Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Liczenie & sortowanie – sensoryczny zestaw aktywności 3 lata+

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko może jednocześnie doznawać różnych wrażeń sensorycznych, lepić, układać, budować i uczyć się matematyki. Taka aktywność jest możliwa z sensorycznym zestawem Liczenie & sortowanie.

Zestaw Liczenie & sortowanie zawiera przeszło 160 elementów, które w różnorodny sposób pobudzają funkcje poznawcze, zmysły oraz procesy myślowe małego użytkownika. Uczy faktur, kształtów i kolorów, zachęca do segregowania oraz liczenia. Dzięki temu dziecko poszerza swoje możliwości i zaspokaja ciekawość.

Ponadto w trakcie lepienia z masy plastycznej czy manipulowania przedmiotami, maluszek usprawnia rękę piszącą i stymuluje swój rozwój motoryczny.

Wszystkie elementy są wielokrotnego użytku, dostarczają więc niekończącego się źródła radości. Twoja pociecha może wzbogacać zestaw sensoryczny Liczenie & sortowanie swoimi ulubionymi skarbami, np. kamykami, listkami czy figurkami i tworzyć wspaniałe krainy. Te z pewnością pomogą dziecku przeżyć niezapomniane przygody!

Liczenie & sortowanie to doskonały prezent dla każdego maluszka powyżej 3. roku życia. Pobudza kreatywność, wspomaga rozwój i jest świetną pomocą do stymulowania niedojrzałych zmysłów.

 

 

 

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia

Zabawa kolorowymi elementami pozwala na naukę liczenia oraz zobrazowanie pojęcia liczby.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Nauka kształtów

Formy do wyciskania i żetony w różnych kształtach wykorzystasz do nauki figur geometrycznych.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Różnobarwne elementy zestawu to świetna pomoc w nauce kolorów.

63-sortowanie-dopasowywanie Zabawa w segregowanie

Zestaw zawiera wiele elementów, które można segregować według różnego klucza: koloru, kształtu lub materiału.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwój motoryki małej

Prace manualne z elementami zestawu doskonalą sprawność dłoni, palców i nadgarstka u najmłodszych.

77-zmysl-dotyku Stymulacja czucia

Zabawa różnymi fakturami dostarcza bodźców receptorom czucia i pozytywnie wpływa na układ sensoryczny.

106-kreatywnosc2 Rozwój kreatywności

Zabawa kolorowymi elementami w różnych kształtach zachęca do ekspresji twórczej i kreatywności.

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Zestaw do zabaw w liczenie i segregowanie to idealna pomoc edukacyjna dla dzieci od 3. roku życia.

 

Dlaczego warto?

Zestaw sensoryczny Liczenie & segregowanie zawiera około 160 elementów. Można je przeliczać, układać, mnożyć, dzielić, dodawać i odejmować. Kolorowe żetony, pompony i patyczki to po prostu doskonały zamiennik liczmanów. Dzięki nim zobrazujesz pojęcie liczby, nauczysz dziecko kolejności oraz rachunków nawet powyżej 100. Twoja pociecha szybciej pojmie abstrakcyjne pojęcia, jeśli wytłumaczysz je na konkretach.

Ponadto zestaw aktywności zawiera karty pracy, które przyzwyczajają do myślenia matematycznego i utrwalają zdobyte umiejętności.

Wszystkie produkty występują w odmiennych fakturach, kolorach i kształtach. Te różnorodne warianty dają okazję do segregowania i klasyfikowania ich według ustalonego klucza. Dziecko może wykonywać podstawowe czynności matematyczne w ciekawy dla niego sposób i na dodatek dobrze się przy tym bawić.

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

 • Rozwija funkcje poznawcze: uczy rozpoznawać kolory i kształty

Praca z sensorycznym zestawem aktywności Liczenie & segregowanie to doskonała zabawa i rozwój funkcji poznawczych w zakresie kolorów i kształtów.

Barwne masy plastyczne, patyczki, pompony i żetony stanowią doskonałą okazję do nauki kolorów. Użytkownik może układać wzory i sekwencje, odtwarzać je lub dokańczać po opiekunach. W trakcie swobodnej zabawy nawet młodsze dziecko szybciej przyswoi nazwy barw i nauczy się je odróżniać.

Ponadto zestaw zawiera foremki i żetony w różnych kształtach. Znajdziesz tu koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt. Kolorowe elementy zachęcają dzieci do rozpoznawania figur i ułatwiają dyskusję na temat liczby boków, wierzchołków i kątów. To poprawia zdolności matematyczne małych odkrywców i przydaje się w późniejszej edukacji.

 

W skład zestawu wchodzą elementy, które ułatwiają rozwój motoryki małej, czyli dłoni i palców dziecka. Maluch może operować wałkiem i foremkami, usprawniając ruch nadgarstka i kontrolując siłę nacisku. Z kolei układanie wzorów, figur czy segregowanie przedmiotów to doskonałe ćwiczenie na poprawianie chwytu i zręczności małych palców. Uczy też precyzji.

Manipulując przedmiotami, odtwarzając wzory czy wypełniając dołączone karty aktywności, dziecko doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

Te proste czynności dostosowane są do wieku maluszka i pozwalają na jego rozwój manualny. Dzięki temu szybciej nauczy się czynności samoobsługowych (wkładanie ubrań, mycie zębów, zawiązywanie sznurowadeł), a w następstwie: pisania i czytania.

 

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

 

 • Wspomaga układ sensoryczny

Liczenie & sortowanie – sensoryczny zestaw aktywności zawiera wiele elementów o różnych kształtach, fakturach i kolorach. Znajdziesz tu drewniane patyczki, puszyste pompony, elastyczną masę plastyczną, miękką piankę i sztywne żetony. Wszystkie przedmioty występują w żywych barwach. Dzięki temu zestaw dostarcza bodźców układowi zmysłowemu, stymuluje dotyk i wzrok.

Bawiąc się poszczególnymi elementami, dziecko doświadcza różnych wrażeń, ma szansę na spokojny odbiór bodźców i ich przetworzenie. Taka aktywność wspomaga jego sensorykę i uczy poznawać świat.

Harmonijnie stymulowany maluch jest spokojniejszy i chętniej nawiązuje relacje.

 

 • Pobudza kreatywność

Zestaw Liczenie & sortowanie to doskonała pomoc w trenowaniu wyobraźni małego użytkownika i pobudzaniu kreatywności.

Różnorodność elementów daje okazję do tworzenia zabaw i zadań dostosowanych do wieku dziecka, jego zainteresowań i upodobań. Maluch może komponować swoje wzory z masy plastycznej, ozdabiać je figurami i pomponami, budować wymyślone krainy lub postacie.

Wszystkie produkty są wielokrotnego użytku, więc zabawa za każdym razem staje się nową przygodą i nie nudzi się małemu odkrywcy.

Kreatywne dziecko lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów i jest bardziej twórcze.

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności


Pomysły na zabawę


 • Jaki to kształt: spostrzegawczość, pamięć wzrokowa, nauka kształtów

Wersja 1. Przygotuj żetony-kształty. Dziecko wyciąga po jednym, a opiekun nazywa figurę. Następnie prosi, by dziecko odnalazło podobne figury w swoim otoczeniu.

Wersja 2. Przygotuj żetony, formy i masę plastyczną w dowolnym kolorze. Rozwałkuj ją i wyciśnij kształty: koło, trójkąt, kwadrat, okrąg. Ułóż je w odstępach. Dziecko układa wokół nich żetony w tym samym kształcie.

 

 • Jaki to kolor: spostrzegawczość, pamięć wzrokowa, nauka kształtów

Wersja 1. Analogicznie do poprzedniej. Nazywamy kolory, a później podobne barwy odnajdujemy wokół siebie.

Wersja 2. Prosimy dziecko: wybierz 5 elementów w kolorze czerwonym i ułóż je obok siebie. To samo wykonujemy z innymi kolorami.

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

 • Segregujemy: spostrzegawczość, pamięć wzrokowa, nauka kształtów i kolorów

Wyciągamy wszystkie elementy. Mieszamy je. Następnie prosimy, by dziecko posegregowało części zestawu według wybranego klucza, np. kolorów, kształtów, faktur.

 

Wyłóż patyczki i licz je razem z dzieckiem. Następnie wykorzystaj jako liczmany do nauki prostego dodawania i odejmowania. Wyłóż 1 patyczek i dodaj kolejny. Poproś dziecko o podanie wyniku. Następnie dodawaj pozostałe i znów proś o przeliczenie wyniku.

Analogicznie postępuj z odejmowaniem.

Budujemy matematyczne stworki: nauka kształtów, segregowanie, liczenie, kreatywność

Przygotuj wszystkie elementy zestawu. Masę plastyczną należy rozwałkować i wycisnąć po jednym kształcie.

Zadanie dziecka polega na zbudowaniu matematycznych stworków według instrukcji dorosłego.

Polecamy użycie konkretnej liczby elementów, np. „Zbuduj postać z dużego trójkąta, dwóch czerwonych patyczków, trzech małych kwadratów i dwóch pomponów”.

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • 3 kolory masy plastycznej

 • 4 plastikowe foremki (prostokąt, koło, kwadrat i trójkąt)

 • 30 pomponów

 • 30 patyczków do majsterkowania

 • 24 plastikowe żetony kształtów

 • 20 różnych koralików

 • 50 różnych cekinów

 • 1 stronę z numerami i kształtami z pianki

 • 1 mały wałek do ciasta

 • 6 dwustronnych kart z zadaniami i przewodnik z zadaniami

Liczenie & sortowanie - sensoryczny zestaw aktywności

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Produkt posiada certyfikat CE

Elementy przechowuj w drewnianym pojemniku wielokrotnego użytku, masę plastyczną koniecznie w zamkniętych pudełkach.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej