Łączenie wielbłądów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 9314289025342

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 89,25 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 140,00 zł

  118,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 140,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 22,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 133,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  133,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Łączenie wielbłądów to zestaw dla dzieci od 3 roku życia. Zawiera kolorowe elementy w 3 różnych wymiarach, dzięki którym można zaproponować maluchom wiele ciekawych zabaw. Części kompletu da się ze sobą łączyć, tworząc coraz dłuższy ciąg. Oprócz atrakcyjnej formy tworzenia barwnego szeregu zwierzątek, przedszkolak będzie mógł poznać podstawowe działania matematyczne. Z tak sympatycznie wyglądającym zestawem postaci nauka będzie atrakcyjna i bardziej zrozumiała. Komplet można wykorzystać także na inne sposoby. Wielbłądy mogą być różnicowane ze względu na wielkość lub kolory, co doskonali zdolności percepcyjne dziecka. Taka pomoc dydaktyczna sprawdzi się w każdym przedszkolu, w gabinecie pedagoga, a także podczas terapii ręki. Będzie też urozmaiceniem zabaw domowych, które równocześnie cieszą i kształcą. 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Łącząc ze sobą wielbłądy w szereg i doczepiając do ciągu kolejne elementy, dziecko trenuje swoją sprawność koordynacyjną. W czasie takiej zabawy współpracują ze sobą obie ręce, a wszystko dzieje się pod kontrolą narządu wzroku. Przynosi to maluchowi wiele korzyści, widocznych na zajęciach przedszkolnych oraz w funkcjonowaniu domowym. Przedszkolak z dobrze rozwiniętą koordynacją wzrokowo-ruchową lepiej radzi sobie z zadaniami dydaktycznymi i motorycznymi. Zdolności te wpływają na całość funkcjonowania dziecka i pozwalają mu prawidłowo się rozwijać.

 

 

Umiejętność połączenia zwierzątek ze sobą to świetnie ćwiczenie dłoni i palców. Widoczny dla dziecka efekt, jakim jest powstający ciąg wielbłądów, zachęca do dokładania kolejnych elementów. Dzięki temu ręka malucha pracuje coraz sprawniej, co jest ważne przy rysowaniu i innych przedszkolnych zadaniach.

 

 

 • Trening zdolności percepcyjnych – kolor i wielkość

Zestaw wielbłądów doskonali u dziecka również percepcję wzrokową. Patrząc na zwierzęta różnych rozmiarów, maluch uczy się zauważać różnice dotyczące wielkości. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu elementów dziecko może ćwiczyć również swoje umiejętności opisu, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu zwierzaka.

 

 

Kolorowe wielbłądy są zachęcającą pomocą do rozwijania zdolności matematycznych. Dziecko bawiąc się zestawem, może uczyć się dodawać, doczepiając kolejne zwierzę do ciągu. Podobnie z nauką odejmowania. Mając szereg elementów, maluch sprawnie będzie je przeliczać, a także tworzyć zbiory.

 

 

Dzięki temu, że wielbłądy wchodzące w skład zestawu są w 3 rozmiarach, jest to dobry pomysł na wprowadzenie treningu sortowania. Innym pomysłem jest grupowanie elementów zależnie od koloru. To wszystko urozmaica zabawę, kształtując u dziecka wyobraźnię matematyczną i przestrzenną.

 

(waga nie znajduje się w zestawie)

 

 • Poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt

Komplet wielbłądów może być inspiracją do przeprowadzenia zajęć w przedszkolu na temat zwierząt. Dziecko w ten sposób ma szansę dowiedzieć się więcej o gatunkach występujących w innej strefie geograficznej. To wszystko rozwija ciekawość świata u malucha, a równocześnie wzbogaca ulubioną zabawę.

 

 

Co zawiera?

96 wielbłądów w 3 rozmiarach i w różnych kolorach (żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, niebieskie i zielone)

 

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Wymiary i waga wielbłądów:

  • Małe: 45 mm, 5 g

  • Średnie: 55 mm, 10 g

  • Duże: 60 mm, 15 g

 • Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej