Mega klepsydra piaskowa - 1 minuta

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138820081
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Świadomość upływu czasu kształtuje się u dziecka w różnoraki sposób i zależna jest od wielu czynników. Istota ulotnych chwil jest dla malucha niezwykle trudna do zrozumienia. Niemowlęta i małe dzieci potrafią odnaleźć się w teraźniejszości, ale przeszłość i zwłaszcza przyszłość są dla nich niezwykle skomplikowane.

By ułatwić proces nabywania umiejętności związanych z odliczaniem czasu, przygotowaliśmy dla Państwa w swojej ofercie Mega klepsydrę piaskową - 1 minuta. To fantastyczna pomoc dla dzieci powyżej 3 roku życia, która sprawdzi się w zaciszu domowym oraz przedszkolu, szkole i gabinecie terapeutycznym. Będzie również wspaniałym prezentem na różne okazje.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój osobisty, rozumienie świata

Nabywanie świadomości poczucia czasu jest niezwykle ważnym etapem poznawczym w życiu dziecka. Orientacja w czasie wpływa na jego rozwój emocjonalny i społeczny. Pozwala na zrozumienie cyklów życiowych ludzi, zwierząt i roślin oraz oswaja z poczuciem przemijania. Warto już od najmłodszych lat wprowadzać dziecko do świata czasu. Jedną z najprostszych metod jest pokazanie mu, na czym polega działanie klepsydry.

 

Mega klepsydra piaskowa - 1 minuta

 

Dziecko nabywa umiejętności matematycznych od najmłodszych lat. Pierwsze lata jego doświadczeń mogą zaważyć na późniejszym etapie jego życia i wpłynąć na naukę w okresie szkolnym. Jak za pomocą Mega klepsydry piaskowej - 1 minuta wprowadzić dziecku pojęcie krótkiego odcinka czasu? Zapoznaj się z przykładowymi zabawami, które można wykorzystać w zaciszu domowym lub przedszkolu i szkole:

 1. Czy potrafisz poukładać klocki, zanim piasek z klepsydry w całości się przesypie?
 2. Spróbuj być szybszym od klepsydry! Wykonaj zadanie, zanim piasek spadnie na dół.
 3. Myj zęby tak długo, aż przesypie się cała zawartość.
 4. Obserwuj uciekający piasek. Zrób w tym czasie jak najwięcej podskoków.
 5. Nie daj się prześcignąć! Dobiegnij do mety, zanim przesypie się piasek.
 6. Gdy piasek skończy się sypać, odłóż tablet na swoje miejsce.

Jest mnóstwo zabaw, w których razem z dziećmi możecie wykorzystać zegar piaskowy i przy okazji rozwijać świadomość upływu czasu. Powodzenia!

 

Mega klepsydra piaskowa - 1 minuta

 

 • Poczucie bezpieczeństwa

Zrozumienie przez dziecko pojęć związanych z upływem czasu to ogromne wyzwanie. Dla malucha niemożliwe wydaje się przyswojenie zwrotów: za chwilę, później, za niedługo, wkrótce, zwłaszcza jeżeli używamy tych form w różnych okolicznościach. Są to pojęcia abstrakcyjne i dla każdego znaczą co innego. Mega klepsydra piaskowa - 1 minuta to konkretny przedmiot, który pomoże dziecku pojąć naturę przemijającego czasu. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa maluchowi w tych chwilach, kiedy musimy zostawić go pod opieką innej osoby czy w przedszkolu oraz wtedy, gdy czeka na nasz powrót.

 

Mega klepsydra piaskowa - 1 minuta

 

 • Komunikacja i język

Poznając proste słownictwo związane z pojęciem czasu, dziecko wzbogaca swój słownik i potrafi porozumiewać się w konkretny sposób. Komunikuje również i precyzuje swoje potrzeby, czego wynikiem jest brak frustracji oraz wspólne zrozumienie i zadowolenie.

 

Wprowadź zegar piaskowy do zabawy od najmłodszych lat i świadomie rozwijaj kluczowe kompetencje, niezbędne dla potrzeb samorealizacji Twojej pociechy.

 

Co zawiera?

 • Klepsydra piaskowa z zaślepkami i nietłukącą barierą, która chroni wewnętrzne szkło

 • rozmiar: 300 x150 mm

 

Główne informacje

Wiek: + 3 lata

Skład: plastik, szkło, piasek

Produkt spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa, w tym EN71 klasy 1-3, CPSIA i ASTM

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej