Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania

 • 1 590,00 zł

  1 445,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 590,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 144,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 445,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 445,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Maszyny wokół nas – schematy działania to zestaw multimedialnych pomocy do wykorzystania na zajęciach techniki w szkołach podstawowych. Dzięki plakatom, filmom i ekranom uczniowie będą mieli szansę zdobyć wiedzę na temat przydatnych urządzeń. Program obejmuje  m.in. przybliżenie budowy i pracy sprzętów codziennego użytku, takich jak odkurzacz, pralka i lodówka. Na ekranach można też zobaczyć, jak wygląda mikroskop i obraz uzyskany za jego pomocą. Omawiane są także tematy recyklingu, audiofonii, mechanizmów składowych samochodu oraz drukarki. Zestaw zawiera również ciekawostki dotyczące prądu i telefonów komórkowych.

Dzieci i młodzież bardzo lubią naukę interaktywną, co sprawia, że dzięki wykorzystaniu kompletu materiałów zwiększy się ich aktywność w czasie lekcji. Takie zajęcia skutecznie zachęcają uczestników do pogłębiania wiedzy w tematach technicznych. Zagadnienia, przedstawiane z zastosowaniem czytelnych i atrakcyjnych pomocy będą bardziej zrozumiałe, a zdobyta wiedza lepiej zapamiętana. Warto więc wzbogacić swoje lekcje zestawem opisującym działanie najważniejszych urządzeń, który pozwoli w interesujący sposób zrealizować podstawę programową zajęć techniki.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Ciekawa forma przekazania wiedzy

Program zajęć technicznych dla szkół podstawowych obejmuje wiele bardzo przydatnych tematów. Jednak treści podręcznikowe mogą wydawać się skomplikowane. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi zestaw do interaktywnej nauki, która daje najlepsze efekty edukacyjne. Na lekcjach z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów łatwiej zrozumieć przedstawiane informacje. Taka forma zajęć sprawia, że uczniowie biorą w nich udział z większym zaangażowaniem, a lekcja jest pełna ciekawostek.

 

 • Łatwiejsze zrozumienie szczegółów technicznych

Informacje o działaniu prądu, mikroskopu oraz samochodu, za pomocą zestawu multimedialnego mogą być przedstawione w atrakcyjnej formie. Odpowiednie przygotowanie filmów i grafik pozwoli wytłumaczyć wiele zawiłości ze ścisłych dziedzin nauki, co wpłynie korzystnie na zapamiętanie szczegółów z prowadzonych zajęć. Przygotowane treści dotyczące urządzeń odnoszą się do praktyki, mającej zastosowanie w codziennych czynnościach domowych, a także w nauce, podczas lekcji z innych przedmiotów. Przykładem tego są materiały, pozwalające opanować działanie mikroskopu:

 

Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania

 

 • Obowiązki codzienne na zrozumiałych grafikach

Interaktywny zestaw: Maszyny wokół nas – schematy działania to dobry sposób na przybliżenie wiadomości dotyczących m.in. sprzętów używanych przez uczniów w domach. Ilustracje pokazują, w jaki sposób działają wykorzystywane przez nich urządzenia, co pozwoli bezpiecznie je użytkować. Dodatkowo taki system nauki poszerzy wiedzę o otaczającej rzeczywistości, przydatną także w praktyce.

 

 • Rozbudzenie w uczniach ciekawości technicznej

Forma przedstawienia zagadnień związanych z maszynami umożliwi rozwinięcie u uczniów nowych pasji. Zainteresowanie nauką i przedmiotami ścisłymi to ciekawe i przydatne hobby. Może być ono pomysłem na wybór szkoły ponadpodstawowej, lub nawet zaowocować w przyszłości określeniem ścieżki zawodowej. Grafiki są wykonane w sposób bardzo czytelny i przejrzysty, a obsługa programu jest łatwa i intuicyjna:

 

Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas - schematy działania

 

Co zawiera?

 • prawie 600 zdjęć

 • prawie 300 interaktywnych ekranów

 • 12 plakatów

 • 19 filmów'

 

Główne informacje

 • Licencja bezterminowa - Praca z programem możliwa jest zarówno online (na 3 stanowiskach), jak i offline (na 6 urządzeniach).

 • Program przeznaczony do wykorzystania na zajęciach technicznych w szkole podstawowej.

 • Materiały są zgodne z podstawą programową MEN.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej