Memory MEMOnext - Natura

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888226168

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 161,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 250,00 zł

  179,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 250,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 71,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Memory MEMOnext – Natura dla dzieci 5 lat+

Jeśli chcesz, żeby nauka matematyki sprawiała Twojemu dziecku radość, to znaczy, że musisz mieć najnowszą propozycję marki Beleduc - drewniane Memory Natura.

MEMOnext od Beleduc to gra dla młodszych i starszych dzieci. Łączy zabawę z liczeniem, dodatkowo wspiera pamięć i percepcję wzrokową. Dzięki niej połączysz tradycyjną grę memory ze zdobywaniem nowych umiejętności, zobrazujesz pojęcie liczby i uatrakcyjnisz wykonywanie prostych rachunków matematycznych. Z tą zabawką w ciekawszy sposób pokażesz dziecku, w jaki sposób zapisywać i odczytywać liczby w przedziale 0-10. Rozwiniesz też spostrzegawczość swojego malucha oraz wspomożesz myślenie analityczne.

Nowatorstwo Memory MEMOnext marki Beleduc polega na tym, że mały odkrywca musi sam rozstrzygnąć, czy odsłonięte klocki pasują do siebie, czy nie. Na pierwszy rzut oka nie jest to wcale takie oczywiste. Dzięki temu każdy użytkownik ma okazję wykazać się kreatywnością oraz efektywnością argumentacji.

Gry zespołowe pozytywnie wpływają na zdolności komunikacyjne oraz zachowania społeczne dzieci. Nie inaczej jest z Memory Natura od Beleduc. Jeśli chcesz wprowadzić swoją pociechę w świat zasad i norm społecznych - graj z nim w MEMOnext. Stwarzając okazję do odniesienia sukcesu oraz poniesienia porażki, umacniasz jego charakter, przygotowujesz do świadomego i dojrzałego postrzegania swojej wartości oraz pokazujesz, jak poradzić sobie w przypadku niepowodzenia.

Memory MEMOnext Natura to gra dla 2-4 osób w wieku 5 lat i więcej. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla starszego przedszkolaka lub dziecka rozpoczynającego edukację wczesnoszkolną. Urozmaici kącik malucha w restauracji i hotelu.

Beleduc kolejny raz oferuje grę wykonaną z drewna. Kupując zabawki z naturalnych surowców, wspierasz środowisko oraz kształtujesz proekologiczną postawę u swoich podopiecznych.

 

 

 

49-od-5-roku-zycia Wiek 5+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia

Dziecko podczas zabawy zapozna się z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi - liczby w zakresie 1-10

24-logiczne-myslenie Pamięć

Gra w memory to świetna okazja do ćwiczenia pamięci krótkotrwałej.

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Zabawa w grupie

To gra dla 2-4 uczestników, daje to najmłodszym szansę do trenowania umiejętności interpersonalnych.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Karty wykonane z drewna cechują się dużą wytrzymałością, dlatego posłużą dzieciom przez wiele lat.

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: liczby 1-10, liczenie

Memory Natura to zabawka ułatwiająca zapoznanie dziecka z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi. Przedszkolak nie rozumie pojęcia liczby, gdyż nie potrafi myśleć abstrakcyjnie. Musi zdobyć tę umiejętność, w czym pomogą mu obrazki na drewnianych klockach.

Licz dziecku do 10 i pokazuj kolorowe cyferki na tabliczce, by zrozumiało zapis liczby oraz jej istotę. Obrazuj, co dana cyfra oznacza, pokaż na konkrecie, ile to jest 2 lub 5 itp. Możesz wykorzystać do tego klocki z ilustracjami.

Dzięki takim ćwiczeniom Twoja pociecha zrozumie pojęcie liczby i będzie potrafiło ją sobie wyobrazić. To przygotuje je do wykonywania działań matematycznych i usprawni naukę liczenia. Pomogą Ci w tym obrazki na każdym klocku. By dobrze dopasować cyfrę do ilustracji, dziecko wdraża się właśnie do prostych rachunków w zakresie 10.

Memory Natura to gra, która oswaja dziecko z zapisem liczb oraz rozumieniem ich wartości. Poprzez to ułatwia naukę matematyki na dalszych poziomach edukacyjnych. Zacznij zabawę z królową nauk od podstaw - wybierz MEMOnext od Beleduc!

 

 

By zagrać w Memory Natura i dopasować obrazki, dziecko musi się skoncentrować i uważnie śledzić ruchy przeciwnika. Gdy nie dopasuje obrazka do wylosowanej liczby, odkłada klocki na miejsce - jak w tradycyjnej grze memory. Żeby powtórnie na niego trafić, musi zapamiętać jego położenie względem innych elementów. Dzięki temu doskonali pamięć roboczą, czyli operacyjną. Jest ona odpowiedzialna za proces uczenia się oraz rozumowanie.

Gra MEMOnext Beleduc usprawnia procesy myślowe, pozwala na doskonalenie umiejętności skupienia się, co zdecydowanie wpływa na efektywność zdobywania wiedzy przez małego odkrywcę.

 

Memory dla dzieci rozwija pamięć i koncentrację

 

 • Rozwój sensoryczny: percepcja wzrokowa, rozpoznawanie wzorców, symboli i powiązań

Gra w Memory Natura jest świetnym sposobem na doskonalenie percepcji wzrokowej u dziecka. Dopasowując do siebie klocki i zapamiętując ich ułożenie, Twoja pociecha stymuluje receptory odpowiedzialne za rozpoznawanie wzorców, symboli i powiązań. Dodatkowo śledząc ułożenie klocków oraz ruchy drugiego gracza, doskonali spostrzegawczość. Jest to niezwykle istotna umiejętność, która znacznie ułatwia naukę - nie tylko matematyki, ale też innych przedmiotów. Poprawia stan umysłu człowieka, co może przełożyć się na jego funkcjonowanie w świecie.

Percepcja wzrokowa odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Odpowiednia stymulacja gałek ocznych powinna zacząć się już od wczesnego dzieciństwa, gdyż wpływa pozytywnie na opanowanie umiejętności czytania i pisania.

 

Memory gra MEMOnext - Natura

 

Dzieci lubią gry, w trakcie których mogą odnieść sukces. Tak jest z MEMOnext od Beleduc. To od użytkownika zależy, ile par uda mu się zebrać. By polepszyć swój wynik, gracz musi wykazać się kreatywnością. Czasem na pierwszy rzut oka nie widać, że klocki do siebie pasują, ale po bliższym zapoznaniu, można znaleźć między nimi powiązanie.

Dla przykładu - tabliczka z wiewiórkami pasuje do liczb 1 (jedna łąka), 2 (dwie szare wiewiórki), 4 (cztery rude wiewiórki) oraz 6 (tyle jest łącznie wiewiórek). Pomysłowe dziecko dostrzeże inne powiązania, np. liczbę gałązek lub patrzących w jego stronę zwierzątek.

Kreatywny maluch lepiej radzi sobie w kontaktach rówieśniczych oraz w nauce. Jest pewniejszy siebie i bardziej otwarty na nową wiedzę.

 

Memory dla dzieci to doskonała zabawa na wiele godzin

 

 • Rozwój społeczny: zasady, współpraca w grupie

MEMOnext od Beleduc to gra dla 2-4 uczestników. To daje okazję do trenowania umiejętności interpersonalnych, budowania relacji z rówieśnikami oraz innymi graczami i wypracowania przez dziecko nawyku zdrowej rywalizacji. W trakcie gry maluchy muszą się komunikować oraz przestrzegać zasad. Uczą się czekać na swoją kolej, respektować zdanie innych oraz ich uważnie słuchać. Wdrażają się do życia w społeczeństwie i łatwiej nawiązują relacje z rówieśnikami.

Twoja pociecha nie zawsze musi wygrać, by świetnie się bawić. Dzięki przegranej dziecko uczy się znosić porażkę oraz motywuje do pokonywania trudności. To buduje jego wiarę w siebie, uczy wytrwałości i cierpliwości. Pozytywnie zbudowany maluch łatwiej radzi sobie z trudnościami i ma większą możliwość odniesienia sukcesu.

Memory drewniane układanki natura

 • Komunikacja: język opisowy, argumentowanie

Gra w edukacyjne Memory Natura to świetny sposób na doskonalenie umiejętności opisywania zjawisk oraz przedmiotów. Dziecko poszerza zasób słownictwa, uczy się budować zdania.

Zabawa MEMOnext to także dobra okazja na ćwiczenie argumentacji. Maluch może sam wybrać element, który pasuje do jego liczby na odkrytym klocku. Musi tylko przekonać pozostałych graczy, że jego spostrzeżenia są zgodne z prawdą. To uczy go sztuki perswazji oraz zdolności doboru odpowiednich środków językowych.

Gra memory rozwinie także umiejętności matematyczne

 


Pomysły na zabawę


 • Graj w memory: pamięć, spostrzegawczość, argumentacja

Przed przystąpieniem do gry dobrze zapoznać dzieci z zasadami oraz zawartością klocków.

Zasady gry dla 2-4 osób: rozkładamy karty obrazkami i cyframi do stołu. Karty z obrazkami mają nadruk na odwrocie, te z cyferkami - nie. Dzięki temu dziecko wie, które karty odkrywa. W osobnym miejscu rozkładami tabliczki z cyferkami 1-10.

Pierwszy z graczy obraca dwie wybrane tabliczki: jedną z obrazkiem, drugą z cyfrą. Decyduje, czy ilustracja pasuje do cyfry. Może wykorzystać dowolny jej element, np. tło, liczbę jednakowych zwierzątek itp. W razie wątpliwości wszyscy gracze decydują, czy jest to trafny wybór. Jeśli tak - bierze karty do siebie i zakrywa żetonem cyferkę na tabliczce. Jeśli nie - odkłada karty w to samo miejsce i ruch wykonuje kolejna osoba.

Wygrywa ten, kto zbierze jak najwięcej kart.

 

Memory natura nauczą najmłodszych rywalizowania

 

 • Bystre oko: percepcja wzrokowa, pamięć

Ułóż z dzieckiem cyfry w kolejności 0-10. Zasłoń małemu graczowi oczy i przemień kolejność elementów. Zadaniem dziecka jest przywrócić ją.

W wersji trudniejszej wymyślaj za każdym razem inną sekwencję cyfr. Możesz wykorzystać karty z ilustracjami, by jeszcze bardziej podnosić poprzeczkę.

Te zabawy pozytywnie wpływają na pamięć dziecka, stymulują jego percepcję wzrokową oraz spostrzegawczość.

 

 • Liczę do 10: nauka liczenia, dodawanie, spostrzegawczość, rozumowanie

Wyłóż klocki z obrazkami i zapoznawaj z nimi dziecko. Liczcie wszystkie elementy, dodawajcie je do siebie i opisujcie. Spróbujcie ustalić, z jakimi jeszcze cyframi można je połączyć - oprócz oczywistych skojarzeń. Do każdego obrazka dołączaj karty z cyframi, by dziecko lepiej rozumiało pojęcie wartości każdej liczby.

Taka aktywność poprawia koncentrację, usprawnia liczenie w pamięci, wpływa na ogólny rozwój intelektualny dziecka oraz jego kreatywność przy szukaniu powiązań między klockami.

 

Memory memo gra - Natura

 

Co zawiera?

 • 20 klocków z obrazkami

 • 10 klocków z cyframi 1-10

 • 10 małych żetonów 

 • 2 tabliczki z cyframi 1-5, 6-10

 • drewniane pudełko

Drewniana układanka z motywami przyrody

Główne informacje

Wiek: 5 lat+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary pudełka: 6 x 25 x 19,5 cm

Waga: 0,45 kg

Gra dla 2-4 graczy

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej