Memo dotykowe - Woreczki sensoryczne

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EDUPLAY
 • Kod producenta: 4260586157413

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 185,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 185,00 zł

  164,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 185,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 179,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  179,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Memo dotykowe - woreczki sensoryczne to niezwykle uniwersalna pomoc edukacyjna. Woreczki mają różne kolory, są wykonane z różnych materiałów wierzchnich, z różnymi wypełnieniami, czasem grubsze, a czasem płaskie i mają różną gramaturę w zależności od wypełnienia.

W zależności od tego, jaką aktywność z ich wykorzystaniem zaplanujemy, woreczki te będą odpowiednie dla dzieci młodszych lub starszych. Woreczki sensoryczne służą m.in. jako sprzęt do ćwiczeń równowagi czy koordynacji całego ciała. Zabawa nimi rozwinie motorykę małą i dużą. Mogą być wykorzystywane w przedszkolach, szkołach lub w terapii integracji sensorycznej. Rodzice lub opiekunowie z pewnością wykorzystają je także podczas zabaw w domu. 

 

 

 

Dlaczego warto wybrać memo dotykowe?

 • Poprawia funkcjonowanie zmysłów dziecka

Zabawa z woreczkami sensorycznymi rozwinie motorykę dużą i motorykę małą. Przykładowo podczas rzucania i łapania woreczków między sobą, do wydzielonej strefy lub do konkretnego celu. Taka aktywność angażuje całe ciało oraz konkretnie ruchy dłoni. Poprawi to kondycję Twojego dziecka oraz ulepszy  jego chwyt i wzmocni mięśni dłoni. Woreczki są doskonałym sposobem na trening równowagi, np. poprzez chodzenie z nim na głowie. Balansowanie wzmacnia mięśnie szkieletowe, co pozwala na prawidłowe utrzymywanie postawy.

 

Zabawy z wykorzystaniem woreczków sensorycznych są przeróżne. Możliwość łączenia w pary, znajdowanie dwóch takich samych woreczków z zamkniętymi oczami, próba porównywania ich między sobą, zarówno pod względem faktury, jak i koloru, porównywanie do przedmiotów, które się już zna to tylko niektóre z nich. Zajęcia tego typu są kluczowe dla dalszego rozwoju pamięci, dotyku, a także zdolności opisowych.

Memo dotykowe - Woreczki sensoryczne

 

 • Woreczki sensoryczne stymulują integrację sensoryczną

integracja sensoryczna to proces, który polega na prawidłowym przetwarzaniu informacji przez wszystkie zmysły. Organizm osoby z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego błędnie interpretuje informacje takie jak dotyk, dźwięk czy ruch. Zajęcia z woreczkami pomagają zapobiegać pojawieniu się dysfunkcji oraz wpierają szybką naukę zdolności.

 

 • Ćwiczy koordynacje ręka-oko

Integracja zmysłu dotyku i wzroku ma ogromne znaczenie, ponieważ warunkuje prawidłowe działanie całego ciała. Jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności, takich jak pisanie, rysowanie czy wiązanie sznurówek.

 

Główne informacje - woreczki sensoryczne

Zestaw zawiera 20 woreczków sensorycznych.

Wymiary jednego woreczka to 9 x 9 cm.

Memo dotykowe - Woreczki sensoryczne

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej