mTalent Koncentracja i pamięć

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNETIC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 138,99 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 490,00 zł

  2 129,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 490,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 361,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 129,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 129,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Teraz wersja na 2 stanowiska online i 2 stanowiska offline!

Dla kogo?

Zestaw mTalent Koncentracja i pamięć to interaktywny sposób na doskonalenie funkcji poznawczych i koordynacyjnych oraz spostrzegawczości. Materiały przygotowane przez psychologów, pedagogów i językoznawców przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy stopień trudności może być wprowadzany nawet u dzieci od 5 roku życia. W drugim stopniu zadania są trudniejsze, które wykonają uczniowie starszych klas, powyżej 11 roku życia.

Program ma postać gier i zabaw interaktywnych, wspomagających ważne rozwojowo funkcje. Forma multimedialna z pewnością spodoba się dzieciom i młodzieży, dzięki czemu chętnie będą uczestniczyć w takich zajęciach. Zestaw bardzo dobrze sprawdzi się także  podczas terapii w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Wykonywanie zadań zwartych w programie przyniesie wiele korzyści dzieciom z dysleksją, ADHD i ADD, a także z osłabioną koncentracją uwagi. Wybierając formę zajęć lubianą przez dzieci, można uzyskać jeszcze lepsze efekty pracy.

Program mTalent Koncentracja i pamięć jest też doskonałym sposobem na domowe wsparcie terapii. Postępy można na bieżąco sprawdzać dzięki raportom, które w specjalnym wykazie przedstawiają procentowo wyniki. Będzie to dodatkową motywacją do ćwiczeń.

 

Wersja demonstracyjna

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Kształtowanie funkcji poznawczych

Zadania do wykonania w wersji cyfrowej są w taki sposób ułożone, aby wspomagać wiele ważnych funkcji, w tym poznawczych. Na ekranie pojawiają się polecenia i informacje, za pomocą których można rozwiązać łamigłówkę lub grać w specjalnie przygotowaną grę. W tym czasie dziecko uczy się analizy i wyciągania wniosków, co będzie bardzo przydatne podczas nauki szkolnej.

 

Program edukacyjny to doskonała okazja do ćwiczenia pamięci

 

 • Doskonalenie koncentracji uwagi

Umiejętność skupienia uwagi może być ćwiczona w ciekawej formie! A to za sprawą specjalnie ułożonych łamigłówek w formie multimedialnej, które można wykonywać także na czas. Taki rodzaj ćwiczeń sprawia, że dziecko musi odpowiednio skoncentrować się widzianym obrazie, aby następnie prawidłowo wykonać zadanie.

 

Program mTalent Koncentracja i pamięć bardzo dobrze usprawnia zdolność rejestrowania i korzystania z informacji. Wpływa to korzystnie na pamięć, zarówno wzrokową, słuchową, wzrokowo-słuchową, jak też inne jej rodzaje. Wykonywanie pojawiających się na ekranie zadań to także doskonalenie pamięci operacyjnej i roboczej. Wszystko to jest ćwiczone w formie ciekawych zadań:

 

Dzięki temu programowi koncentracja uwagi dzieci ulegnie poprawie

 

 • Ćwiczenia koordynacji oko-ręka

Rozwiązywanie zadań i łamigłówek (zarówno w formie wydruku, jak i tych na ekranie) trenuje koordynację oko-ręka. Ruch ręki w trakcie części zadań powiązany jest z kursorem myszki, który trzeba skierować w odpowiednie pole. Współdziała z tym zmysł wzroku, przez cały czas rejestrując i przekazując na bieżąco nowe informacje. Podobnie jest, wykorzystując karty pracy. Dzięki takim zajęciom dziecko uczy się integrować bodźce, co korzystnie wpływa nie tylko na proces nauki, ale też na wiele dziedzin życia.

 

 • Usprawnianie spostrzegawczości i szybkości reakcji

Z programem mTalent Koncentracja i pamięć można ćwiczyć też spostrzegawczość. Bardzo skutecznie jest to rozwijane za pomocą kart pracy, na których trzeba znaleźć różnice w obrazkach. Wiele zadań doskonali także refleks oraz umiejętność szybkiego wyboru. Przykładem tego jest gra "Helikopter", która polega na łapaniu liter, z których składa się wskazany wyraz:

 

Ćwiczenia na koncentrację dla dzieci powyżej 5 roku życia

 

 • Kształtowanie umiejętności planowania

Wybrane zadania z programu mTalent Koncentracja i pamięć ćwiczą także zdolność planowania i organizowania pracy. To wszystko będzie przydatne podczas nauki szkolnej.

 

 • Terapia w atrakcyjnej, interaktywnej formie

Multimedialne ekrany, łamigłówki i gry są lubiane przez dzieci i młodzież. Przygotowane przez pedagogów i psychologów materiały w takiej postaci będą ciekawym i skutecznym sposobem na doskonalenie ważnych umiejętności.

 

Co zawiera?

 • 700 interaktywnych ekranów

 • przewodnik metodyczny

 • karty pracy

 • materiały dodatkowe

Programy edukacyjne dla dzieci z serii mTalent wspomogą prawidłowy rozwój dziecka

Informacje o programie

Licencja Bezterminowa
Ilość stanowisk

2 konta (dostęp online) + możliwość używania na 2 stanowiskach offline

Wersja językowa polska
Gratis  Szkolenie online z obsługi programu

 

Główne informacje

Wiek:

 • Pierwszy stopień trudności: od 5 r.ż.

 • Drugi stopień trudności: od 11 r.ż.

Współdziałanie z przeglądarkami:

 • Microsoft Edge

 • Google Chrome

 • Mozilla Firefox

Współpraca z systemami operacyjnymi:

 • Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10, a także wyższe) - Edge, Chrome, Firefox

 • Google Android (7.1.1, 8, 9, 10) - Edge i Chrome

 • Apple iOS (od 7.1.2) - Safari

 • Apple Mac OSx (od 10.08) - Safari

 • Linux - Firefox i Chrome

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej