MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor?

 • Producent: Masterkidz
 • Kod producenta: 6955920019752
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? to pomoc terapeutyczna i ciekawy zestaw do zabawy dla dzieci od 3 roku życia. W komplecie znajduje się tabliczka, a na niej 6 płaskich jajek z drewna. Każde z nich przedzielone jest na dwie połówki, które można wyciągać. Górne części jajek to oczy, czyli spojrzenie obrazujące różne emocje. Podobnie jest z dolnymi połówkami jajek. Te z kolei przedstawiają usta, a na nich uśmiech, zdziwienie i inne reakcje.

Części górne można dopasować do dolnych na różne sposoby. Dzięki temu uzyskuje się wiele kombinacji wyrazów twarzy. Dzieci chętnie będą próbowały wszystkich możliwych połączeń, rozwijając tym samym ciekawość, percepcję i spostrzegawczość. Taki rodzaj zabawy pomoże zrozumieć emocje własne i innych osób. Tym samym zestaw MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? może być też dobrą podstawą do terapii psychologicznej, pedagogicznej, a także do Treningu Umiejętności Społecznych (TUS). Ponadto komplet sprawdzi się też w zabawach domowych i przedszkolnych.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Nauka rozpoznawania emocji

Zabawa drewnianym zestawem Masterkidz pomoże najmłodszym zrozumieć emocje własne i innych osób.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Tablica do nauki emocji została wykonany z trwałego materiału, jakim jest drewno.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dziecko manipulując połówkami jajek ćwiczy sprawność dłoni i ręki.

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Drewniany zestaw doskonale sprawdzi się w przedszkolu, dzięki niemu najmłodsi zapoznają się z emocjami.

106-kreatywnosc2 Rozwój kreatywności

Pozwól dziecku wymyślać różne historie w których bohaterowie przedstawiają układane emocje.

 

Dlaczego warto?

 • Poszerzanie wiedzy o emocjach z nauką empatii

Różne kombinacje w ułożeniu jajek obrazujących humory ułatwią przeprowadzenie rozmowy z dzieckiem lub z całą grupą przedszkolną na temat emocji. Pozwoli to lepiej zrozumieć rówieśników w codziennych sytuacjach. Dzięki takim zajęciom łatwiej rozwiązać konflikty między maluchami. Warto przy tym poruszyć ważne kwestie z życia społecznego. Tablica do Nauki Emocji pomoże wyposażyć przedszkolaka w nową wiedzę, a w czasie terapii bardziej się otworzyć.

MASTERKIDZ klocki emocje

 • Doskonalenie logicznego myślenia

Składanie połówek jajek ze sobą to trening spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, logiki i umiejętności wyciągania wniosków. Zdolność dostrzeżenia, co przedstawia ułożony wyraz twarzy, pozwala na wprowadzenie wielu ciekawych, interdyscyplinarnych zabaw z wykorzystaniem zestawu!

 

Chęć sprawdzenia, jaki wygląd przybierze połączenie każdej górnej połówki z każdą dolną sprawi, że maluch będzie poszukiwał wielu różnych rozwiązań, oceniał je i testował. Dzięki temu uwaga dziecka zostanie skupiona na dłużej, jak przy każdym interesującym zajęciu.

 

 • Wspieranie rozwoju społecznego

W grupie rówieśniczej, a także w rodzinie ma miejsce wiele różnorodnych interakcji między dzieckiem a innymi osobami. Zdarza się, że przedszkolaki pokłócą się między sobą, ale też wspólnie wesoło się bawią. Aby dziecko lepiej rozumiało, w jaki sposób budować relacje z kolegami, ale też jak zachować się, widząc np. osobę starszą lub niepełnosprawną, warto porozmawiać z nim temat emocji. Najlepiej zrobić to w formie zabawy. Wykorzystanie takiego zestawu jak MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? wspomoże rozwój umiejętności społecznych. Komplet będzie też wyjątkowo przydatnym narzędziem w czasie zajęć TUS.

Tablica do Nauki Emocji wspomoże rozwój kompetencji emocjonalnych

 • Rozwijanie ciekawości, a także umiejętności obserwacji

Dzięki rozwijającym zabawom z wykorzystaniem Drewnianych Jajek dziecko nauczy się obserwacji. W różnych sytuacjach codziennych maluch odnajdzie emocje podobne do tych wymalowanych na elementach zestawu. To rozbudzi ciekawość przedszkolaka, który będzie miał szansę zostać uważnym obserwatorem.

 

Układanie połówek drewnianych, płaskich jajek na tabliczce to zabawa usprawniająca funkcję palców i całej ręki. Warto wykonywać jak najwięcej tego typu ćwiczeń już od najmłodszych lat! W taki sposób można urozmaicić też terapię ręki i ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

 

 • Ciekawe wyposażenie kącika zabaw

Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? to także dobry pomysł na zajęcie dla maluchów w kąciku zabaw. Bawiąc się układanką szybko i przyjemnie minie czas, przynosząc wiele korzyści rozwojowych!

 


Pomysły na zabawę


 • Obrazowanie historyjki ‒ nauka empatii i rozpoznawania emocji

Z wykorzystaniem zestawu MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? dziecko może poczuć się jak ilustrator bajki! Zabawa polega na odczytaniu opowieści przez nauczyciela, terapeutę lub rodzica (na zajęciach z psychologiem może być to także specjalna bajka terapeutyczna). Dziecko w tym czasie będzie miało za zadanie "ilustrować" czytaną opowieść, układając jajka w emocje, które towarzyszą w danym momencie bohaterom opowiadania. Dzięki takim zabawom przedszkolak będzie ćwiczył empatię i logiczne myślenie. Uważnie słuchając opowieści, aby dobrze dobrać elementy jajek, trenowana jest także koncentracja.

 

 • Lustrzane odbicia ‒ ćwiczenia obserwacji i wsparcie terapii logopedycznej

Do zabawy, oprócz zestawu MASTERKIDZ Tablica do Nauki Emocji Drewniane Jajka jaki Humor? będzie potrzebne tylko lustro. Rozpoczyna terapeuta, nauczyciel lub rodzic, układając na tabliczce pierwsze jajko złożone z dwóch połówek. Zadaniem dziecka będzie próba naśladowania takiego właśnie wyrazu twarzy, jaki przedstawiają wybrane elementy zestawu. Następnie dziecko dobiera drugie jajko złożone z dwóch połówek, a współćwiczący próbuje pokazać wskazaną emocję przed lustrem.

Oprócz treningu naśladownictwa i obserwacji taka zabawa poprawia też napięcie mięśni w obrębie twarzy, co może zostać z powodzeniem wykorzystane podczas terapii logopedycznej.

 

Co zawiera?

 • 6 płaskich, drewnianych jajek obrazujących emocje (każde z jajek podzielone jest na wyjmowane połówki; łącznie w zestawie znajduje się 12 połówek)

 • drewnianą tabliczkę, na której umieszczone są jajka

 

Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

Główne informacje

Wiek: od 3 roku życia

Wymiary: 28 cm x 28 cm x 2,3 cm

Materiał: drewno

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej