Memo Emocje – drewniana gra pamięciowa

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740056566
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 139,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 150,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  150,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Memo emocje – drewniana gra pamięciowa to gra terapeutyczna dla dzieci już od 2 roku życia. Jej zadaniem jest nauka emocji oraz komunikacji. Jest to gra, która pomoże najmłodszym zapoznać się z emocjami, które na co dzień otaczają człowieka. Zachęca do opowiadania o nich, a zadaniem dorosłego jest nauka najmłodszych jak sobie z nimi radzić.

Małe dzieci często nie odróżniają złości od smutku i na większość reagują płaczem. Dlatego gra memory o emocjach wspomaga rozwój emocjonalny najmłodszych. Koło, które znajduje się w zestawie, przedstawia, aż 12 różnych emocji. Podczas zajęć dzieci uczą się zdolności do współodczuwania emocji innych.

Układając twarze z różnymi uczuciami, maluch ma szansę poznać ich przyczyny i mówić o nich. Dzięki temu oswaja je i uczy się, jak wyrażać je w akceptowalny sposób. Kształtuje to jego dojrzałość emocjonalną i wdraża do rozumienia norm społecznych. Memo emocje – drewnianą grę pamięciową można wykorzystać zarówno do zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Znajdzie swoje zastosowanie w warunkach domowych, podczas zajęć w przedszkolu oraz u terapeutów.

 

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- Wiek 2+

Pomoc edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Nauka rozpoznawania emocji

Zabawa kamiennym zestawem PLAN TOYS pomoże najmłodszym zrozumieć emocje własne i innych osób.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Manipulowanie krążkami to doskonała okazja do ćwiczeń motoryki małej. Zachęć dziecko do zabaw plastycznych np. odciskanie pieczątek na plastelinie, wspomagając rozwój jego zdolności manualnych.

60-rozwoj-mowy Rozwój zdolności komunikacyjnych

Zachęć dziecko do opowiadania różnych historii w których bohaterowie odczuwają  wybrane emocje z koła. W ten sposób wspomożesz nie tylko jego rozwój mowy, ale także kreatywność i wyobraźnię.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka wykonana z drewna

Krążki zostały wykonane z wysokiej jakości drzewa kauczukowego bez substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu takich materiałów, masz pewność, że ta zabawka jest w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój emocjonalny

Memo emocje – drewniana gra pamięciowa zawiera, koło które opisuje, aż 12 różnych emocji. Zadaniem dziecka jest samodzielne dopasowanie drewnianych elementów do koła emocji. Dziecko nie zawsze potrafi nazwać tego, co czuje. Nie dość, że przeszkadza mu w tym węższy zasób słownictwa, to jeszcze nieumiejętność właściwej interpretacji tego, co się z nim dzieje. Dlatego niezwykle ważne jest, by rodzic, terapeuta lub nauczyciel zapoznawali swoich podopiecznych z nazwami uczuć i wyjaśniali ich znaczenie.

Dodatkowo podopieczni sami mogą zademonstrować dane odczucie na przykład gniew, szczęście czy zaskoczenie. Gdy maluch jest starszy może opowiedzieć, w jakich sytuacjach można doświadczyć danych odczuć. Taka gra jest doskonałym sposobem na wytłumaczenie dziecku jak radzić sobie w trudnych i przykrych sytuacjach. Dzięki grze memo dajesz najmłodszym szanse na zrozumienie własnego ciała, siebie oraz reakcji. Ważnym elementem tej gry jest nauka empatii. Często dzieci mają problem z nabywaniem tej cechy. Dlatego warto być ich wzorcem do naśladowania. Współodczuwanie innym jest niezwykle ważne podczas procesu uspołeczniania dziecka.

Memo gra emocje - drewniana zabawka

Ważnym elementem podczas rozwoju najmłodszych jest kontakt z rówieśnikami. Dlatego warto nauczyć dziecka komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej. Mowa ciała odgrywa niezwykle kluczową rolę podczas komunikowania się. Podczas nauki emocji maluch uczy się, jak wygląda osoba, która jest zawstydzona, zatroskana czy szczęśliwa. Wykorzystaj lusterko do zajęć, twój podopieczny dokładnie zaobserwuje, jak wygląda mimika twarzy podczas odczuwania konkretnych emocji. Dzięki temu w łatwy sposób nauczy się je rozpoznawać. 

W dodatku grając w grę memo emocje, dzieci rozwijają swój zasób słownictwa. Nie tylko przez naukę nazw emocji, ale i poprzez opisywanie swoich odczuć, szczególnych, zapamiętanych wydarzeń oraz zastanawiając się, co by mogło poczuć w danej chwili. Naucz malucha mówić o emocjach – o tym, co je wywołuje, co się wtedy dzieje z jego ciałem, co myśli. Wtedy najmłodsi uczą się nowych pojęć, zwrotów oraz stosowania ich w danym kontekście.

Emocje dla dzieci w formie drewnianej gry

Gra memo jest również dobrym sposobem na usprawnienie motoryki małej najmłodszych. Dzieci zaciekawione tematem emocji, z chęcią będą dopasowywać, układać, dotykać i obracać w dłoniach drewniane elementy.  Mają one różnorodne wgłębienia oraz wypustki. Dzięki temu Twoja pociecha ćwiczy sprawność dłoni oraz paluszków.

Podczas takich zajęć Twoje dziecko ćwiczy mięśnie oraz zakres ruchu palców, nadgarstków lub całej dłoni. Tak zadbasz o odpowiednie przygotowanie dziecka do opanowania umiejętności zapinania guzików, sznurowania butów czy nauki pisania.

 

Emocje - gra dla dzieci powyżej 2 roku życia

 

Drewno jest jednym z najtrwalszych materiałów, z jakiego wykonuje się zabawki. Memo emocje to świetny produkt, który będzie służyć na lata. Jeżeli wyposażysz nim pokoik dziecięcy, maluch zyska zabawkę, która przetrwa wiele upadków i zwariowanych zabaw.

Natomiast jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie naszego produktu w gabinecie terapeutycznym lub w przedszkolu, masz pewność, że zabawka szybko się nie zniszczy, a ty nie musisz się martwić dodatkowymi wydatkami związanymi z kupnem kolejnych zabawek.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • koło z emocjami,

 • 24 drewniane elementy.

 

Główne informacje

Materiał: drewno.

Wiek: 2+.

Waga: 0,5 kg.

Wymiary: 9 x 6,5 x 6,5 cm.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej