Kreatywne pomoce do terapii ręki - Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 • Producent: TWOJE HOBBY
 • Kod producenta: 685071914618
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 69,00 zł

  59,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 10,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 70,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  70,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Malowanie po numerach Magiczne sowy to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnych chwil dla dzieci i dorosłych. To ciekawe zajęcie jest zalecane zwłaszcza w przypadku rozpoznania ADHD lub autyzmu, w ramach arteterapii. Doskonale sprawdzi się także u seniorów. Sukcesywne wypełnianie obrazu odpowiednim kolorem to czynność, która przynosi wiele korzyści. Oprócz łagodzenia stresu umacnia wiarę we własne możliwości, a także rozwija umiejętności plastyczne. Wspomaga także terapię ręki, zdolności koordynacyjne i percepcyjne

Różne wzory i barwy pozwolą wybrać produkt zależnie od preferowanego stopnia trudności i celu terapii. Szkic podzielony na pola z numerami znajduje się na specjalnym płótnie, które należy wypełnić kolorem. Do każdej cyfry przypisana jest oddzielna farba. Wszystkie szczegóły dotyczące tworzenia obrazu znajdują się w dołączonej do kompletu instrukcji. Całość uzupełniona jest zestawem farb z numerkami na wieczkach i pędzelkami różnej grubości. Taki komplet będzie atrakcyjnym sposobem na kreatywny relaks. To sprawia, że warto uczynić go elementem terapii oraz czerpać radość z tak przyjemnego hobby.

 

 

 

Dlaczego warto?

Zajęcia z pędzlem i farbami to doskonała forma terapii. Pozwala się wyciszyć, uspokoić i odzyskać równowagę. To sprawia, że prace plastyczne są zalecane u dzieci i młodzieży z ADHD, autyzmem, a także u osób ze szczególną wrażliwością. Spokojne nakładanie barwy na obraz pomoże poukładać emocje, co wpłynie pozytywnie także na samopoczucie osoby malującej.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

 • Arteterapia – spojrzenie z dystansem na swoje problemy

Forma terapii zajęciowej, jaką jest arteterapia, łączy w sobie wiele zadań. Najważniejszym jej celem jest poprawa stanu psychicznego, zmniejszenie objawów lękowych oraz symptomów wywołanych przez przewlekły stres. Zajęcie myśli przyjemną czynnością pozwoli odwrócić uwagę od problemów, zrelaksować się, a następnie spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.

 

 

 • Podniesienie wiary we własne umiejętności

Własnoręczne wykonanie obrazu to dobry sposób na wzmacnianie poczucia własnej wartości. Jest to korzystne nie tylko u dzieci i młodzieży, ale także u dorosłych. Tworzenie dzieła zawsze jest procesem, który ćwiczy cierpliwość i dążenie do celu. Możliwość zobaczenia barwnego efektu swoich działań daje zadowolenie z włożonych wysiłków. To pozwala z większym optymizmem spojrzeć na swoje możliwości i zdolności.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

Nanoszenie określonego koloru na pole z numerkiem wspomaga koncentrację. Jest to bardzo przydatne u dzieci, aby poprawić skupienie uwagi potrzebne m.in. w czasie nauki. Te same czynności mogą przynieść także korzyści osobom starszym lub chorym przewlekle. Dzieje się tak za sprawą ćwiczeń zapamiętania przypisanej barwy do danej cyfry. Taki trening poprawia pamięć, co jest bardzo istotne u seniorów.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Zapełnianie pól kolorami za pomocą farb i pędzla to atrakcyjny sposób na kształtowanie umiejętności koordynacyjnych. Ruch ręki wykonywany przy kontroli wzroku oddziałuje na ważne pod względem rozwojowym funkcje. Taka zabawa dobrze sprawdzi się u osób autystycznych, ale też u każdego dziecka, jako rozwijające zajęcie.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

Precyzja w pracach plastycznych to dobre ćwiczenie motoryki małej. Chwyt pędzla, zasięg ruchu, a także jego dokładność to elementy przydatne w wielu czynnościach szkolnych. Warto więc zachęcać dziecko do korzystania z zestawu i odkrycia, że terapia ręki może być atrakcyjna i przyjemna.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

 • Rozwój spostrzegawczości i percepcji wzrokowej

Wypatrywanie numerków i barw to skuteczny sposób na poprawę zdolności percepcyjnych. Dzięki takim zajęciom malujący szybciej zauważa szczegóły, sprawniej przetwarza dostarczone przez wzrok informacje i lepiej radzi sobie w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki takim korzyściom zestaw do malowania jest jednym z najciekawszych pomysłów na urozmaicenie terapii.

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

Co zawiera?

 • Płótno z zaznaczonym zarysem obrazu, podzielonym na pola oznaczone numerkami

 • Pędzle

 • Farby

 • Instrukcję zawierającą wskazówki, jak korzystać z zestawu

 • Haczyki oraz śrubki do umocowania obrazu na ścianie

 

Malowanie Po Numerach Magiczne Sowy

 

Główne informacje

Rozmiar: 40x50 cm

Ilość kolorów: 25

Trudność (od 1 do 5): 3

Materiał wykonania płótna: 100% bawełny

Blejtram – materiał: drewno sosnowe

Rodzaj farb: akrylowe

Pędzle: różny kształt i grubość, przystosowane do malowania farbami akrylowymi

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej