MASTERKIDZ Gra zręcznościowa Balansujące ludziki Figurki alfabet 26 szt.

 • Producent: Masterkidz
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 089,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 089,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 089,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

MASTERKIDZ Gra zręcznościowa Balansujące ludziki to zestaw do zabaw, które równocześnie uczą i rozwijają ważne funkcje. Na każdej z 26 figurek z kompletu znajduje się litera. Pozwala to w oryginalny, a zarazem zrozumiały sposób przyswajać alfabet. Dziecko może układać ludziki w takiej kolejności jak litery abecadła, ale też według innych kryteriów. Podczas takich zabaw maluch będzie ćwiczył też motorykę małą i koordynację oko-ręka.

Ludziki z zestawu da się ustawiać nie tylko obok siebie, ale też jeden na drugim. W ten sposób tworzy się konstrukcje doskonalące orientację w przestrzeni. W zależności od wieku dziecka zabawa z grą zręcznościową odbywa się na różne sposoby. Najmłodsze przedszkolaki chętnie będą układały ludziki rzędami. Starszaki mogą konstruować piramidy, równocześnie zapoznając się z literami alfabetu i przygotowując się do nauki czytania i pisania. Wszystkie te korzyści są przydatne w przedszkolach, w czasie terapii pedagogicznej i w świetlicach.

Grę zręcznościową z powodzeniem można też wykorzystać do kreatywnych zabaw domowych dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

38-nauka-pisania-alfabet-litery-alfabet-ABC-3 Nauka alfabetu

Dzięki literkom znajdującym się na ludzikach dzieci zapoznają się z alfabetem.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Układanie elementów zestawu wymaga od dziecka skupienia i koordynacji ruchów ręka-oko. Regularne ćwiczenia wpłyną pozytywnie na rozwój motoryki małej.

106-kreatywnosc2 Kreatywność i wyobraźnia

Ludziki można łączyć na wiele sposobów, tworząc przeróżne budowle.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwijanie wyobraźni przestrzennej

Ustawianie ludzików w piramidy i inne trójwymiarowe konstrukcje sprawi, że dziecko lepiej będzie orientować się w przestrzeni. Elementy można ustawić w taki sposób, że wyższy rząd ustawiony jest "na barkach" figurek z niższego rzędu. Pozwoli to ćwiczyć pojęcia przestrzenne takie jak "na", "nad", "pod", "obok", a także "przód" i "tył".

MASTERKIDZ ludziki zabawki

 • Nauka alfabetu w formie zabawy

Gra zręcznościowa Balansujące ludziki Figurki alfabet jest przygotowana w bardzo ciekawy sposób. Poza angażującą dzieci zabawą w układanie figurek można też równocześnie trenować rozpoznawanie liter lub czytanie. Literki wypisane na ludzikach da się ustawiać w dowolny sposób (np. w ciąg alfabetyczny lub w rząd tworzący wyraz). Taka kreatywna zabawa zachęci każdego przedszkolaka do nauki czytania!

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej

Dokładanie kolejnych ludzików do konstrukcji to wiele ćwiczeń w jednym zadaniu! Trenowana jest ręka, chwyt, zasięg ruchu i koordynacja. Regularne ćwiczenie tych wszystkich funkcji stworzy dobrą bazę do zdobywania umiejętności szkolnych.

 

Nauka liter poprzez zabawę

 

Układając ludziki alfabetycznie, chcąc ułożyć cały ciąg rozpoczynający się od A, trzeba skoncentrować się na tak długi czas, który pozwoli na dotarcie aż do Z. Będzie to ćwiczenie przydatne dla wszystkich przedszkolaków, a wyjątkowo dużo korzyści przyniesie m.in. maluchom z ADHD.

 

 • Ćwiczenia cierpliwości i działania aż do osiągnięcia celu

Zabawa w układanie przestrzenne wymaga uważności i cierpliwości. Wiele razy zdarzy się tak, że konstrukcja lub jej część spadnie, ale w zadaniu chodzi o to, aby próbować aż do skutku. Nauczy to malucha, że zawsze warto podejść do wyzwania kolejny raz. Przedszkolak przekona się, że im więcej ćwiczeń, tym zadanie staje się łatwiejsze. Są to bardzo ważne umiejętności, które przydadzą się przyszłemu uczniowi w nauce i funkcjonowaniu szkolnym.

 


Pomysły na zabawę


 • Losowanie liter i tworzenie napisów ‒ ćwiczenie logicznego myślenia i kreatywności

Z zestawu 26 ludzików z literami należy wylosować (wybierając z zamkniętymi oczami) założoną liczbę elementów (np. 10 lub 15). Z wylosowanych liter, jeżeli to możliwe, należy ułożyć wyraz.

Jak nauczyć dziecko literek? Za pomocą zabawek edukacyjnych

 • Pisanie piętrowe ‒ nauka składania liter w wyrazy, połączona z treningiem motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Zadanie polega na podaniu przez nauczyciela, terapeutę lub rodzica początkowo 1 wyrazu, który należy ułożyć. Następnie dokładany będzie kolejny wyraz, jako następne piętro. Dziecko za każdym razem musi z mieszaniny liter wybrać właściwe i ułożyć je w prawidłowej kolejności.

 

 • Dobieranie w kolorowe pary

Każdy ludzik zbudowany jest z dwóch elementów. Kolorowego tułowia i nóżek z oznaczeniem litery. Kolor tułowia i litery jest taki sam. Rozdziel wszystkie elementy i poproś dziecko o ponowne połączenie ludzika we właściwe kolorystyczne pary - tym sposobem literki: k, l, m, n, o otrzymają tułów w kolorze niebieskim. 

 

Co zawiera?

• 26 figurek w kształcie ludzików z literkami

 

Nauka alfabetu dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

Główne informacje

Wiek: od 3 roku życia

Wymiary: 12 cm x 14 cm x 4 cm

Materiały: drewno, plastik

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej