Liczbowe kamyczki

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213761377

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 126,75 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 185,00 zł

  169,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 185,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 16,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw Liczbowych kamyczków zawiera 2 komplety liczb w zakresie 1-10. Został wykonany z mieszanki kamienia i żywicy, a każdy element starannie wyrzeźbiony małymi oczkami oznaczającymi liczby. Dzięki temu kamyczki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno podczas zabaw w domu, jak i na zewnątrz.

Liczbowe kamyczki to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w nauce matematyki. Dzięki mnogości elementów można wykorzystywać go jako liczydło do prostszych rachunków pamięciowych i zobrazować dziecku pojęcie liczby oraz dodawania. Ze względu na swój wygląd kamyczki mogą urozmaicić zabawę grami planszowymi i służyć jako kości.

Zestaw kamyczków dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę dziecka i działa relaksacyjnie.

Wykorzystaj Liczbowe kamyczki do pracy z dzieckiem w domu, na tarasie, balkonie czy w trakcie spaceru, by zachęcić je do nauki liczenia. Dzięki takiej zabawie dziecko nie zniechęci się i szybciej zdobędzie podstawowe umiejętności matematyczne.

Zaproponuj urozmaicenie planszówki Liczbowymi kamyczkami. Wsyp do je do woreczka lub pudełka i losuj razem z dzieckiem zamiast tradycyjnego rzucania kośćmi. Dzięki temu wzbogacisz zabawę o nowe doświadczenia i pobudzisz kreatywność jej uczestników.

Ta pomoc edukacyjna to idealny pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomagają w nauce matematyki

Kamyczki do nauki liczenia to narzędzie pomagające zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i oswoić dziecko ze światem liczb i ich znaczeniem.

Zabawa nimi wycisza, pozwala skupić uwagę oraz opanować emocje. W związku z tym kamyczkowy alfabet to narzędzie odpowiednie zarówno do domu, jak i do gabinetu pedagoga czy terapeuty szkolnego.

Pokaż dziecku kamyczki, by obejrzało je i dotknęło. Licz elementy razem z dzieckiem, dzięki czemu pozna kolejność cyfr. Pokazuj mu wyrzeźbione oczka i tłumacz, że ich ilość oznacza konkretną liczbę. W ten sposób zobrazujesz pojęcia matematyczne i pomożesz dziecku lepiej je zrozumieć.

Zestaw Liczbowych kamyczków to odpowiednie narzędzie do nauki dodawania. Oczka na kamyczkach zostały wyrzeźbione w sekwencjach, by dziecko mogło zobaczyć, na czym polega dodawanie. Możesz wykorzystać jeden element do prostych rachunków w zakresie 10 lub kilka kamyczków do jednego rachunku o wyższej sumie.

Podobne ćwiczenia wykonasz z odejmowaniem. Zakrywaj część oczek na jednym kamyczku, by pokazać prostsze działanie lub zabieraj kamyczki w celu zobrazowania odejmowania na większych liczbach.

Te ćwiczenia usprawnią kompetencje matematyczne dziecka, rozwiną jego spostrzegawczość i pomogą w zrozumieniu prostszych działań matematycznych.

 

 

 • Wspomagają rozwój sensoryczny

Używanie Liczbowych kamyczków angażuje wiele zmysłów. Dzięki temu, że zabawa nimi dostarcza dziecku bodźców integrujących receptory, to również wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny.

Daj dziecku kamyczki do układania. Poproś, by słuchało, jak liczysz oczka i powtarzało ich wartość za Tobą. Poprzez takie ćwiczenia angażujesz jego wzrok, słuch i dotyk. Dziecko widzi kamyczki, dotyka wgłębień palcami i jednocześnie mówi, więc uaktywnia trzy zmysły i je integruje. Bez względu na to, który z nich u dziecka dominuje, kamyczki są odpowiednie zarówno dla wzrokowców, słuchowców, jak i kinestetyków.

Liczbowe kamyczki mogą również posłużyć jako pomoc dydaktyczna dla dzieci z wadami wzroku, gdyż pozwalają na liczenie oczek poprzez sam dotyk.

Wskutek zabawy kamyczkami, manipulowania nimi, przekładania i tworzenia prostych rachunków i sekwencji, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych dziecka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

 

Liczbowe kamyczki

 

 • Nadają się do używania na zewnątrz

Kamyczki zostały wykonane z mieszanki kamienia i żywicy. Są trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu kamyczki do liczenia to idealna zabawka do stosowania na zewnątrz.

Możesz wziąć swój zestaw na wycieczkę oraz do piaskownicy. Zachęcaj dziecko do zabawy nim, gotowania zupy kamyczkowej, strojenia babek z piasku oraz ukrywania gdzieś w plenerze. Kamyczki do liczenia urozmaicą zabawę w podchody i posłużą do stworzenia ciekawych zagadek logicznych.

Zestaw kamyczków do liczenia nie starzeje się, przez co jest zabawką wielopokoleniową i wszechstronną.

 

Liczbowe kamyczki

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 20 kamyczków (po 2 sztuki 1-10).

 

Liczbowe kamyczki

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: mieszanka kamienia i żywicy

Wymiary: 8-8,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej