Magnetyczne owoce do nauki ułamków

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023050684

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 119,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł

  99,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 119,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Magnetyczne owoce do nauki ułamków to zestaw kolorowych elementów przedstawiających okrągłe plastry owoców podzielone na części. Jeden z nich – kiwi – obrazuje cały, okrągły plaster, a pozostałe elementy to cząstki owocowych plastrów obrazujące ułamki.

Okrągły plaster arbuza podzielony jest na 2 połówki, plaster pomarańczy na 3 cząstki, plaster ananasa – na ćwiartki, kokosa – na 6 części, a limonki – na 8 kawałków. To wszystko służy do przedstawienia dzieciom, co oznacza ułamek ½, ⅓, ¼, ⅙ i ⅛. Ułamki pokazane na owocach będą dla dziecka łatwiejsze do zrozumienia.

Cały zestaw ma bardzo atrakcyjną kolorystykę i grafikę – z pewnością zachęci każdego ucznia do nauki przez zabawę. Magnetyczne owoce są przyciągane przez tablicę szkolną, co można wykorzystać w czasie lekcji. W domu z zestawem można bawić się, układając cząstki owocowych plastrów w całość na ściance lodówki.

Magnetyczne owoce do nauki ułamków są przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Sprawdzą się zwłaszcza w szkołach podstawowych dla uczniów klas 1 – 3. Zestaw będzie także atrakcyjnym sposobem na utrwalanie nauki w domu.

 

 

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

Magnetyczne owoce do nauki ułamków są skierowane do dzieci od 6 roku życia. Zestaw będzie szczególnie przydatny w edukacji wczesnoszkolnej podczas wprowadzania pojęcia ułamków.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Umiejętności matematyczne – nauka ułamków

Podstawową funkcją Magnetycznych owoców jest wspomaganie nauki matematyki. Z pomocą zestawu dziecku łatwiej zrozumieć pojęcie ułamka, a także porównywać ułamki między sobą, skracać je i sprowadzać do wspólnego mianownika.

107-kreatywnosc Logiczne myślenie

Nauka ułamków z zestawem Magnetycznych owoców doskonali umiejętność logicznego myślenia. To dzięki logice dziecko prawidłowo porównuje, jaką część plastra owocu stanowią jego cząstki i znajduje podobieństwa, sprowadzając ułamki do wspólnego mianownika.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa i koordynacja oko-ręka

Dobieranie cząstek z 24 elementów zestawu i układanie z nich całych okrągłych plastrów owoców to sposób na rozwijanie percepcji wzrokowej, spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Dopasowywanie

Sortowanie elementów zestawu na cząstki tworzące poszczególne plastry owoców może być jednym z pierwszych elementów zabawy z wykorzystaniem zestawu. Dla dzieci, które naukę ułamków mają jeszcze przed sobą, będzie to dobry trening dopasowywania cząstek do właściwego owocu.

106-kreatywnosc2 Koncentracja uwagi

Korzystanie z pomocy dydaktycznych podczas zajęć szkolnych wpływa pozytywnie na koncentrację uczniów na omawianej tematyce. Przyda się to w zagadnieniach matematycznych, do których konieczne jest skupienie uwagi.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka rozumienia pojęcia ułamka na przykładach owoców

Dzięki przedstawieniu ułamków na owocach, pojęcie ułamka przechodzi z formy abstrakcyjnej do postaci zrozumiałej dla dziecka. W elementach zestawu uczeń rozpozna swoje ulubione owoce i chętnie będzie dopasowywać części, aby każdy z owocowych plastrów został złożony w całość. W taki sposób dziecko nauczy się, że połówka okrągłego plastra owocu to ½, a ćwiartka to inaczej ¼. Z Magnetycznymi owocami łatwiej pokazać dziecku także, że ⅓ to nic innego, jak jedna z cząstek plastra pomarańczy podzielonego na 3 części. I podobnie z kolejnymi ułamkami. Następnym etapem mogą być pierwsze próby tworzenia równań.
Z Magnetycznymi owocami do nauki ułamków można wprowadzić także zagadnienie sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika. Jest to możliwe, kiedy dziecko zauważy, że ½ okrągłego plastra arbuza oznacza jego połowę, ale 2 z 4 cząstek plastra ananasa (2/4) to również połowa. Na tej podstawie można postawić równość między ½ a 2/4. W dalszej nauce można ćwiczyć analogicznie np. z 3/6 kokosa i 4/8 limonki. Zobaczenie takich równości na magnetycznych częściach przedstawiających plastry owoców będzie dobrze objaśniać to zagadnienie.

 

Magnetyczne owoce do nauki ułamków

 

 • Połączenie matematyki z nauką o zdrowym odżywianiu

Magnetyczne owoce do nauki ułamków, których głównym zadaniem jest rozwój umiejętności matematycznych, mogą spełniać także inne ważne funkcje. W czasie układania owoców zestawu na tablicy lub na lodówce, warto wprowadzić elementy edukacji o zdrowym odżywianiu. Kształtowanie dobrych nawyków jedzenia owoców i warzyw już u 6-latków i uczniów klas wczesnoszkolnych jest ważnym elementem, który pozwoli wypracować prawidłowe nawyki żywieniowe już od dzieciństwa. Opowiadając dzieciom, ile cennych składników mineralnych i witamin zawierają owoce i warzywa, zaznaczając, że są one konieczne dla dobrego samopoczucia i zdrowia, pomoże zachęcić dzieci do jedzenia owoców np. w ramach drugiego śniadania.

 

Magnetyczne owoce do nauki ułamków

 

 • Zapoznanie się ze zjawiskiem magnetyzmu

Przyciąganie Magnetycznych owoców do nauki ułamków przez tablicę lub lodówkę pomoże pokazać dzieciom, na czym polega zjawisko przyciągania magnetycznego. Dzieci lubią odkrywanie nowych rzeczy i urozmaicanie nauki i zabaw, co można zrobić, włączając magnetyzm do rachunków matematycznych.

 

 • Doskonalenie percepcji wzrokowej i koordynacji oko-ręka

Magnetyczne owoce do nauki ułamków to pomoc edukacyjna, która poza nauką matematyki doskonali koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności percepcyjne. Ma to miejsce wtedy, gdy dziecko z 24 części zestawu sortuje elementy na grupy dla każdego z 6 owoców.

 

Magnetyczne owoce do nauki ułamków

 


Pomysły na zabawę


 • Przepis na sałatkę owocową – utrwalanie rozumienia pojęcia ułamka, praca według planu, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych

Układanie przepisu na sałatkę owocową na tablicy lub na lodówce, a następnie przyrządzanie sałatki z pomocą rodzica lub nauczyciela to propozycja atrakcyjnej zabawy, spełniającej równocześnie wiele celów edukacyjnych. Zabawa polega na tym, że rodzic lub nauczyciel przygotowuje wcześniej plastry owoców podzielone na cząstki (obrane ze skórki) i układa je na talerzykach. Następnie, na tablicy lub na lodówce umieszcza przepis na sałatkę owocową złożony z Magnetycznych owoców do nauki ułamków. Znajduje się tam np. 1/3 lub 2/3 pomarańczy, ¼ ananasa itd. Dziecko zgodnie z przepisem umieszcza w misce odpowiednie składniki. W zabawie tej najprzyjemniejsze jest zakończenie: po prawidłowym przyrządzeniu sałatki dzieci zjadają przygotowany przez siebie przysmak.

 

 • „Który ułamek oznacza tę samą wartość?” - nauka rozumienia pojęć związanych z ułamkami, trening spostrzegawczości, logicznego myślenia i sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika

Dzieci z wykorzystaniem elementów zestawu układają cząstki plastrów owoców w taki sposób, aby każdy z nich był kompletnie złożony. Następnie porównują, z ilu części składa się każdy z nich. Po tym zapisują pod każdym owocem na tablicy lub na kartce znaki równości: 1 cały owocowy plaster (kiwi) = 2 x ½ plastra arbuza (czyli 1 = 2/2). To z kolei można przyrównać do 3 cząstek plastra pomarańczy (czyli 3 x 1/3 = 3/3, a 3/3 = 1). I podobnie z ananasem, kokosem i limonką. Wprowadza to tematykę skracania ułamków.
Inną wersją zabawy jest nauka sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika. W tym celu dziecko przedstawia na tablicy ½ plastra arbuza i 2 cząstki plastra ananasa (a więc 2 x ¼) i zauważa, że ½ = 2/4, gdyż każde z tych określeń odnosi się do połówki z dostępnych części owocu. Uczeń zapisuje odpowiednie równanie pod owocami na tablicy. Następnie równanie: ½ = 2/4 próbuje sprowadzić do wspólnego mianownika.

 

Co zawiera?

24 części:

 • 1 obraz całego okrągłego plastra kiwi

 • 2 połówki (2 x ½) plastra arbuza

 • ⅓ – pomarańcza (obraz okrągłego plastra pomarańczy podzielony na 3 części)

 • ¼ – na przykładzie ananasa

 • ⅙ – kokos

 • ⅛ – limonka

 

Magnetyczne owoce do nauki ułamków

 

Główne informacje

 • Wiek: od 6 roku życia

 • Chronić przed dziećmi poniżej 3 roku życia ze względu na drobne elementy zestawu

 • Średnica złożonych, całych plastrów owoców: 20 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej