Łączenie wielbłądów

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 9314289025342

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 99,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 133,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  133,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Łączenie wielbłądów to zestaw dla dzieci od 3 roku życia. Zawiera kolorowe elementy w 3 różnych wymiarach, dzięki którym można zaproponować maluchom wiele ciekawych zabaw. Części kompletu da się ze sobą łączyć, tworząc coraz dłuższy ciąg. Oprócz atrakcyjnej formy tworzenia barwnego szeregu zwierzątek, przedszkolak będzie mógł poznać podstawowe działania matematyczne. Z tak sympatycznie wyglądającym zestawem postaci nauka będzie atrakcyjna i bardziej zrozumiała. Komplet można wykorzystać także na inne sposoby. Wielbłądy mogą być różnicowane ze względu na wielkość lub kolory, co doskonali zdolności percepcyjne dziecka. Taka pomoc dydaktyczna sprawdzi się w każdym przedszkolu, w gabinecie pedagoga, a także podczas terapii ręki. Będzie też urozmaiceniem zabaw domowych, które równocześnie cieszą i kształcą. 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Łącząc ze sobą wielbłądy w szereg i doczepiając do ciągu kolejne elementy, dziecko trenuje swoją sprawność koordynacyjną. W czasie takiej zabawy współpracują ze sobą obie ręce, a wszystko dzieje się pod kontrolą narządu wzroku. Przynosi to maluchowi wiele korzyści, widocznych na zajęciach przedszkolnych oraz w funkcjonowaniu domowym. Przedszkolak z dobrze rozwiniętą koordynacją wzrokowo-ruchową lepiej radzi sobie z zadaniami dydaktycznymi i motorycznymi. Zdolności te wpływają na całość funkcjonowania dziecka i pozwalają mu prawidłowo się rozwijać.

 

 

Umiejętność połączenia zwierzątek ze sobą to świetnie ćwiczenie dłoni i palców. Widoczny dla dziecka efekt, jakim jest powstający ciąg wielbłądów, zachęca do dokładania kolejnych elementów. Dzięki temu ręka malucha pracuje coraz sprawniej, co jest ważne przy rysowaniu i innych przedszkolnych zadaniach.

 

 

 • Trening zdolności percepcyjnych – kolor i wielkość

Zestaw wielbłądów doskonali u dziecka również percepcję wzrokową. Patrząc na zwierzęta różnych rozmiarów, maluch uczy się zauważać różnice dotyczące wielkości. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu elementów dziecko może ćwiczyć również swoje umiejętności opisu, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu zwierzaka.

 

 

Kolorowe wielbłądy są zachęcającą pomocą do rozwijania zdolności matematycznych. Dziecko bawiąc się zestawem, może uczyć się dodawać, doczepiając kolejne zwierzę do ciągu. Podobnie z nauką odejmowania. Mając szereg elementów, maluch sprawnie będzie je przeliczać, a także tworzyć zbiory.

 

 

Dzięki temu, że wielbłądy wchodzące w skład zestawu są w 3 rozmiarach, jest to dobry pomysł na wprowadzenie treningu sortowania. Innym pomysłem jest grupowanie elementów zależnie od koloru. To wszystko urozmaica zabawę, kształtując u dziecka wyobraźnię matematyczną i przestrzenną.

 

(waga nie znajduje się w zestawie)

 

 • Poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt

Komplet wielbłądów może być inspiracją do przeprowadzenia zajęć w przedszkolu na temat zwierząt. Dziecko w ten sposób ma szansę dowiedzieć się więcej o gatunkach występujących w innej strefie geograficznej. To wszystko rozwija ciekawość świata u malucha, a równocześnie wzbogaca ulubioną zabawę.

 

 

Co zawiera?

96 wielbłądów w 3 rozmiarach i w różnych kolorach (żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, niebieskie i zielone)

 

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Wymiary i waga wielbłądów:

  • Małe: 45 mm, 5 g

  • Średnie: 55 mm, 10 g

  • Duże: 60 mm, 15 g

 • Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

20-03-2023
Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne...

więcej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

03-03-2023
Oddychanie to czynność niezbędna do życia. To także czynność, która jest ściśle związana z mową. Oddychając prawidłowo nie mamy zwykle problemu z ograniczoną pojemnością płuc, ze zbyt częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z płynnością mowy, czy z wadą zgryzu. W...

więcej

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

17-02-2023
Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca...

więcej