Lustrzane cyfry

 • Producent: TICKIT
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 45,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Lustrzane cyfry dla dzieci 3 lata+

Nauka matematyki nie musi być nudna. Urozmaicisz ją lustrzanymi cyframi od TickiT. Dzięki nim połączysz zabawę ze zdobywaniem nowych umiejętności, zobrazujesz pojęcie liczby i uatrakcyjnisz wykonywanie prostych rachunków matematycznych. Z cyframi TickiT w ciekawszy sposób pokażesz dziecku, w jaki sposób zapisywać i odczytywać liczby w przedziale 0-10. Starszym użytkownikom wytłumaczysz zapis wyższych wartości w zakresie stu, tysiąca i miliona.

Lustrzane cyfry z akrylu to zestaw 14 laserowo wyciętych elementów o wysokości 7 cm i grubości 3 mm. Cyfry 4 i 7 występują podwójnie, by ukazać dwa sposoby ich zapisu. Zabawka stymuluje zmysły dziecka i pozwala na zdobywanie nowych umiejętności w przyjazny i atrakcyjny sposób.

Wielkość cyfr ułatwia manipulowanie nimi nawet przez młodsze dzieci. Dwustronna lustrzana powierzchnia przykuwa ich uwagę i zachęca do zabawy oraz obserwacji. Akryl zapewnia bezpieczne użytkowanie, nie zbije się i jest odporny na uszkodzenia.

Akrylowe cyfry ułatwiają przyswojenie nowych umiejętności i poszerzanie kompetencji matematycznych. Ze względu na rozmiar i małe otwory u góry (2,5 mm), mogą być zawieszone na sznurku i ozdabiać dziecięcy pokój, pracownię matematyczną lub gabinet terapeuty. Nadają się jako pomoc dydaktyczna w przedszkolu i szkole. Wzbogacą kącik malucha w sali zabaw, restauracji oraz hotelu. Można ich używać indywidualnie lub w większej grupie. Wykorzystasz je zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Są lekkie i bez problemu zmieszczą się w bagażu podręcznym w trakcie wycieczki czy dłuższej podróży.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia
52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Lustrzana powierzchnia stymuluje zmysł wzroku
35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka cyfr oraz podstaw matematyki
85-edukacja-przedszkolna2 Doskonale sprawdzi się jako wyposażenie przedszkola

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: liczby

Lustrzane cyfry TickiT to zabawka ułatwiająca zapoznanie dziecka z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi. Przedszkolak nie rozumie pojęcia liczby, gdyż nie potrafi myśleć abstrakcyjnie. Musi zdobyć tę umiejętność, w czym pomoże mu zestaw akrylowych cyfr.

Licz dziecku do 10 i pokazuj kolorowe cyferki, by zrozumiało zapis liczby oraz jej istotę. Obrazuj, co dana cyfra oznacza, pokaż na konkrecie, ile to jest 2 lub 5 itp. Możesz wykorzystać do tego palce dziecka lub inne zabawki matematyczne dostępne w naszej ofercie.

Dzięki takim ćwiczeniom Twoja pociecha zrozumie pojęcie liczby i będzie potrafiło ją sobie wyobrazić. To przygotuje je do wykonywania działań matematycznych i usprawni naukę liczenia.

Lustrzane cyfry pozwalają na zapis większych liczb. Starsze dzieci mogą jeszcze mieć problem z ich odczytywaniem, szczególnie gdy są to liczby wielocyfrowe. Układaj wybrane kombinacje, czytaj je dziecku i zachęcaj do tego samego. Podawaj większe liczby i proś dziecko o ich ułożenie. Lustrzane elementy uprzyjemnią tę czynność i ułatwią ją, oswajając dziecko z matematyką.

 

Pomoce dydaktyczne matematyka przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

 • Rozwój osobisty: nauka pisania

Zabawa cyframi z akrylu to dobry moment na naukę pisania liczb. Mały odkrywca może początkowo kreślić kształt cyfry zmazywalnym pisakiem na jej akrylowej powierzchni lub odrysowywać go na kartce.

Dzięki takiej aktywności Twoja pociecha nie tylko uczy się zapisu liczb, ale także ma idealną szansę na rozwój manualny i udoskonalenie ruchów pisarskich.

Nauka liczenia dla dzieci w formie zabawki edukacyjnej

 • Rozumienie świata: obserwacja

Cyfry o lustrzanej powierzchni rozwijają funkcje poznawcze dziecka oraz pobudzają ciekawość. Mały użytkownik może się w nich przeglądać, patrzeć na odbijające się w nich przedmioty i doskonalić zdolność obserwacji.

Lustrzane cyfry można wykorzystać na panelu świetlnym, urozmaicając zabawę i stymulując zmysły małego odkrywcy.

 

Liczby dla dzieci wykonane z bezpiecznego akrylu

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Lustrzane cyferki pozwalają na doskonalenie motoryki małej. Można je przyczepiać do sznurka za pomocą klamerek lub nawlekać na nitkę i przywieszać w dowolne miejsce. Akrylowe cyfry są lekkie i przyjemne w dotyku, więc idealnie nadają się do manipulowania nimi, przesuwania i układania. Takie czynności wpływają na zręczność małego odkrywcy, rozwijają mięśnie palców i nadgarstka, upłynniają ruchy ręki piszącej. Jej usprawnianie pomaga dziecku rozwinąć zdolności manualne, precyzję oraz czynności samoobsługowe w zakresie zapinania guzików czy zawiązywania sznurowadeł.

Zabawa lustrzanymi cyframi TickiT stymuluje koordynację ręka-oko. Jej rozwój jest istotny w dalszym procesie edukacyjnym dziecka i odgrywa ważną rolę w jego ogólnym funkcjonowaniu, np. przyczynia się do sprawności fizycznej.

 

Nauka liczb dla dzieci w przyjemnej formie

 

Pomysły na zabawę

Zachęcaj dziecko do wodzenia palcem po każdej cyferce. Możesz dać małemu użytkownikowi zmazywalny pisak, by odwzorowało kształt na lustrzanej powierzchni. Ręce młodszych dzieci warto początkowo prowadzić, by pokazać, o jaką czynność chodzi.

Równie ciekawa dla maluszka jest zabawa w kolorowanie cyferek. Może to robić na akrylowej powierzchni zmazywalnym pisakiem lub odrysowywać kształt na kartce i wtedy ozdabiać go według własnego pomysłu.

Te czynności stymulują rękę piszącą, usprawniają motorykę i koordynację ręka-oko. Pozwalają na zapamiętanie kształtu cyfr, co ułatwia późniejszą naukę matematyki. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i kreatywność.

 

Ułóż z dzieckiem cyfry w kolejności 0-10. Zasłoń małemu graczowi oczy i przemień kolejność elementów. Zadaniem dziecka jest przywrócić ją.

W wersji trudniejszej wymyślaj za każdym razem inną sekwencję lustrzanych cyfr. Możesz wykorzystać dwie czcionki 4 i 7, by jeszcze bardziej podnosić poprzeczkę.

Te zabawy pozytywnie wpływają na pamięć dziecka, stymulują jego percepcję wzrokową oraz spostrzegawczość.

 

Lustrzane cyfry - Liczenie dla dzieci

 

 • Liczbowe zgadywanki: rozwój intelektualny, refleks, kreatywność

Wyłóż cyferki na stolik lub podłogę. Zadaniem jednego użytkownika jest tworzenie zgadywanek, których rozwiązaniem są konkretne liczby. Drugi gracz wskazuje odpowiedź poprzez odpowiednie ułożenie cyferek. Gracze zadają sobie zagadki naprzemiennie.

Zagadki mogą dotyczyć wieku członków rodziny, dat, adresów, wyposażenia mieszkania itp. Najlepiej dostosować ich trudność do wieku małych użytkowników.

Przykładowe zagadki:

 1. Ile par drzwi ma nasze mieszkanie?

 2. Ile razy w moim numerze telefonu powtarza się cyfra...

 3. Ile łącznie lat mają ... (wymieniamy wybranych członków rodziny)

 4. Ile dni ma styczeń?

By podnieść trudność, można grać na czas.

Taka aktywność poprawia koncentrację, usprawnia liczenie w pamięci, wpływa na ogólny rozwój intelektualny dziecka oraz jego kreatywność przy tworzeniu treści zgadywanek.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 14 cyfr 0-10 (4 i 7 w dwóch czcionkach).

 

Lustrzane cyfry - pomoce dydaktyczne przedszkole

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: akryl

Wymiary cyfr: 7 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej