MASTERKIDZ Nauka Emocji Gra Drewniana + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Masterkidz
 • Kod producenta: 6955920015211

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 178,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł

  187,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 199,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 12,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 202,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  202,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

MASTERKIDZ Nauka Emocji Gra Drewniana dla dzieci 3+

Emocje dziecka mogą być często nierozumiane przez dorosłych. Maluszek sam nie potrafi sobie z nimi radzić i manifestuje je na znane mu sposoby: najczęściej płacz. Firma Masterkidz przychodzi rodzicom z pomocą. Drewniana gra o uczuciach to idealna propozycja dla dorosłych, którzy chcą wspomóc swoją pociechę w jej rozwoju emocjonalnym.

Zestaw Masterkidz zawiera 4 prostokątne klocki z różnymi częściami twarzy. Można ułożyć z nich 64 kombinacje. Dzięki temu zabawka edukacyjna zapoznaje graczy z wieloma uczuciami, m.in.: radością, smutkiem, złością, zdziwieniem i strachem. Towarzyszą one Twojemu dziecku od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest, by je zrozumiało jak najwcześniej i nauczyło się z nimi radzić. W ten sposób tworzy się inteligencja emocjonalna niezwykle istotna w życiu każdego człowieka.

Do zestawu Nauka Emocji Gra Drewniana Masterkidz dołączono dwie kostki. Jedna z nich prezentuje różne sytuacje (np. zbicie szyby piłką, awarię auta), druga konkretne twarze z emocjami. Można wykorzystać je w zabawie i urozmaicać aktywność dziecka poprzez moderowanie gry przez osobę dorosłą.

Elementy układanki Nauka Emocji znajdują się na poręcznej drewnianej podstawce. Estetyczne obrazki w przyciągającej uwagę kolorystyce zainteresują młodsze i starsze dzieci. Proste ilustracje w jasny sposób oddają ludzkie emocje i przywołują codzienne wydarzenia. Poprzez to gra jest ciekawą i pouczającą zabawką dla dzieci w każdym wieku.

Układając twarze z różnymi uczuciami, dziecko ma szansę poznać przyczyny swoich emocji i mówić o nich. Dzięki temu oswaja je i uczy się, jak wyrażać je w akceptowalny sposób. Kształtuje to jego dojrzałość emocjonalną i wdraża do rozumienia norm społecznych.

Zabawa układanką pokazuje najmłodszym, jak inne osoby odczuwają emocje. Pozwala to kształtować empatię dziecka i wspomagać jego kompetencje komunikacyjne.

Nauka Emocji Gra Drewniana znajduje zastosowanie w trakcie indywidualnych i grupowych zabaw. Może być wykorzystywana w warunkach domowych, jak i w przedszkolu, szkole czy w gabinecie specjalisty. Uatrakcyjni pracę rodzica z dzieckiem, lekcje wychowawcze w placówce oraz zajęcia terapeutyczne. Daje dorosłym cenne wskazówki na temat podopiecznych i możliwość zrozumienia ich zachowania. Dzięki grze Nauka Emocji Masterkidz możesz umacniać więź z dzieckiem i budować relacje oparte na zaufaniu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój poznawczy: rodzaje emocji

Zestaw Nauka Emocji Masterkidz zawiera 4 części, z których powstaje twarz w 64 wariantach. Zadanie dziecka polega na jej samodzielnym ułożeniu. Dodatkowo ma do dyspozycji kostkę z 6 wizerunkami, które może odtwarzać za pomocą klocków lub opisywać. Dzięki tym narzędziom maluszek poznaje różne uczucia. Rolą dorosłego jest nazywanie ich i tłumaczenie, co oznaczają. To pozwala najmłodszym odkryć cały wachlarz emocji, różnicować ich natężenie oraz hierarchizować, np. złość - wściekłość; strach - przerażenie.

Dziecko nie zawsze potrafi nazwać to, co czuje. Nie dość, że przeszkadza mu w tym węższy zasób słownictwa, to jeszcze nieumiejętność właściwej interpretacji tego, co się z nim dzieje. Dlatego niezwykle ważne jest, by rodzic, terapeuta lub nauczyciel zapoznawali swoich podopiecznych z nazwami uczuć i wyjaśniali ich znaczenie. Gra Masterkidz ułatwia to zadanie. Oferuje gotowe narzędzie do wzbogacenia wiedzy na temat emocji, których doświadcza każdy człowiek.

Dzięki układance Masterkidz uświadomisz dziecku, że to, co czuje, jest czymś normalnym i nie musi się tego wstydzić. Dziecko zrozumie, że emocje są różnorodne i nauczy się je nazywać.

 

Gra emocje zapozna najmłodszych z podstawowymi emocjami

 

 • Rozwój osobisty: rozumienie emocji, rozpoznawanie przyczyn, empatia, sposób radzenia sobie z emocjami

Małe dziecko najczęściej nie rozumie, co się dzieje w jego wnętrzu oraz w jaki sposób zakomunikować swój stan, jak go uzewnętrznić. Rolą dorosłych jest tłumaczenie tych emocji i podsuwanie sposobów na ich okazywanie.

Znajdujące się w zestawie twarze pozwalają na opis uczuć i rozpoznawanie ich. Są punktem wyjścia do rozmów na temat objawów emocji (np. drżenia rąk, pocenia się), które maluszek może źle interpretować. Dzięki grze Masterkidz dasz mu szansę na zrozumienie siebie i reakcji swojego ciała w różnych sytuacjach.

Nauka Emocji Gra Drewniana została wyposażona w kostkę prezentującą różne wydarzenia, np. zakup lodów, zbicie szyby. Ten element pozwala na rozpoznanie przyczyn uczuć oraz uświadomienie najmłodszym, że w tej samej sytuacji każdy ma prawo czuć coś innego. To również pretekst do wprowadzenia pojęcia empatii.

Dzieci uczą się empatii z wiekiem. Obserwują dorosłych i to z ich zachowania czerpią inspirację. Współodczuwanie nie jest naturalnym odruchem, dlatego należy nad nim pracować i rozwijać je już u najmłodszych. Układanka Nauka Emocji ułatwia pracę z uczuciami i daje okazję do ich rozpoznawania u siebie i u innych ludzi.

Zachęcaj dziecko do opowiadania o tym, co widzi na ilustracjach. Pytaj, co mogą odczuwać przedstawione osoby, a co mogłoby czuć ono w tej samej sytuacji. Tłumacz dziecku, dlaczego mogą mu towarzyszyć właśnie takie emocje, a jego koledze inne. To uświadomi mu, co wywołuje różne uczucia - zarówno w nim, jak i w innych ludziach.

Opowiadając o uczuciach, możesz zwracać dziecku uwagę na to, w jaki sposób je uzewnętrzniać. Pokaż, że płacz jest oznaką smutku, a ożywienie - radości lub zaskoczenia. Motywuj do obserwacji innych, by trenować spostrzegawczość dziecka i dostrzeganie ludzkich emocji. Dzięki temu uświadomisz mu, w jaki sposób ujawniać swoje uczucia, by inni mogli je zrozumieć i w razie potrzeby wesprzeć je w trudnych dla niego momentach. Pokażesz mu, czym jest empatia i wyjaśnisz jej znaczenie w relacjach społecznych. Przez to dziecko będzie pewniejsze siebie i spokojniejsze.

 

Regularna zabawa zestawem wpływa pozytywnie na rozwój kompetencji emocjonalnych

 

 • Komunikacja: język opisowy, relacje

Układanka Masterkidz Nauka Emocji Gra Drewniana pozwala na poszerzanie zasobu słownictwa i doskonalenie kompetencji językowych dziecka. Dzięki niej najmłodsi rozumieją, czym są komunikaty werbalne i niewerbalne. Uczą się ich i potrafią je lepiej zrozumieć w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.

Rzucając kostką ilustrującą wydarzenia, zachęcaj dziecko do opowiadania o tym, co mogłoby w danej chwili czuć. Naucz je mówić o emocjach - o tym, co je wywołuje, co się wtedy dzieje z jego ciałem, co myśli. Poprzez takie ćwiczenia wzbogacasz zasób dziecięcych słów, uczysz nowych pojęć i stosowania ich w odpowiednim kontekście.

Poproś dziecko o opisywanie wyrazu twarzy ukazanych na układance. Pokaż, po czym poznać, że ktoś jest szczęśliwy lub zaskoczony. Zachęcaj dziecko do naśladowania tych uczuć. Daj lusterko, by mogło obserwować swoją twarz i wykonane ruchy. Dzięki temu nauczysz je, w jaki sposób rozpoznawać emocje i uświadomisz, że wyraz twarzy może mu często więcej powiedzieć niż słowa. Dziecko lepiej zrozumie, czym są komunikaty niewerbalne i nauczy się je rozpoznawać. Ułatwi mu to kontakty z innymi ludźmi.

Drewniane klocki do układania emocji

 • Jak bawić się z dzieckiem? Poznaj nasze podpowiedzi!

Zabawa 1: Pokaż młodszym dzieciom kostkę z buziami wyrażającymi uczucia. Nazywaj je i opowiadaj o nich. Zachęcaj maluszki do naśladowania danego wyrazu twarzy, rób to razem z nimi. Porównujcie swoje twarze. W ten sposób pokażesz, że każdy może czuć to samo, co twarz na ilustracji, gdyż wachlarz emocji jest jednakowy dla wszystkich. Każdy odczuwa kiedyś m.in. złość, radość, gniew i smutek.

Zabawa 2: Dołącz do zabawy drugą kostkę, rzucając ją razem z dzieckiem. Zadawaj pytania, np. co czułbym w takiej chwili? Jak mógłbym się wtedy zachować? Tłumacz, że w tych konkretnych sytuacjach emocje ludzi mogą się różnić, co jest naturalne.

Pytaj, jak można radzić sobie z podobnymi zdarzeniami i pokazuj pozytywne wzorce, by dać dzieciom szansę na wykorzystanie ich w przyszłości. Takie ćwiczenia mają właściwości terapeutyczne. Pozwalają dziecku uwolnić się od nadmiaru wrażeń, dać ujście zgromadzonym emocjom i uzewnętrznić je w akceptowalny sposób. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi, nadruchliwymi oraz wysoko wrażliwymi.

W tej grze dziecko po wyrzuceniu sytuacji może dopasować twarz z drugiej kostki lub ułożyć z klocków swoją wersję emocji.

Zabawa 3: Zachęć najmłodszych do układania z klocków twarzy wyrzuconych na kostce. W ten sposób ćwiczysz spostrzegawczość maluszka i motorykę małą, a przy okazji masz pretekst do rozmów na temat komunikatów niewerbalnych.

Zabawa 4: Jak się dziś czuję? Gdy widzisz, że Twoje dziecko ma zły humor, daj mu układankę i poproś o ułożenie twarzy prezentującej jego nastrój. Rozmawiaj o powodach i pomysłach, jak poradzić sobie z tymi emocjami.

Rozpoczynając zajęcia specjalistyczne lub dydaktyczne w szkole, zachęć dzieci do wybrania tego obrazka na kostce, który przedstawia ich obecne emocje. Motywuj do rozmowy na ten temat, by poznać, z jakim bagażem doświadczeń przyszło każde z nich. Poprzez to pomożesz im pozbyć się negatywnych uczuć i podzielić się tymi pozytywnymi. Pokażesz, że są dla Ciebie ważni, dzięki czemu poczują się pewniej i chętniej będą współpracowały.

 

Klocki emocje zostały przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 klocki, 2 kostki, drewnianą podkładkę.

 

MASTERKIDZ Nauka Emocji Gra Drewniana - tablica edukacyjna

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 28 x 28 x 3,2 cm

Waga: 1,3 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej