć jego potrzeby.

 

Lustro do pokoju dziecięcego będzie wspaniałą dekoracją

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 1 lusterko i podkładki samoprzylepne do montażu na ścianie.

 

Lustro plastikowe wspomoże rozwój emocjonalny dziecka

 

Główne informacje

Wiek: bez ograniczeń

Materiał wykonania: wykonane jest z bezpiecznego lustra akrylowego i otoczonego ramą z pianki EVA w kolorze czerwonym

Waga: 454 g

Wymiary:

 • średnica całego lustra 38 cm

 • średnica akrylowego wnętrza 33cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej