Miarki pojemności - Tęczowe Ułamki - 9 sztuk

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850117154

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 139,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł

  119,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 159,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 40,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zabawy miarkami i pojemnikami o różnej wielkości to idealny sposób na wprowadzanie zagadnień matematycznych o objętości i pojemności. Kiedy miarki te mają przemyślany rozmiar to w prosty i niezauważalny sposób ułatwisz dziecku zrozumienie ułamków. W naszym sklepie mamy produkt, który łączy ze sobą te właściwości. To Miarki pojemności - Tęczowe ułamki, sprawdzone rozwiązanie dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą zadbać o prawidłowy rozwój swoich dzieci i zapewnić im naukę poprzez wyjątkową zabawę.

Zestaw zawiera 9 miarek o wartości 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6, 1/8, 1/10, 1/12. Każdy pojemnik ma kolorowe dno z oznaczeniem ułamkowym. Ścianki kubeczków są przezroczyste, co umożliwia obserwowanie frakcji w nich zawartych. Dzięki temu dziecko nie tylko nabywa umiejętności matematyczne związane z pojemnością, objętością i logicznym myśleniem, ale rozwija się również polisensorycznie. Stymulacja zmysłów oraz doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej to niezbędne czynniki do rozwoju dziecka na każdym etapie życia.

Miarki pojemności - Tęczowe ułamki to pomoc edukacyjna odpowiednia dla maluchów w wieku od 3 lat. Dzięki nim przeprowadzisz ciekawe zajęcia w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Wykorzystasz je również do wielu zabaw w domu. Produkt ten będzie świetnym prezentem, który zapewni długotrwałą zabawę.

Przeczytaj poniższy opis i sprawdź w jaki sposób możesz wykorzystać te przemyślane pojemniczki.

 

 

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zabawka zapewnia idealny start w świecie matematyki.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Spostrzeganie reguł związanych z ułamkami i wykonywanie czynności związanych z ich użyciem to rozwój logicznego myślenia.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja, pamięć, skupienie

Poprzez porównywanie i doświadczanie dziecko rozwinie koncentrację uwagi.

68-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie3 Umiejętności matematyczne

Pomoc ta zapewnia rozwój umiejętności operowania ułamkami oraz pozwala zrozumieć zagadnienia związane z pojemnością i objętością.

47-od-3-roku-zycia Wiek +3

Ta pomoc edukacyjna przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Dlaczego warto?

Miarki pojemności - Tęczowe ułamki są idealne do wprowadzania podstawowych zagadnień matematycznych. Dzięki nim dziecko nauczy się ułamków oraz zrozumie relacje między nimi. Przezroczyste ścianki kubeczków będą zachętą do obserwowania ich zawartości oraz porównywania pojemności, a także objętości składników. Miarki to kolorowy i trójwymiarowy sposób na praktyczną naukę matematyki. Podczas czynności związanych z ich porównywaniem rozwinie się logiczne myślenie, które będzie miało wpływ na przyszłą naukę i zdobywanie nowych umiejętności.

 

Tęczowe miarki pojemności, podczas czynności związanych z ich porównywaniem rozwinie się logiczne myślenie, które będzie miało wpływ na przyszłą naukę.

 

Przesypywanie lub przelewanie różnych składników z pojemniczków to czynności, które będą wpływać na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. To złożona umiejętność poznawcza, która wymaga od dziecka prowadzenia rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują jego oczy. Zdolność ta jest niezbędna w życiu każdego malucha. Od jej poziomu będzie zależeć wiele czynności: samoobsługa, posługiwanie się sztućcami, zapinanie guzików, sznurowanie, wycinanie, ryzowanie czy pisanie w wieku szkolnym. Przesypywanie i przelewanie oraz układanie kubeczków będą wymagały od dziecka koncentracji uwagi, by nic się nie rozlało i nie wysypało.

 

 • Rozwój polisensoryczny

Stymulowanie polihistoryczne to umiejętność poznawania świata za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku. Kiedy dziecko otrzymuje - z otoczenia umiarkowane, ale różnorodne bodźce, ma szansę angażować poszczególne receptory i odbierać informacje o świecie. To niezwykle ważna umiejętność, która ma wpływ na prawidłowy rozwój każdego dziecka. Dzięki Miarkom pojemności – Tęczowe ułamki możesz zapewnić wiele zabaw, podczas których pobudzicie zmysł wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku.

 


Pomysły na zabawę


 • Dopełnianie do całości – rozwój zdolności matematycznych i koordynacyjnych, wprowadzenie do nauki ułamków

Zadaniem uczestników zabawy jest napełniać poszczególne miarki sypkim materiałem (ryżem, piaskiem, kaszą) lub wodą oraz przesypywać/przelewać zawartość do pojemnika 1/1. W trakcie tych czynności należy liczyć, ile miarek mieści się w tej największej. Podczas zabawy dziecko zauważa, że na całą miarkę składają się różne ilości mniejszych pojemniczków (miarka 1/1 to 5 miarek 1/5 lub 8 miarek 1/8 itd.) To wprowadzenie do nauki ułamków i rozwijanie logicznego myślenia.

 

 • Sensoryczne przesypywanie – wprowadzenie do nauki o pojemności i objętości, pobudzanie wielozmysłowe

Pozwól dziecku wypełnić pojemniczki różnorodnymi materiałami sypkimi, przesypywać je z miarki do miarki. Niech mały odkrywca obserwuje czy wypełniają one całą powierzchnię kubeczka i czy wystarczy miejsca by przesypać zawartość do końca. Różnorodne materiały użyte do tej zabawy wpłyną na rozwój percepcji wzrokowej oraz pobudzą zmysł dotyku. Jeżeli użyjecie pachnących ziaren kawy lub oranżady w proszku, maluch będzie miał ucztę dla zmysłu węchu oraz smaku. Każdy materiał użyty do zabawy będzie wyzwalał inny dźwięk podczas przesypywania, a to świetny sposób na stymulację zmysłu słuchu.

Miarki pojemnościowe użyte do tej zabawy wpłyną na rozwój percepcji wzrokowej oraz pobudzą zmysł dotyku.

 • Kolorowe przelewanie – zabawa polisensoryczna

Do tej zabawy będzie potrzebna woda, olej, gęsty sok lub mus owocowy, kolorowy napój, itp. oraz duża miska. Dzieci będą dokładnie wiedzieć, co należy robić. Przelewanie to czynność, którą mali odkrywcy uwielbiają i nie mogą jej się oprzeć. Jeśli można obserwować płyny o różnych gęstościach i kolorach, zabawa nie ma końca.

 

 • Mały kucharz – nabywanie praktycznych umiejętności

Miarki wykorzystacie do odmierzania składników, które będą potrzebne do przyrządzania prawdziwych wypieków i potraw. Można je bezpiecznie używać z produktami spożywczymi. Zachęcając dziecko do pomocy w kuchni, wpłyniesz na rozwój wielu praktycznych umiejętności, które maluch wykorzysta w codziennych czynnościach.

 

Co zawiera?

 • Zestaw 9 miarek:1/1 ,1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6, 1/8, 1/10, 1/12 z przezroczystymi bokami oraz kolorowymi dnami, na których naniesione są ułamki

 • Średnica miarki 1/1: 9 cm

 • Stojak służący do przechowywania miarek o wymiarach 10 x 21 x 28 cm

Tęczowe miarki pojemnościowe, zachęcając dziecko do pomocy w kuchni, wpłyniesz na rozwój wielu praktycznych umiejętności.

Główne informacje

 • Wiek: +3 lata

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej