Laboratorium przyszłości. PAKIET 3 programów

 • 3 990,00 zł

  3 629,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 3 990,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 360,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 3 629,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  3 629,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Laboratorium przyszłości. PAKIET 3 programów to zestaw interaktywnych pomocy edukacyjnych do wykorzystania na zajęciach technicznych w szkole podstawowej.

Składa się z z 3 części:

 1. Laboratorium przyszłości. Instrukcje BHP w szkole i poza nią
 2. Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania
 3. Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

W skład każdej części wchodzą ekrany, liczne ilustracje i zdjęcia, a także filmy i plakaty. Z ich pomocą uczniowie łatwiej przyswoją najważniejsze zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w wielu codziennych sytuacjach, zdobędą wiedzę na temat przydatnych urządzeń i urozmaicą lekcje z rysunku technicznego. Z programów można korzystać zarówno online (dla 3 stanowisk), jak i offline (dla 6 komputerów). Dzięki takiemu zestawowi trudne zagadnienia zostają przedstawione w atrakcyjnej dla uczniów formie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Ciekawy sposób przekazania ważnej wiedzy

Programy zajęć technicznych dla szkół podstawowych obejmują wiele bardzo przydatnych tematów. Jednak treści podręcznikowe mogą wydawać się skomplikowane. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi zestaw do interaktywnej nauki, która daje najlepsze efekty edukacyjne. Na lekcjach z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów łatwiej zrozumieć przedstawiane informacje. Taka forma zajęć sprawia, że uczniowie biorą w nich udział z większym zaangażowaniem, a lekcja jest pełna ciekawostek.

 

 • Poznanie zasad ergonomii i profilaktyka przeciążeń

Ergonomia jest ważnym pojęciem, a jej zasady powinny być wdrażane już od najmłodszych lat. Dzięki temu kształtuje się prawidłowy nawyk sięgania po przedmioty, a także ich podnoszenia. Aby przypominać o tych regułach, warto zastosować pomoce z interaktywnego zestawu. Materiały te pomogą uczniowi zrozumieć, że w okresie wzrostu nie należy nadmiernie dźwigać, w dbałości o swoje zdrowie.

 

 

 • Poznanie zasad bezpieczeństwa

Wszelkie informacje, które mogą poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży są bardzo cenne i powinny być regularne przypominane. Poznanie ich z pomocą ciekawego, interaktywnego zestawu sprawi, że nauka będzie jeszcze bardziej efektywna. Przełoży się to na większą pewność uczniów, że potrafią zachować się nawet w awaryjnych sytuacjach.

 

 • Opanowanie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy

Jedną z najważniejszych zdolności, którą powinien posiadać każdy z nas, jest znajomość zasad ratowania zdrowia i życia, zanim przyjedzie zespół medyczny. Z interaktywnego zestawu uczniowie mogą dowiedzieć się, jakie działania należy podjąć w takim przypadku. Przydatne grafiki i filmy pomogą przekazać uczniom taką wiedzę i przekonają, że każdy może uratować komuś życie.

 

 • Łatwiejsze zrozumienie szczegółów technicznych

Informacje o działaniu prądu, mikroskopu oraz samochodu, za pomocą zestawu multimedialnego mogą być przedstawione w atrakcyjnej formie. Tak samo informacje o obwodach elektrycznych oraz o pomiarach. Odpowiednie przygotowanie filmów i grafik pozwoli wytłumaczyć wiele zawiłości ze ścisłych dziedzin nauki, co wpłynie korzystnie na zapamiętanie szczegółów z prowadzonych zajęć. Przygotowane treści dotyczące urządzeń odnoszą się do praktyki, mającej zastosowanie w codziennych czynnościach domowych, a także w nauce, podczas lekcji z innych przedmiotów.

 

Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania

 

Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 

 • Obowiązki codzienne na zrozumiałych grafikach

Interaktywny zestaw: Maszyny wokół nas – schematy działania to dobry sposób na przybliżenie wiadomości dotyczących m.in. sprzętów używanych przez uczniów w domach. Ilustracje pokazują, w jaki sposób działają wykorzystywane przez nich urządzenia, co pozwoli bezpiecznie je użytkować. Dodatkowo taki system nauki poszerzy wiedzę o otaczającej rzeczywistości, przydatną także w praktyce.

 

 • Rozbudzenie w uczniach ciekawości technicznej

Forma przedstawienia zagadnień związanych z maszynami umożliwi rozwinięcie u uczniów nowych pasji. Zainteresowanie nauką i przedmiotami ścisłymi to ciekawe i przydatne hobby. Może być ono pomysłem na wybór szkoły ponadpodstawowej, lub nawet zaowocować w przyszłości określeniem ścieżki zawodowej. Grafiki są wykonane w sposób bardzo czytelny i przejrzysty, a obsługa programu jest łatwa i intuicyjna:

 

Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania

 

 • Znaki drogowe - poznanie zasad bezpieczeństwa

Informacje na temat zasad ruchu drogowego, które mogą poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży są bardzo cenne i powinny być regularne przypominane. Poznanie znaków drogowych z wykorzystaniem ciekawego, interaktywnego zestawu sprawi, że uczniowie łatwiej je zapamiętają. Pomoże to przyswoić najważniejsze informacje, których powinien przestrzegać pieszy i rowerzysta.

 

 • Obowiązki codzienne na zrozumiałych grafikach

Interaktywny zestaw kompetencji technicznych i praktycznych to także dobry sposób na ułatwienie wykonywania prac domowych. Ilustracje pokazują m.in. w jaki sposób prawidłowo segregować odpady, co pozwoli utrwalić dobre nawyki:

 

Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 

 • Praktyczne umiejętności pokazane w przystępnej formie

Tworzenie węzłów, ściegów i modeli może okazać się łatwiejsze, niż początkowo się wydawało. To wszystko za sprawą dobrze przygotowanych instrukcji w formie multimedialnej, które przybliżą wiele praktycznych zagadnień. Sposób przedstawienia wszystkich tych czynności krok po kroku na zrozumiałych grafikach ułatwi wykonanie takich zadań również w praktyce.

 

Co zawiera?

Pakiet składający się z z 3 części:

 1. Laboratorium przyszłości. Instrukcje BHP w szkole i poza nią
 2. Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania
 3. Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 

Główne informacje

 • Programy przeznaczone do wykorzystania na zajęciach technicznych w szkole podstawowej

 • Materiały są zgodne z podstawą programową MEN

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej