Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 • 1 590,00 zł

  1 445,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 590,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 144,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 445,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 445,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Kompetencje techniczne i praktyczne to zestaw interaktywnych materiałów do przeprowadzenia zajęć techniki w szkołach podstawowych. Dzięki ekranom, ilustracjom, filmom i planszom zagadnienia z podstawy programowej zostaną przekazane w ciekawy sposób. Za ich pomocą można urozmaicić lekcje z rysunku technicznego, a także przedstawić informacje na temat węzłów i ściegów. Jest to także dobry pomysł na zajęcia o obwodach elektrycznych, które bez dodatkowych pomocy mogą wydawać się trudne.

Zestaw grafik i nagrań przybliży uczniom metody pomiarowe. Za pomocą takich materiałów można także w ciekawy sposób poznać znaki drogowe, co jest ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w drodze do szkoły. Multimedialne instrukcje pomogą również opanować zdolności tworzenia prostych modeli, a grafiki zobrazują istotne zasady zdrowego odżywiania. To wszystko sprawia, że zestaw jest dobrą pomocą edukacyjną dla każdego nauczyciela prowadzącego zajęcia techniczne.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Ciekawy sposób przekazania wiedzy

Program zajęć technicznych dla uczniów szkół podstawowych obejmuje wiele bardzo przydatnych tematów. Jednak treści podręcznikowe mogą wydawać się skomplikowane. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi zestaw do interaktywnej nauki, która daje najlepsze efekty edukacyjne. Na lekcjach z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów łatwiej zrozumieć przedstawiane informacje. Ciekawa forma takich zajęć sprawia, że bierze się w nich udział z większym zaangażowaniem, a lekcja jest pełna ciekawostek.

 

 • Znaki drogowe - poznanie zasad bezpieczeństwa

Informacje na temat zasad ruchu drogowego, które mogą poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży są bardzo cenne i powinny być regularne przypominane. Poznanie znaków drogowych z wykorzystaniem ciekawego, interaktywnego zestawu sprawi, że uczniowie łatwiej je zapamiętają. Pomoże to przyswoić najważniejsze informacje, których powinien przestrzegać pieszy i rowerzysta.

 

 • Obowiązki codzienne na zrozumiałych grafikach

Interaktywny zestaw kompetencji technicznych i praktycznych to także dobry sposób na ułatwienie wykonywania prac domowych. Ilustracje pokazują m.in. w jaki sposób prawidłowo segregować odpady, co pozwoli utrwalić dobre nawyki:

 

Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 

 • Praktyczne umiejętności pokazane w przystępnej formie

Tworzenie węzłów, ściegów i modeli może okazać się łatwiejsze, niż początkowo się wydawało. To wszystko za sprawą dobrze przygotowanych instrukcji w formie multimedialnej, które przybliżą wiele praktycznych zagadnień. Sposób przedstawienia wszystkich tych czynności krok po kroku na zrozumiałych grafikach ułatwi wykonanie takich zadań również w praktyce.

 

 • Łatwiejsze zrozumienie szczegółów technicznych

Informacje o obwodach elektrycznych oraz o pomiarach, za pomocą zestawu multimedialnego dotyczącego kompetencji technicznych i praktycznych można przedstawić w atrakcyjnej formie. Odpowiednie przygotowanie filmów i grafik pozwoli wytłumaczyć wiele zawiłości ze ścisłych dziedzin nauki, co wpłynie korzystnie na zapamiętanie szczegółów z prowadzonych zajęć. Przygotowane treści dotyczące urządzeń odnoszą się do praktyki, mającej zastosowanie w codziennych sytuacjach:

 

Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne

 

Co zawiera?

 • Ponad 1600 zdjęć

 • ponad 500 interaktywnych ekranów

 • 12 plakatów

 • ponad 40 filmów

 

Główne informacje

 • Licencja bezterminowa - Praca z programem możliwa jest zarówno online (na 3 stanowiskach), jak i offline (na 6 urządzeniach).

 • Program przeznaczony do wykorzystania na zajęciach technicznych w szkole podstawowej

 • Materiały są zgodne z podstawą programową MEN

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej