Latające kolory + zestaw 5 pędzli i 20 plastikowych butelek

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888685002

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 050,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 050,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 050,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Latające kolory dla dzieci 3 lata+

Drewniana wirówka to urządzenie, dzięki któremu wyzwolisz w dziecku kreatywność oraz uruchomisz jego wyobraźnię. Narzędzie idealnie nadaje się dla małych artystów oraz tych, którzy lubią zabawy plastyczne.

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent lub chcesz urozmaicić zajęcia w przedszkolu albo w szkole, wirówka sprawdzi się doskonale. Wzbogacisz nią wyposażenie pracowni artystycznej oraz dziecięcego pokoju. Dzięki niej zainteresujesz małych użytkowników sztuką oraz wprowadzisz ich w świat barw i pojęć artystycznych.

Wirówka może być również wykorzystywana jako atrakcyjna pomoc na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, arteterapii lub innych specjalistycznych formach pracy z dziećmi i dorosłymi. Świetnie nadaje się do użytku domowego i jest dobrą alternatywą dla tych dzieci, które zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem, telewizorem lub ekranem smartfona.

Oprócz spełniania funkcji artystycznej wirówka wzmacnia mięśnie ręki piszącej i stymuluje motorykę małą. Usprawnia ruchy nadgarstka oraz zręczność i precyzję ruchów.

Obserwacja wirującego obrazka, celowanie w niego tubką z farbą oraz mazanie pędzelkiem trenują koordynację wzrokowo-ruchową, która jest niezwykle istotna w procesie pisania i czytania.

Dodatkowo zabawa Latającymi kolorami ma pozytywny wpływ na emocje dziecka. Daje przestrzeń do opanowania złości i wyciszenia się, pozwala na koncentrację i skupienie uwagi.

Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom Latające kolory to idealne urządzenie do zabawy w domu oraz w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych. Może być wykorzystywana indywidualnie oraz w małych grupach.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Sztuka: ekspresja artystyczna

Drewniana wirówka to urządzenie wyzwalające ekspresję artystyczną. Dziecko może w łatwy sposób tworzyć ciekawe wzory oraz kolorystyczne kompozycje a później - interpretować je na swój sposób. Podnosi w ten sposób kompetencje językowe oraz trenuje myślenie metaforyczne i abstrakcyjne.

Powstałe prace najmłodsi mogą ofiarować najbliższym lub ozdobić nimi swój pokój. Widząc imponujące efekty użycia wirówki, dziecko podwyższa samoocenę i jest bardziej otwarte na nowe wyzwania artystyczne. Aktywność twórcza pozwala dziecku na lepsze zrozumienie świata oraz wyrażanie emocji. Poprzez sztukę najmłodsi określają swoje miejsce w świecie i stymulują dalszy rozwój.

 

 

 • Funkcja poznawcza: kolory

Zabawa wirówką umożliwia wprowadzenie młodszych dzieci w świat barw i ich nazw, utrwalanie ich i odnajdywanie spośród innych. To pozwala na trenowanie spostrzegawczości, myślenia analitycznego i pamięci wzrokowej.

Młodsze i starsze dzieci rozwiną funkcje poznawcze i zdolność obserwacji poprzez zabawę z mieszającymi się kolorami w wirówce i tworzenie odcieni oraz nowych barw. Dzięki temu łatwiej zrozumieją procesy zachodzące w przyrodzie i rozwiną percepcję wzrokową.

 

Zabawy z kolorami to doskonała okazja do wprowadzenia młodszych dzieci w świat barw

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka, zręczność i precyzja

Rysowanie i malowanie to jedno z lepszych ćwiczeń na stymulowanie ręki piszącej. Dziecko, operując pędzelkiem i tubkami, doskonali poprawny chwyt oraz trenuje ruchy nadgarstka i palców. To usprawnia jego motorykę i poprawia zdolności manualne. Dzięki temu szybciej uczy się używać nożyczek i przyborów plastycznych, ładniej pisze i wolniej się przy tym męczy.

Sprawna motoryka to łatwiejsza i szybsza samoobsługa. Gdy dziecko ma wyćwiczone ruchy palców, precyzyjny chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) oraz dobrze rozwinięte mięśnie kończyny górnej, łatwiej uczy się samodzielnie wkładać ubrania i buty, zapinać guziki i wiązać sznurowadła. Są to umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przedszkolu czy szkole.

 

 

Zabawa wirówką, tworzenie na niej wzorów, a także wprawianie jej w ruch za pomocą pokrętła to ćwiczenia rozwijające motorykę małą dziecka i pozytywnie wpływające na jego koordynację wzrokowo-ruchową. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę Latającymi kolorami. Urządzenie przeznaczone jest dla dzieci od 3. roku życia, dzięki czemu już najmłodsi mogą korzystać z jego pozytywnego wpływu na ich rozwój.

Malowanie i tworzenie wzorów za pomocą wirówki angażuje również uwagę i wpływa na precyzję ruchów oraz zręczność. Dziecko uczy się skupiać na szczególe, przez co jest bardziej spostrzegawcze.

Nauka kolorów w przedszkolu - doskonały pomysł do angażujących zabaw w grupie

 

 • Sensoryka: wzrok i dotyk, integracja zmysłów

Latające kolory to zabawka sensoryczna, która uczy dziecko odpowiednio reagować na bodźce docierające z zewnątrz. Dzięki niej najmłodsi mają możliwość oswajania się z nimi, porządkowania ich i stopniowego organizowania.

Świadomie stymulowane dziecko lepiej się rozwija i chętniej poznaje otaczający je świat. Drewniana wirówka ułatwia rodzicom stymulowanie dziecka bez obaw o jego bezpieczeństwo. Bawiąc się nim, najmłodsi uaktywniają receptory dotyku i wzroku, pobudzają czucie powierzchowne odpowiedzialne za prawidłową ocenę temperatury oraz konsystencji.

Jednoczesne kręcenie wirówką, wlewanie na arkusz farb oraz obserwowanie tworzących się wzorów to odbiór bodźców wzrokowych i dotykowych. Taka czynność umożliwia ich naturalną integrację. Tak stymulowane receptory pozwalają na harmonijny rozwój sensoryczny, od którego zależy rozumienie świata i swoich emocji.

 

Arteterapia, czyli terapia poprzez sztukę

 

 • Rozwój osobisty: zabawa, kreatywność, wyobraźnia

Latające kolory dostarczają dzieciom zabawę na długi czas. Dzięki dużej ilości farby i okrągłych arkuszy papieru, mali artyści mogą tworzyć wiele kompozycji.

Zestaw pobudza dziecięcą kreatywność, zachęca do eksperymentowania z kolorami i wzorami. Bawiąc się wirówką, dziecko rozwija wyobraźnię. Jest bardziej twórcze i pomysłowe.

Możesz wykorzystać powstałe obrazy do urozmaicania ich dowolnymi elementami: naklejkami imitującymi oczy, bibułą, masami plastycznymi oraz domalowywać kształty i brakujące elementy. W ten sposób powstaną postacie, zwierzęta czy bajkowe stworki. Ich wygląd zależy tylko od wyobraźni użytkownika.

 

Gry i zabawy z kolorami rozwiną wyobraźnię najmłodszych

 

Zabawa Latającymi kolorami wpływa pozytywnie na skupienie uwagi. Pozwala na koncentrację i wyciszenie. Kręcenie młynkiem oraz celowanie w arkusz farbą zajmują uwagę dziecka i dają mu czas na opanowanie emocji. Taka czynność jest świetnym sposobem na rozładowanie napięcia w chwilach wzburzenia oraz opanowania trudnych emocji. Świetnie sprawdzi się w pracy z dzieckiem nadpobudliwym lub mającym problem z szybkim rozpraszaniem się.

Po trudnym dniu lub wyczerpującym zajęciu, najmłodsi potrzebują chwili relaksu, by móc uporządkować wszystkie zebrane doświadczenia. Latające kolory pozwalają na wyciszenie się i dają przestrzeń do indywidualnych przemyśleń każdemu użytkownikowi.

 

Jak nauczyć dziecko kolorów? - wykorzystując pomoc edukacyjną Latające kolory

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • wirówkę,

 • końcówkę do przytrzymywania kartki papieru

 • 5 pędzli
 • 20 plastikowych butelek na farbę

Zestaw pozwoli Ci przeprowadzić zabawy na rozpoznawanie kolorów

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Wymiary: 73 x 54.5 x 15 cm

Materiał wykonania: drewno

Waga:  6.70 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

18-04-2023
Są takie osoby, które widząc kogoś płaczącego mogą odejść lub zacząć śmiać się; takie, które w trakcie jakiegoś występu zamiast zachwytu będą krzyczeć lub używać wulgaryzmów… Takie osoby z problemami emocjonalno-społecznymi są wśród nas. Jak wspierać rozwój...

więcej

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

07-04-2023
Dziecko nie potrafi samo poradzić sobie z emocjami. Nie umie ich początkowo nawet nazwać. Gdy gromadzą się w nim zbyt długo lub jest ich za dużo, muszą znaleźć swoje ujście. Zazwyczaj odbywa się to w postaci wybuchu złości, żalu lub gniewu w nieoczekiwanych momentach. Jak pomóc...

więcej