Logiczne bloki z kartami - nauka kształtów

 • 190,00 zł

  181,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 190,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 9,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 196,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  196,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Logiczne bloki (figury geometryczne) to zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.

Głównym celem zabawki jest nauka logicznego myślenia oraz klasyfikacja elementów według jednego lub więcej kryteriów. Przy pomocy zabawki najmłodsze dzieci mogą nauczyć się rozpoznawania podstawowych kolorów i kształtów.

Układanie z figur obrazków rozwija motorykę małą oraz percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Elementy zabawki można ze sobą porównywać, tworzyć zbiory, wskazywać podobieństwa i różnice. Produkt sprawdzi się jako element wyposażenia szkół i przedszkoli (zwłaszcza tych, które kierują się pedagogiką Marii Montessori), świetlic szkolnych, placówek kształcenia specjalnego oraz placówek terapeutycznych.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Zabawka posiada certyfikat CE, jest bezpieczna dla dzieci.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Produkt można wykorzystać do nauki i zabawy w przedszkolu.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Produkt posiada certyfikat FSC.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Logiczne myślenie

Podział elementów na zbiory według wskazanych kryteriów rozwija logiczne myślenie.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Układanie obrazków z figur kształtuje sprawność rąk.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Nauka kształtów

Przy pomocy zabawki dziecko może poznać podstawowe kształty: koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Tworzenie układanek i obrazków z figur kształtuje zmysł wzroku.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Kształtowanie umiejętności matematycznych

Zabawka znajdzie zastosowanie podczas zajęć matematycznych: nauki liczenia, wprowadzania pojęcia zbioru, kategoryzowania, porównywania itp.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Drewniany

Produkt jest wykonany z drewna.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Klasyfikacja przedmiotów

Produkt świetnie się sprawdzi podczas wprowadzania pojęcia zbioru. Elementy zestawu można klasyfikować według koloru, kształtu, rozmiaru lub grubości. Podczas klasyfikacji można wykorzystać tylko jedno lub więcej kryteriów podziału, a także zanegować wybrane kryteria w oparciu o logiczne karty. Klasyfikować można nie tylko bloki, ale również same karty (np. karty kolorów, kształtów, negacji).

 

 

 • Porównywanie elementów

Figury znajdą zastosowanie podczas nauki porównywania przedmiotów. Ćwiczenie to nie tylko rozwija słownictwo, ale także uczy logicznego myślenia, rozwija spostrzegawczość. Dziecko może wskazywać także podobieństwa i różnice między elementami.

 

 • Rozwój motoryki małej oraz percepcji wzrokowej

Zabawkę wykorzystać można do tworzenia różnego rodzaju obrazków i układanek. Manipulowanie elementami i układanie ich według wzoru kształtuje sprawność motoryczną dziecka oraz uczy go spostrzegawczości. Kolejnym ćwiczeniem kształtującym percepcję wzrokową jest dopasowanie bloku do karty logicznej w oparciu o te same cechy.

 

 • Nauka logicznego myślenia

Produkt można wykorzystać do nauki logicznego myślenia na różne sposoby. Najmłodsze dzieci mogą tworzyć zbiór według jednego kryterium, starsze natomiast według kilku kryteriów. Do tworzenia zbiorów wykorzystać można znajdujące się w zestawie karty logiczne, ale dzieci mogą też stworzyć zbiory według własnego pomysłu. Pomoże to określić, czy maluch znajduje się na poziomie przedoperacyjnym, czy przeszło już na poziom operacyjny niezbędny do nauki w szkole. Innym ćwiczeniem na logiczne myślenie jest usuwanie elementów ze zbioru według podanego kryterium.

Zabawkę wykorzystać można do tworzenia różnego rodzaju obrazków i układanek.


Pomysły na zabawę


 • Jaki to klocek? – rozwój zmysłu dotyku, utrwalanie nazw kolorów, kształtów, słownictwa związanego z elementami

W ciemnym worku zostaje umieszczony jeden element. Dziecko wkłada rękę do worka i przy pomocy dotyku próbuje określić, jaki kształt, wielkość i grubość ma znajdujący się w środku element. W przypadku koloru można zastosować zagadkę. Po podaniu odpowiedzi dziecko wyciąga klocek z worka i sprawdza, czy jego odpowiedź była prawidłowa.

 

 • Kodowanie z klockami – nauka kodowania, nazywanie i rozpoznawanie kolorów, rozwój percepcji wzrokowej, motoryki małej i spostrzegawczości

Dziecko otrzymuje ilustrację. Jego zadaniem jest odtworzenie obrazka znajdującego się na ilustracji przy pomocy klocków. Następnie maluch otrzymuje kartkę z kodem (np. zmiana wszystkich małych, żółtych elementów na duże i czerwone). Dziecko tworzy nowy obrazek, podobny do poprzedniego, lecz wykonany z zastosowaniem kodu.

Produkt świetnie się sprawdzi podczas wprowadzania pojęcia zbioru. Elementy zabawki można klasyfikować według koloru, kształtu lub grubości

 • Stwórz taki sam ciąg figur – kształtowanie zmysłu dotyku, utrwalanie kształtów podstawowych figur

Dziecko ma zasłonięte oczy, a przed nim leży w rzędzie kilka figur. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie przy pomocy dotyku, jakie to są figury oraz jaką mają wielkość (mały-duży) i grubość (grubszy-cieńszy). Następnie maluch tworzy drugi rząd z takich samych figur. Po utworzeniu rzędu dziecko odsłania oczy i sprawdza, czy rząd został ułożony prawidłowo.

 

 • Co się zmieniło? – rozwój percepcji wzrokowej i spostrzegawczości, utrwalenie kolorów i kształtów

Przed dzieckiem leży w rzędzie kilka figur. Maluch dokładnie przygląda się ich ułożeniu, kolorom i kształtom. Następnie zasłania oczy, a jeden lub więcej elementów zostaje zmienionych. Dziecko odsłania oczy i stara się odgadnąć, co się zmieniło.

Produkt można wykorzystać do nauki logicznego myślenia na różne sposoby.

Co zawiera?

 • 48 bloków logicznych (12 trójkątów, 12 kół, 12 kwadratów, 12 prostokątów),

 • 20 kart logicznych.

Logiczne bloki z kartami - nauka kształtów

 

Główne informacje

 • Liczba elementów: 68 (48 bloków +20 kart logicznych).

 • Elementy są w 4 kształtach geometrycznych, 2 wielkościach, 2 grubościach, 3 kolorach.

 • Materiał: drewno.

 • Wymiary opakowania bloków: 24,5 x 15 x 8 cm.

 • Wymiary opakowania kart logicznych: 27 x 10 x 5 cm.

 • Wiek: 3+.

 • Produkt posiada certyfikat CE oraz FSC.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej