Literkowe lamy

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023067132

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 149,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł

  103,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 149,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 46,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 118,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  118,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Literkowe lamy to wielofunkcyjny zestaw do nauki i zabawy dla dzieci od 2 roku życia. Najmłodsi z kompletem dwuczęściowych lam mogą ćwiczyć motorykę małą. Łącząc dwie części figurek, wzmacniana jest siła palców, co dobrze sprawdzi się u dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym w obrębie rąk. W zabawie trenować można także umiejętności koordynacyjne i rozpoznawanie kolorów. Na każdym elemencie zestawu umieszczona jest literka. Zadaniem dziecka jest dopasowanie litery dużej i małej. W ten sposób przedszkolak zapoznaje się z zapisem graficznym liter. Forma zabawowa pozwala łatwiej zapamiętać zdobytą wiedzę. Taki pomysłowy sposób na ćwiczenia i naukę sprawdzi się w poradniach pedagogicznych oraz w czasie terapii ręki. Zestaw Literkowych lam wzmocni też działania terapeutyczne, korzystając z niego w domowych zabawach z rodzicami.

 

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Zestaw dla dzieci w wieku przedszkolnym

Literkowe lamy to zestaw dla dzieci od 2 roku życia i dla przedszkolaków.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Ćwiczenia motoryki małej i siły palców

Zabawa w łączenie lam z dwóch elementów pozwala na doskonalenie funkcji ręki.

38-nauka-pisania-alfabet-litery-alfabet-ABC-3 Nauka rozpoznawania liter i łączenia małej litery z dużą

Z zestawem Literkowych lam można wprowadzić pierwsze elementy nauki alfabetu. W ten sposób warto ćwiczyć rozpoznawanie danej litery, a następnie dobieranie znaku graficznego dużej litery do małej.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Doskonalenie koncentracji uwagi

Dobieranie odpowiednich elementów i łączenie części lam ze sobą to dobry trening skupienia uwagi. Dopasowując małą literę do dużej, ćwiczona jest także pamięć wzrokowa.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka rozpoznawania kolorów

Zestaw 26 elementów w 5 kolorach pozwala doskonalić rozpoznawanie kolorów i sortowanie części według danej barwy.

 

Dlaczego warto?

Łączenie dwuczęściowych lam spodoba się przedszkolakom, a równocześnie pozwoli rozwijać funkcję ręki! Element łączący części lamy ma postać podobną do zatrzasku. Przyczepianie jednej strony łączenia z drugą trenuje sprawność palców i precyzję wykonywania czynności manualnych. Zadanie wymaga także koncentracji uwagi, co jest dodatkowym plusem zabaw z zestawem Literkowych lam!

 

Literkowe lamy

 

 • Zabawa kształtująca koordynację

Aby prawidłowo złączyć ze sobą dwie części każdej lamy, dziecko musi skoordynować pracę prawej ręki z lewą. W wykonaniu zadania pomaga także zmysł wzroku. Połączenie koordynacji oko-ręka ze współdziałaniem pracy obu rąk jest wartościowym ćwiczeniem przydatnym każdemu przedszkolakowi! Umiejętności wykształcone na bazie takiej zabawy będą podstawą do nauki czynności samoobsługowych. Dobrze wytrenowana koordynacja jest pomocna także w wielu zadaniach przedszkolnych oraz szkolnych.

Literkowe lamy

Składanie lam to także trening rozpoznawania kolorów. Elementy zestawu zostały przygotowane w 5 różnych barwach. W zabawie dziecko może wraz z nazywaniem kolorów ćwiczyć zdolności percepcyjne. Warto wprowadzić już u najmłodszych zabawę, w której przedszkolak będzie dobierać części do siebie według zasady: „taki sam kolor". Nauczy to wyszukiwania odpowiedniego elementu, grupowania i sortowania, a także oceny poprawności wykonania zadania.

 

 • Nauka rozpoznawania dużych i małych liter

Dopasowanie litery małej do dużej podczas zabawy z zestawem lam pozwoli włączyć do nauki pamięć wzrokową! Ułatwienie zadania stanowią kolory, jednak jest ich 5, a lam 13, więc w zabawie należy dobrze sprawdzić łączone literki! Zestaw Literkowych lam to dobry pomysł na pierwsze ćwiczenia wprowadzające elementy alfabetu.

 


Pomysły na zabawę


 • Dobieranie części z rozsypanki i wybieranie imienia dla lamy ‒ nauka liter, ćwiczenia percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej

Przed rozpoczęciem zabawy należy na stole wymieszać 26 części zestawu (wszystkie elementy powinny być rozłączone). Z takiego miksu dziecko wybiera pierwszy element, a następnie próbuje dopasować do niego drugi, kierując się kolorem i literką. Po prawidłowym złączeniu dwóch części ze sobą warto odczytać na głos, jaka literka widnieje na futerku lamy. W zabawie może być to podpowiedź, jak lama ma na imię. Po wymyśleniu imienia dla lamy rozpoczynającego się na literę, jaką jest podpisana, przedszkolak przechodzi do wyboru kolejnego elementu i złożenia następnej lamy, wymyślając tym sposobem imiona dla 13 lam.

 

 • „Lamy idą na spacer" ‒ rozpoznawanie kolorów, ćwiczenia motoryki małej, nauka liczenia

W zabawie należy początkowo złożyć lamy z dwóch części, a następnie ustawić je do wyjścia na spacer, podobnie jak przedszkolaki robią zbiórkę w przedszkolu. Lamy można ustawić parami, według tego samego koloru. Następnie będzie trzeba na głos policzyć wszystkie lamy przed wyjściem na spacer (nauka liczenia od 1 do 13). Pedagog lub rodzic może też „sprawdzić obecność", wymawiając imię lamy. Dziecko będzie miało za zadanie wystawić lamę z literką, która rozpoczyna dane imię.

 

Co zawiera?

 • 13 dwuczęściowych lam (26 elementów) w 5 kolorach

 • plastikowy pojemnik

Literkowe lamy

Główne informacje

 • Wiek: 2 - 4 lata

 • Wymiary: 13,67 cm x 13,67 cm x 19,05 cm

 • Waga: 521,63 g

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej