Let's Play - gra muzyczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888210242

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 649,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 800,00 zł

  599,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 800,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 201,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 599,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  599,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Muzyka - jedno słowo, a zawiera w sobie tak wiele. Towarzyszy nam już od życia płodowego i jest obecna na każdym etapie rozwoju. To dziedzina, która ma pływ na wychowanie i wszechstronne uczenie się. Kontakt z nią przynosi wielostronne korzyści. Wspiera rozwój umysłowy i emocjonalny. Czy warto więc wychowywać nasze pociechy w otoczeniu muzyki? Odpowiedź nasuwa się sama! Dziecko uwielbia tworzyć i doświadczać. Swobodna zabawa muzyką i samodzielne wykonywanie twórczych zadań sprawia mu niezwykłą radość.

W kreowaniu artystycznej rzeczywistości niezwykle pomocna dla maluchów będzie Let's Play - gra muzyczna. To wysokiej jakości instrument umieszczony w drewnianym pudełku. Przeznaczony jest dla dzieci od 4 roku życia. Zawiera 39 kolorowych sztabek dźwiękowych, które można układać w dowolnej kolejności lub według szablonu. Mały muzyk może zatem tworzyć pierwsze rytmy i kompozycje dźwiękowe, zanim jeszcze pozna nuty. Śpiewnik z zestawu zawiera 16 prostych melodii, które są na ogół dobrze znane dzieciom. Wystarczy ułożyć sztabki według wzoru z ilustracji, by móc samodzielnie zagrać piękne dziecięce utwory.

Let's Play - gra muzyczna to szczególny produkt, który może być prezentem na różne okazje. Zapewni szeroki wachlarz korzyści i wiele radości dla dzieci w przedszkolach, szkołach i gabinetach terapeutycznych. To również cudowny instrument do wykorzystania w domu, który wprowadzi malucha do świata muzycznej krainy.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Edukacja artystyczna: swobodne muzykowanie, tworzenie dźwięków, rozpoznawanie rytmów i kolorów

Dzięki Let's Play - grze muzycznej dzieci uczą się świadomości tonów, różnic w wysokości  dźwięków, istoty rytmu oraz poznają pierwsze melodie.  Mały kompozytor może zacząć grać od razu, po krótkim wprowadzeniu, nie znając szczegółowo nut i skal. Wystarczy, że ułoży sztabki dźwiękowe w drewnianym pudełku według własnej kompozycji lub przy pomocy szablonu i wystuka drewnianą pałeczką gotowy utwór.

 

 

Muzyka i matematyka mają ze sobą wiele wspólnego. Wiążą je takie pojęcia jak: wzory, sekwencja, regularność, powtarzalność, zmienność, rytm, kolory, kształty. Dostrzeganie i różnicowanie tych pojęć stanowi podstawę do przewidywania ciągów operacyjnych. Jest to pomocne np. w nauce tabliczki mnożenia czy rozumienia wzorów matematycznych. Muzyka pomaga także maluchom zrozumieć sens kodowania i dekodowania, które tworzą podstawę do przyszłej nauki programowania i rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Dzięki różnym kolorom i długościom sztabek z Let's Play - gry muzycznej maluchy będą miały możliwość kształtować wiele umiejętności matematycznych.

 

Let's Play - gra muzyczna

 

Umiejętność grania na instrumentach wymaga angażowania i koordynacji wzroku, oraz ruchu rąk. Poprzez wystukiwanie rytmów i tworzenie melodii, dziecko rozwija szereg zdolności motorycznych. Doskonalenie motoryki małej ma ogromny wpływ na wykonywanie wszystkich czynności dziecka, od trzymania łyżeczki i zapinania guzików do umiejętności pisania, rysowania i wycinania w późniejszym etapie. Wspomaganie analizy i syntezy słuchowej poprzez grę na instrumencie będzie niezwykle pomocne do nauki czytania.

 

Let's Play - gra muzyczna

 

 • Funkcje terapeutyczne muzyki

Kształcenie wrażliwości dzięki Let's Play - grze muzycznej będzie miało wpływ na wiele obszarów dziecka:
- rozwój funkcji poznawczych i społecznych,
- doskonalenie procesów myślowych,
- pobudzenie wyobraźni,
- wspieranie twórczego myślenia,
- rozwój sfery uczuciowej.

Muzyka i rytm wspierają percepcję i kreatywność dzieci w młodym wieku. Tworzenie i słuchanie melodii sprzyja umiejętności wyrażania uczuć i emocji, wyzwala spontaniczność i poprawia komunikację w grupie. Pozwala się również zrelaksować lub pobudza do aktywnego działania.

 

Let's Play - gra muzyczna

 

Co zawiera?

 • 1 skrzynka drewniana, szer./wys./gł. 400 x 300 x 60 mm (zamknięta) lub szer./wys./gł. 800 x 300 x 30 mm (otwarta);

 • 39 kolorowych sztabek aluminiowych

 • 8 bocznych płytek wykonanych z tworzywa sztucznego do zawieszenia sztabek;

 • 1 drewnianą pałeczkę

 • 1 stabilny śpiewnik z 16 piosenkami dla dzieci

Let's Play - gra muzyczna

Główne informacje

Wiek: +4 lata

Skład: drewno, aluminium, tworzywo sztuczne

Produkt jest przyjazny dzieciom i wykonany z bezpiecznych materiałów.

Uwaga! Zabawka nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia, ponieważ zawiera małe elementy, które mogą być przyczyną zadławienia.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej