MASTERKIDZ Drewniana tablica edukacyjna - Higiena jamy ustnej

 • Producent: Masterkidz
 • Kod producenta: 6955920010346
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 515,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 515,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  515,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

MASTERKIDZ Drewniana tablica edukacyjna - Higiena jamy ustnej dla dzieci 3 lata+

Tablice edukacyjne od Masterkidz pozwalają dzieciom rozwijać wiele zdolności jednocześnie. Każda z nich pobudza funkcje poznawcze, zaspokaja ciekawość oraz zapoznaje z wybranym tematem dotyczącym człowieka i świata. Dzięki temu tablice można łączyć, wymieniać ze sobą i w ten sposób angażować różne obszary poznawcze najmłodszych użytkowników oraz nadbudować zdobytą wiedzę.

Tablice Masterkidz można używać ze specjalnymi ramkami i przywieszać je na ścianach, tworząc naukowe zakątki. Świetnie sprawdzą się samodzielnie jako plansze edukacyjne rozłożone na stoliku lub podłodze. Nadają się do użytku domowego oraz do pracy w przedszkolach i młodszych klasach edukacji wczesnoszkolnej. Będą stanowić świetny dodatek do wyposażenia gabinetu terapeuty i specjalisty od SI. Doskonale sprawdzą się w kącikach malucha w restauracjach, hotelach i klubach dziecięcych.

Tablica Higiena jamy ustnej od Masterkidz to także ciekawy dodatek do gabinetu stomatologicznego dla dzieci. Dzięki niej dentysta w obrazowy sposób przybliży swoim małym pacjentom budowę anatomiczną jamy ustnej i swoje czynności przy jej badaniu i leczeniu.

Podstawowe zadanie tablicy Higiena jamy ustnej od Masterkidz polega na wyjaśnieniu, w jaki sposób człowiek powinien dbać o zęby. Jest to bardzo ważny etap w rozwoju każdego dziecka, oswaja je z głównymi zasadami higieny. Tablica umożliwia naukę nie tylko prawidłowego szczotkowania i nitkowania uzębienia, ale również rozpoznawanie smaków takich jak: kwaśny, gorzki, słodki i słony. Ponadto ich nazwy umieszczone są na języku w tych miejscach, w których faktycznie znajdują się odbierające je receptory. Poprzez to tablica Masterkidz zapoznaje najmłodszych z elementami budowy anatomicznej człowieka i wzbogaca ich wiedzę o ludzkim organizmie.

Panel Higiena jamy ustnej zawiera liczne opisy w języku angielskim. Dzięki temu świetnie nada się do nauki nowych słówek i rozwijania kompetencji językowych przedszkolaka.

Tablica edukacyjna Higiena jamy ustnej angażuje dziecko w pouczającą zabawę oraz daje przestrzeń do samodzielnych obserwacji. Zapoznanie małych odkrywców z jej treścią to najlepszy sposób na stymulowanie dziecięcych zmysłów. Zabawa nią i jej ruchomymi elementami umożliwia celowe i zorganizowane dostarczanie bodźców do układu nerwowego, na skutek czego dziecko uczy się je odbierać, przetwarzać i wykorzystywać do poznawania świata. Prawidłowo rozwinięta sensoryka wpływa na rozwój dziecka oraz na jego emocje.

Firma Masterkidz zadbała o to, by dzieci w każdym wieku mogły poznawać świat poprzez zmysły i w ten sposób pozytywnie wpływać na swoją ciekawość, motorykę oraz intelekt. W trakcie zabawy tablicą przez młodsze dzieci pożądana jest obecność osoby dorosłej, która będzie nadzorowała aktywność małych użytkowników oraz inspirowała do kolejnych odkryć.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój poznawczy: higiena jamy ustnej, nazywanie smaków

Podstawowym zadaniem tej tablicy Masterkidz jest nauka dbania o uzębienie i jamę ustną. Dzięki planszy dziecko widzi, jak wygląda jama ustna od środka oraz jak rosną zęby. Poprzez ruchome elementy: szczoteczkę, nić dentystyczną i pastę, najmłodsi w praktyczny sposób mogą uczyć się szczotkować i nitkować zęby.

Dodatkowo zaznaczone obszary na języku pokazują, jak człowiek odbiera poszczególne smaki. To wzbogaca wiedzę małego odkrywcy na temat jego organizmu i pobudza ciekawość. Ponadto dziecko poznaje nazwy wszystkich smaków, uczy się je rozpoznawać i klasyfikować. To wpływa na jego zdolności analitycznego myślenia i wnioskowania.

Zabawki na ścianę dla dzieci powyżej 3 roku życia

 • Komunikacja i język: język opisowy, nauka języka angielskiego

Pracując z tablicą, rozwijasz kompetencje językowe małego użytkownika. Dziecko, słuchając wypowiedzi o higienie jamy ustnej, wzbogaca zasób słownictwa. Ponadto operując w zabawie ruchomymi elementami i opowiadając o ich funkcji, uczy się budować dłuższą wypowiedź. Możesz zachęcać je do rozwijania tematu smaków, wymieniania i charakteryzowania swoich ulubionych potraw i ich składników. Dzięki temu wspomożesz jego rozwój intelektualny w zakresie opisowej funkcji języka.

Angielskie nazwy na języku i paście do zębów pomagają w nauce języka angielskiego. Przybliżają nowe pojęcia, uczą słówek i zachęcają do nazywania części anatomicznych, jak: zęby, język, podniebienie oraz przyborów higienicznych. Taka nauka poprzez zabawę wpływa pozytywnie na chęci poznawcze oraz pamięć małego użytkownika.

 

Tablica edukacyjna dla dzieci wspierająca naukę języka angielskiego

 

Tablica sensoryczna powstała z myślą o stymulacji dziecięcych zmysłów. To między innymi za pomocą dotyku, wzroku i smaku najmłodsi odbierają bodźce oraz uczą się je przetwarzać. Zabawa poszczególnymi elementami tablicy dostarcza wielu wrażeń sensorycznych. Dzięki nim dziecko doświadcza różnych faktur, kształtów i kolorów. Uczy się nazywania oraz rozpoznawania i klasyfikowania smaków.

W trakcie zabawy panelem najmłodsi stymulują wzrok. Obserwując czynności niezbędne do zachowania czystości jamy ustnej, ćwiczą spostrzegawczość. Treść tablicy opiera się na przekazie ikonograficznym, który dzieci uczą się interpretować i opisywać. W ten sposób doskonalą myślenie przyczynowo skutkowe oraz zdolności przetwarzania informacji.

Ruchome elementy tablicy pozwalają angażować w zabawę dotyk, przez co najmłodsi rozwijają ten zmysł, uczą się reagować na ból czy temperaturę. Jest on niezwykle istotny przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.

Klasyfikowanie produktów według ich smaku, to impuls dla kolejnych receptorów. Możesz połączyć teorię z praktyką i przygotować produkty spożywcze do testowania przez najmłodszych. Dzięki temu do zabawy włączysz zmysł smaku i dostarczysz mu wielu bodźców.

Stymulowanie receptorów dotyku, wzroku i smaku powoduje ich integrację i wspiera harmonijny rozwój sensoryczny. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, lepiej się rozwija oraz chętniej doświadcza nowych wrażeń. Dodatkowo reaguje adekwatnie do sytuacji w momentach konfliktu, zmartwienia lub złości.

Edukacyjny panel ścienny wspierający rozwój sensoryczny

 • Rozwój osobisty: wdrażanie do zdrowych nawyków, nauka i zabawa, kreatywność

Zabawa Tablicą edukacyjną Higiena jamy ustnej Masterkidz uruchamia wyobraźnię dziecka i pobudza jego kreatywność. Najmłodsi nie tylko obserwują sposób dbania o zęby, ale również rozpoznają smaki i umiejscowienie ich receptorów na języku, co skłania do refleksji i własnych doświadczeń.

Możesz wykorzystać planszę do rozmów na temat dobrych nawyków dotyczących higieny całego ciała oraz zdrowego odżywiania się. Dzięki połączeniu nauki i zabawy dziecko spędzi efektywnie czas, zapamiętując więcej niż w trakcie tradycyjnej nauki.

Tablica Masterkidz Higiena jamy ustnej to doskonały punkt wyjścia do pobudzania kreatywności najmłodszych. Co by było, gdyby ludzie nie rozróżniali smaków? Po co potrzebne są nam zęby? Te intrygujące pytania rozwiną myślenie twórcze każdego maluszka, skłonią do refleksji oraz kreatywności.

Pomysłowe dziecko jest pewniejsze siebie oraz łatwiej odnajduje się w grupie. Szybciej nawiązuje relacje społeczne i lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów.

 

Instrukcja mycia zębów dla dzieci w formie zabawy

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Plansza edukacyjna pozwala na trenowanie motoryki małej. Zadaniami dla najmłodszych mogą być: szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej lub przyczepianie produktów spożywczych do nazw smaków. W ten sposób najmłodsi stymulują mięśnie nadgarstka, ćwiczą płynne ruchy po łuku i usprawniają palce oraz prawidłowy chwyt. Te czynności przygotowują je do płynnych ruchów pisarskich, ograniczają męczliwość ręki i pozytywnie wpływają na grafomotorykę maluszka.

Wodząc wzrokiem po planszy i wykonując wskazane czynności, dziecko stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową, niezbędną do prawidłowego rozwoju fizycznego.

Szczotkowanie zębów - zabawka edukacyjna dla dzieci

 • Zasoby: bezpieczeństwo i trwałość

Drewniana tablica sensoryczna to odpowiednia pomoc edukacyjna i wychowawcza dla młodszych i starszych dzieci. Zapewnia bogate doświadczenia zmysłowe i świetną zabawę. Wykonana została z drewna i pokryta bezpiecznymi farbami, więc nie powoduje alergii.

Dzięki wysokiej jakości materiałów tablica może być używana przez wiele pokoleń: nie niszczy się i można ją łatwo utrzymać w czystości oraz konserwować za pomocą bezpiecznych dla dzieci środków. Elementy ruchome przyczepione są na sznurkach, więc się nie zagubią. Tablica Masterkidz jest trwała i ponadczasowa, więc długo posłuży jako plansza edukacyjna w placówce oświatowej czy gabinecie stomatologicznym lub zabawka do samodzielnej eksploracji w kąciku małego odkrywcy w domu, hotelu albo w restauracji.

 

Co zawiera?

Drewnianą tablicę edukacyjną, która pozwoli na przeprowadzenie ciekawych zajęć sensorycznych.

 

Zabawki na ścianę dla dzieci wykonane z wysokiej jakości drewna

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Wymiary produktu: 46 x 46 x 4,6 cm

Materiał wykonania: drewno

Waga: 3 kg

Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej