Liczenie na palcach do 10

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740056559
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Liczenie na palcach do 10 wiek 2+

Nauka liczenia może stanowić dla rodziców i nauczycieli nie lada wyzwanie. By je sobie ułatwić, warto sięgnąć po specjalną pomoc dydaktyczną: klocki Liczenie na palcach do 10.

Jest to idealne narzędzie dla wszystkich dzieci, również niewidomych. Dzięki nim nauczysz małych odkrywców cyfr w zakresie 1-10 oraz rozwiniesz ich kompetencje matematyczne.

Wszystkie klocki zawierają informacje na obu stronach. Na awersie znajdziesz cyfrę oraz dziurki oznaczające ich wartość, a na rewersie odpowiadający im znak w amerykańskim języku migowym. Każdy element został wykonany z drewna i starannie wyrzeźbiony. Dzięki temu klocki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Wykorzystaj tabliczki Liczenie na palcach do pracy z dzieckiem w domu, na tarasie, balkonie czy w trakcie spaceru, by zachęcić je do nauki liczenia. Dzięki takiej zabawie Twój maluch nie zniechęci się i szybciej oswoi z nowymi pojęciami.

Podstawowym przeznaczeniem Liczenia do 10 na palcach jest ułatwienie nauki matematyki. Dzięki dotykowi najmłodsi poznają zapis literek oraz ich wartość i oznaczenia w języku migowym. Wygrawerowane cyferki łatwo zapadają w pamięć i są świetną pomocą do nauki liczenia i zrozumienia abstrakcyjnego pojęcia liczby.

Zestaw drewnianych elementów dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę i działa stymulująco na obie półkule mózgu. Dodatkowo w trakcie nauki i zabawy najmłodsi rozwijają motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom zestaw Liczenie do 10 na palcach świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem i do zabaw grupowych. Doskonale sprawdzi się w placówkach dla osób niewidomych oraz przedszkolach i szkołach z oddziałami integracyjnymi. Będzie świetną pomocą w edukacji wczesnoszkolnej, urozmaici kącik malucha w hotelu, restauracji czy klubie dziecięcym. Może być wykorzystywany przez terapeutę SI lub w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych ze starszym uczniem.

 

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- Wiek 2+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia.

66-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie Nauka cyfr oraz podstaw matematyki

Dzięki temu zestawowi nauczysz najmłodszych liczb z zakresu 1-10, oraz poszerzysz ich wiedzę matematyczną.

28-motoryka-mala-terapia-reki Liczby w języku migowym

Zobrazowanie liczb językiem migowym ułatwia dzieciom zapamiętywanie, oraz pozwala lepiej zrozumieć, co każda z nich oznacza.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Podczas regularnej zabawy dziecko rozwinie motorykę małą, a także będzie trenowało prawidłowy chwyt pęsetowy. Ułatwi to dalszą naukę pisania.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka wykonana z drewna

Tabliczki zostały wykonane z wysokiej jakości drzewa kauczukowego bez substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu takich materiałów, masz pewność, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka.

24-logiczne-myslenie Pamięć i koncentracja

Systematyczne ćwiczenia ułatwią najmłodszym zapamiętywanie cyfr oraz ich oznaczeń w języku migowym.

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: pojęcie liczby i cyfry, wartość, nauka liczenia

Drewniane tabliczki do nauki liczenia to narzędzie pomagające zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i oswoić dziecko ze światem liczb i ich znaczeniem.

Zabawa nimi wycisza, pozwala skupić uwagę oraz opanować emocje. W związku z tym klocki Liczenie na palcach do 10 to narzędzie odpowiednie zarówno do domu, jak i do gabinetu pedagoga czy terapeuty szkolnego.

Pokaż dziecku tabliczki, by obejrzało je i dotknęło. Licz elementy razem z dzieckiem, dzięki czemu pozna kolejność cyfr. Pokazuj mu wyrzeźbione oczka i tłumacz, że ich ilość oznacza konkretną liczbę. W ten sposób zobrazujesz pojęcia matematyczne i pomożesz dziecku lepiej je zrozumieć.

Zestaw Liczenie na palcach to odpowiednie narzędzie do nauki dodawania. Oczka na klockach zostały wyrzeźbione w sekwencjach, by dziecko mogło zobaczyć, na czym polega dodawanie. Możesz wykorzystać jeden element do prostych rachunków w zakresie 10 lub kilka klocków do jednego rachunku o wyższej sumie.

Podobne ćwiczenia wykonasz z odejmowaniem. Zakrywaj część oczek na jednym kamyczku, by pokazać prostsze działanie lub zabieraj kamyczki w celu zobrazowania odejmowania na większych liczbach.

Te ćwiczenia usprawnią kompetencje matematyczne dziecka, rozwiną jego spostrzegawczość i pomogą w zrozumieniu prostszych działań matematycznych.

 

 

 • Specjalne potrzeby: liczby w języku migowym

Atutem klocków Liczenie na palcach jest zobrazowanie liczb w języku migowym.

Dzieci, które korzystają z tego zestawu, mogą posiłkować się wyrzeźbionymi oczkami pod cyframi oraz oznaczeniami migowymi. Dzięki temu tabliczki Liczenie do 10 są pomocne w pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami. Ponadto ułatwiają naukę każdemu maluchowi. Dzieci na początku podpierają się palcami w rachunkach pamięciowych. Najmłodsi właśnie w ten sposób uczą się liczyć i oswajają z pojęciem wartości. Zobrazowanie liczb językiem migowym ułatwia im to zadania i pozwala lepiej zrozumieć, co każda z nich oznacza.

 

Wskutek zabawy klockami, manipulowania nimi i ich przekładania, rozwija się również motoryka mała i koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności psychoruchowych i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk) i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość. Poprawiają zręczność i precyzję ruchów oraz koordynują je, co wpływa na postawę całego ciała i codzienne czynności dziecka.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ruchowa wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. w posługiwaniu się sztućcami czy szczoteczką do zębów. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie wkładania ubrań. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

Drewniane tabliczki do nauki cyferek sprawdzą się także podczas zajęć z osobami ze specjalnymi potrzebami

Zestaw Liczenie na palcach pozytywnie wpływa na rozwój sensoryczny małego użytkownika. Twój maluch może dotykać wgłębień palcami i jednocześnie patrzeć na zapis cyfr i ich odpowiedniki w języku migowym. Uaktywnia przy tym dotyk i percepcję wzrokową, a poprzez to integruje te zmysły.

Odpowiednio dostarczane bodźce są niezwykle istotne w ogólnym rozwoju każdego dziecka. Pozwalają na harmonijne przetworzenie sygnałów z zewnątrz, uczą organizowania ich i wykorzystywania w rozumieniu świata.

 


Pomysły na zabawę


 • Nauka matematyki: poznanie liczb i ich wartości, liczenie

Podstawowa funkcja zestawu polega na nauce matematyki. Tabliczki możesz wykorzystać w ten sposób, że prezentujesz je dziecku, opisujesz ich zawartość i układasz w kolejności 1-10. Dziecko, przyglądając się cyfrom, zapamiętuje ich kształt i wartość, co ułatwia mu naukę matematyki.

Pokaż maluchowi awers z dziurkami - licz je i tłumacz, że oznaczają wartość wyrzeźbionej cyfry.

Prezentuj rewers z językiem migowym, by zaangażować dziecko do liczenia na palcach.

Te proste zabawy zapoznają Twojego malucha z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi i przygotują go do dalszego procesu edukacyjnego.

 

 • Nauka matematyki: zobrazowanie dodawania i odejmowania

Wykorzystaj awers tabliczek, by wytłumaczyć dziecku rachunek dodawania. Pomogą Ci w tym wyrzeźbione otwory.

Ustaw wybrane klocki obok siebie, np. 2 i 5. Poproś o policzenie wszystkich oczek. Wyjaśnij, że wynik w postaci 7 jest sumą wartości obu liczb. W podobny sposób wytłumaczysz istotę odejmowania.

Dzięki tabliczkom dziecko widzi, co dzieje się w trakcie dodawania i odejmowania, przez co lepiej rozumie abstrakcyjne pojęcia.

 

 • Kości w planszówce: nauka liczenia, rozpoznawanie cyfr

Zaproponuj urozmaicenie planszówki klockami Liczenie na palcach do 10. Wsyp je do woreczka lub pudełka i losuj razem z dzieckiem zamiast tradycyjnego rzucania kośćmi. Dzięki temu wzbogacisz zabawę o nowe doświadczenia i pobudzisz kreatywność jej uczestników.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 10 klocków z cyframi i znakami w języku migowym.

 

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 6,5 x 8,0 x 1,2 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej