Lustrzane Emocje: Zestaw 10 luster w kształcie twarzy dla dzieci + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827202

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 165,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 200,00 zł

  189,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 200,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 11,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 204,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  204,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Lustrzane twarze są bezpieczne i odpowiednie dla dzieci powyżej 3 roku życia, gdyż zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Nie zbiją się i nie uszkodzą, przez co mogą być wykorzystywane w zabawie z najmłodszymi w domu lub przedszkolu.

Z uwagi na swój uniwersalny charakter, lustrzane twarze to zabawka wielopokoleniowa. Może posłużyć do pracy nad emocjami u starszych dzieci - zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinecie terapeuty.

Wykorzystując lustro w zabawie z dzieckiem, wspomagasz jego rozwój emocjonalny oraz samoświadomość. Lustrzane twarze to zabawka edukacyjna, dzięki której dziecko nabywa umiejętność wyrażania emocji, mówienia o nich oraz zdolności obserwacji i rozumienia uczuć innych ludzi.

Lustrzane twarze możesz wykorzystać w zabawie jako zwykłe lusterka do przyglądania się sobie w momencie np. radości czy smutku, ale także jako planszę do rysowania wybranych uczuć. Użyj do tego zmazywalnego pisaka, a będziesz mógł wielokrotnie korzystać z szablonów. Pozwoli to dzieciom lepiej zrozumieć siebie oraz innych, nauczy je komunikacji niewerbalnej - zarówno w roli nadawcy, jak i odbiorcy.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka o uczuciach

Dzieci dopiero uczą się radzić sobie z emocjami. Ich nadmiar może powodować, że są niespokojne, płaczą lub denerwują się. Lustrzane twarze to zabawka, dzięki której pokażesz najmłodszym, czym są emocje oraz jak je rozpoznawać, a w konsekwencji - jak sobie z nimi radzić. Daj dziecku lustrzaną twarz, by się w niej przeglądało i obserwowało swoje reakcje. Wytłumacz, w jaki sposób zmienia się jego buzia, gdy jest wesołe lub smutne. Wykorzystaj zabawkę jako pretekst do rozmowy o uczuciach, a rozwiniesz jego inteligencję emocjonalną. Dzięki temu, że pomożesz dziecku nazywać jego odczucia, będzie miało szansę lepiej je zrozumieć i wyrażać w akceptowalny sposób. Najmłodsi nie posiadają jeszcze empatii, nabywają ją z wiekiem. Wykorzystaj lustrzane szablony, by opowiadać dziecku o tym, co wyraża twarz innej osoby. To nauczy je odbierać komunikaty niewerbalne, kształtować swoją wrażliwość na drugiego człowieka i rozumieć jego potrzeby.

 

 

 • Zabawa w naśladowanie

Najmłodsi bardzo lubią naśladować innych, więc możesz wykorzystać lustrzane twarze w zabawie z odzwierciedlaniem emocji. Rób różne miny i proś dziecko, by je powtarzało. Pozwól przejrzeć mu się w lusterku i opisać to, co widzi. Nauczysz je w ten sposób rozróżniać emocje i wyrażać je we właściwy sposób. Obserwacja świata zewnętrznego to ważny element w rozwoju dziecka. Lustrzane twarze umożliwiają zabawę z wykorzystaniem jego naturalnego potencjału poznawczego. Zachęć dziecko do obserwowania Twojej mimiki i zgadywania przedstawionych uczuć. Skłonisz je w ten sposób do rozumienia postaw innych ludzi.

 

Lustrzane twarze

 

Wykorzystaj lustrzane twarze do pracy ze starszymi dziećmi w trakcie zajęć specjalistycznych: terapeutycznych lub socjoterapeutycznych. Starsze dzieci, ze względu na różne zaburzenia rozwojowe, mogą mieć problem z wyrażaniem uczuć w adekwatny do sytuacji sposób. To rodzi wiele problemów wychowawczych w domu i szkole. Praca nad uczuciami jest jednym z elementów terapii zaburzonego lub nadwrażliwego dziecka. Lustrzane twarze mogą stanowić pomoc terapeutyczną w oswajaniu trudnych emocji. Poproś dziecko o narysowanie konkretnych uczuć na lustrzanej twarzy oraz opisanie ich. Rozmowa o emocjach rozwinie kompetencje językowe dziecka i pozwoli mu lepiej je zrozumieć. Zaproponuj dziecku, by mimiką twarzy wyraziło konkretne uczucia i przeglądało się przy tym w lustrze. Poproś, by opisało, co widzi, nakłoń do autorefleksji. To nauczy dziecko samoświadomości, da mu wiedzę na swój temat i ułatwi mu pracę nad kontrolą negatywnych uczuć. Podstawą inteligencji emocjonalnej jest umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, a następnie radzenia sobie z nimi. Lustrzane twarze pomogą Ci zrealizować te zadania w trakcie terapii z dzieckiem lub ćwiczeń w domowych warunkach.

 

Lustrzane twarze

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 10 lustrzanych głów.

 

Lustrzane twarze

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 21x18,5 cm

Waga z opakowaniem: 0,35 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej