mTalent Percepcja wzrokowa

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNETIC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 160,90 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 490,00 zł

  2 160,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 490,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 330,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 160,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 160,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Teraz wersja na 2 stanowiska online i 2 stanowiska offline!

Dla kogo? 

mTalent- percepcja wzrokowa to zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspierające prawidłowe funkcjonowanie analizatora wzrokowego. Jest to pomoc terapeutyczna w szczególności dedykowana dzieciom dyslektycznym. Ćwiczenia zawarte w tym programie logopedycznym z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycieli, logopedów, terapeutów pedagogicznych, pedagogów oraz rodziców. W związku z tym "mTalent- perceprcja wzrokowa” świetnie sprawdzi się m.in. na zajęciach logopedycznych, korekcyno-kompensacyjnych oraz rewalidacyjnych. Z zadaniami zawartymi w programie poradzą sobie już 4-latki oraz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie ma określonego kryterium wiekowego - dobór programu powinien być oparty o opinię terapeuty.

 

Wersja demonstracyjna

 

 

 

Co zawiera mTalent Percepcja Wzrokowa?

 • 600 ekranów interaktywnych
 • Ponad 200 kart pracy do wydruku
 • Materiał tematyczny (ilustracje), materiał atematyczny (symbole i figury), materiał językowy (litery i cyfry)
 • Zestaw materiałów dodatkowych
  • Kolorowe patyczki
  • Okrągłe żetony
  • Liczmany - figury
  • Latarka z laserem
  • Lupa
 • Zestawy ćwiczeń multimedialnych z następujących obszarów:

  • stałość spostrzegania,
  • spostrzeganie figury i tła,
  • spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni,
  • spostrzeganie stosunków przestrzennych,
  • koordynacja wzrokowo-ruchowa, pamięć wzrokowa
 • Jarmark rozmaitości, czyli ćwiczenia niesklasyfikowane w innych działach (np. uwaga i koncentracja)
 • Instrukcję instalacji
 • Dokument licencyjny
 • Gwarancję
 • Książkę (e-kreda) ze szkoleniem z zakresu tworzenia własnych materiałów interaktywnych
 • Poradnik metodyczny (drukowany)
 • KOD odblokowujący dostęp do szkolenia online i umożliwiający otrzymanie imiennego Certyfikatu

 

Program rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji

 

 

mTalent Percepcja Wzrokowa pigułka informacyjna

 

Dlaczego warto?

 • Czynności czytania i pisania wymagają umiejętności dokonywania analizy syntezy wzrokowej, ponieważ to warunkuje prawidłowe spostrzeganie liter. Szereg ćwiczeń, które znajdują się w programie pozwalają na stopniowe rozwijanie tej umiejętności u dziecka. Ćwiczenia w programie „mTalent – percepcja wzrokowa” można z powodzeniem dopasować do indywidualnych możliwości każdego dziecka!
 • Program „mTalent- percepcja wzrokowa” powstał w oparciu o metodę Marianny Frostig, której celem jest rozwinięcie i integracja zdolności do koordynowania ruchów gałek ocznych z precyzyjnymi ruchami ciała. Wierne odtworzenie metodologii specjalistki pozwala w nowoczesny sposób osiągnąć niesamowite efekty w pracy z pacjentami w normie intelektualnej, jak z tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych!
 • Często dzieci u których diagnozuje się ryzyko wystąpienia dysleksji zostają pozostawione bez specjalistycznej pomocy. Sam rodzic choć ma świadomość występowania trudności u swojego dziecka nie wie w jaki sposób mu pomóc. Program „mTalent- perceprcja wzrokowa” jest skonstruowany bardzo intuicyjnie, dzięki temu rodzic w łatwy i bezpieczny sposób poradzi sobie z przeprowadzeniem określonych ćwiczeń w domu. Wczesna pomoc dziecku zaowocuje brakiem trudności na etapie rozpoczęcia nauki szkolnej!

PERCEPCJA WZROKOWA

 • Dlaczego warto rozwijać percepcję wzrokową już u 4,5- latków? Prawidłowa percepcja liter wymaga nie tylko dokładnego spostrzegania i różnicowania kształtów, ale także rejestracji położenia przestrzennego liter wobec siebie oraz usytuowaniu elementów wewnątrz litery...brzmi bardzo skomplikowanie? Niestety te czynności właśnie takie są, stąd warto już u 4- latka, w klimacie zabawy budować podstawę do sprawnej nauki czytania i pisania!
 • Terapia dysleksji wymaga usprawniania wielu funkcji uwagi słuchowej oraz wzrokowej. Dziecko które np. myli litery różniące się położeniem w stosunku do osi poziomej lub pionowej  wymaga wachlarza ćwiczeń, które nie będą chwilowym zatuszowaniem trudności, lecz pomogą zwalczyć przyczynę - „mTalent- perceprcja wzrokowa”  wspiera  prawidłowe funkcjonowanie analizatora wzrokowego- jest to skuteczne zweryfikowanie źródła i pokonanie problemu!
 • Ten program zawiera szereg dogodności dla osób niepełnosprawnych takich jak np. duże, wyraźne ilustracje, możliwość odsłuchania polecania. Przede wszystkim jest zgodny z wytycznymi dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dostajesz sprawdzony i w pełni rekomendowany produkt!

Percepcja wzrokowa

 • Nieocenioną zaletę programu „MTalent- percepcja wzrokowa” jest możliwość korzystania z jego zasobów bez konieczności posiadania dostępu do internetu. Przez proces instalacji oprogramowania na komputerze w celu pracy bez dostępu do Internetu, przeprowadza przygotowana przez producenta instrukcja.
 • Program „MTalent- percepcja wzrokowa” współpracuje z większością urządzeń typu: komputer stacjonarny, laptop, tablica interaktywna, monitory dotykowe, tablet, a także smartfon. Dzięki temu praca nawet w dużej grupie dzieci z ograniczonym czasem na zajęcia staje się ciekawym doświadczeniem. Z takim zapleczem jesteś specjalistą przygotowanym do zadań specjalnych!

 

Co zawiera?

mTalent Percepcja wzrokowa

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Szczegółowy opis

 

W każdej części znajdują się zestawy ćwiczeń multimedialnych z podobnych obszarów:

 1.  Koordynacja wzrokowo- ruchowa- celem tych ćwiczeń jest rozwinięcie i integracja zdolności do koordynowania ruchów gałek ocznych z precyzyjnymi ruchami ciała.
 1. Spostrzeganie figury i tła- celem tych ćwiczeń jest rozwój zdolności dziecka do czytania wyrazów we właściwej kolejności i do spostrzegania liter i wyrazów jako samoistnych jednostek, bez mylenia ich z sąsiadującymi literami i wyrazami.

Percepcja wzrokowa screen

 1. Stałość spostrzegania- ćwiczenia dotyczące stałości spostrzegania pomagają dziecku nauczyć się rozpoznawania kształtów geometrycznych niezależnie od ich wielkości, barwy lub położenia, a później w szkole, znanych dziecku słów, gdy pojawiają się one w nieznanym kontekście, lub są wydrukowane nieznanym dziecku krojem czcionki lub napisane nieznanym charakterem pisma.
 1. Spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni- ćwiczenia te mają za zadanie rozwinąć w dziecku umiejętność rozróżniania takich liter jak b-d, p-g, a także spostrzegania odpowiedniej kolejności liter w wyrazie lub liczb w sekwencji.
 1. Spostrzeganie stosunków przestrzennych- celem tych ćwiczeń jest opanowanie przez dziecko zdolności  do spostrzegania położenia dwóch lub więcej przedmiotów w stosunku do samego siebie, a także relacji przestrzennych zachodzących między tymi przedmiotami.
 1. Pamięć wzrokowa – te ćwiczenia pozwalają dziecku m.in. rozwinąć umiejętność pisania z pamięci, a w przyszłości łatwiej opanować zasady ortografii oraz znacznie przyspieszyć tempo czytania.
 1. Jarmark rozmaitości czyli np. ćwiczenia uwagi i kontentacji- ćwiczenia uwagi i koncentracji stanowią bazę pod opanowywanie przez dziecko złożonych umiejętności szkolnych takich jak np. rozwiązywanie zadań z matematyki bądź czytania ze zrozumieniem.

 

 

Seria programów mTalent otrzymała nagrodę główną w kategorii edukacja w XVIII edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

Informacje o programie

 

Licencja edukacyjna/wieczysta
Ilość stanowisk 2 konta (dostęp online) + możliwość używania na 2 stanowiskach offline
Wersja językowa polska
Typ działania Do korzystania z wersji online wymagane jest połączenie z internetem
Wiek 4+ (W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie ma określonego kryterium wiekowego)

 

Wymagania systemowe

 • Program działa na następujących urządzeniach: komputer, tablet, smartfon, tablica/monitor interaktywny, komputer z ekranem dotykowym
 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy,  macOS 10.08 lub nowszy, iOS 7.1.2 lub nowszy, Android 5 lub nowszy
 • Przeglądarka: Chrome 17 lub nowszy, Firefox 4.0 lub nowszy, Safari 5.0 lub nowszy, iOS Safari 7 lub nowszy

Programy z serii mTalent

 

Podział programów mTalent ze względu na wiek użytkownika

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

mTalent Zajęcia logopedyczne mTalent Precepcja Wzrokowa mTalent Percepcja Słuchowa I mTalent Percepcja Słuchowa II mTalent Matematyka mTalent Ortografia mTalent Czytanie Sylabami I mTalent Czytanie Sylabami II mTalent Trudności w pisaniu mTalent Autyzm mTalent Autyzm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej