Łączenie wielbłądów - Karty aktywności

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138828094

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 33,25 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 48,00 zł

  35,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 48,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 13,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Łączenie wielbłądów ‒ Karty aktywności to uzupełnienie zestawu figurek tych sympatycznych zwierzaków, które wzbogaci rozwojową zabawę. Ta ciekawa pomoc dydaktyczna przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Dzięki niej przedszkolak jeszcze lepiej rozwinie swoje zdolności matematyczne i pozna pierwsze działania.

Na przygotowanych szablonach znajduje się ciąg wielbłądów, ułożonych według określonego wzoru. Zadaniem malucha jest dostawić kolejnego wielbłąda do szeregu. Powinien on pasować do reszty zarówno pod względem koloru, jak i wielkości. Karty aktywności zawierają szablony z różnym stopniem trudności zadania. Pozwoli to dobierać odpowiednią kartę w zależności od potrzeb. Po opanowaniu jednego poziomu dziecko może przejść do następnego, a także kreatywnie tworzyć własne wzory lub wydłużać ciągi zwierzaków do woli!

Zabawa z kartami aktywności pozwoli także rozwijać zdolności percepcyjne i doskonalić koncentrację uwagi. Taka pomoc dydaktyczna przyda się w gabinetach pedagogicznych i w domowej nauce przez zabawę.

 

 

 

Dlaczego warto?

Karty aktywności do zestawu kolorowych wielbłądów to świetny pomysł, aby wzbogacić zabawy matematyczne. Oprócz nauki dodawania i odejmowania, za pomocą kart można tworzyć różnorodne ciągi. Na każdym szablonie znajduje się szereg wielbłądów. Spostrzegawczy maluch może w nim dostrzec pewną prawidłowość. Zwierzątka są ułożone kolorami lub rozmiarami, a w odpowiednim miejscu trzeba dołożyć kolejnego wielbłąda, który będzie odpowiadał całej układance. Można przy tym ćwiczyć działania matematyczne, a także budowanie wzorów (np. 2 żółte wielbłądy + 4 fioletowe = 6). Zobrazowanie takich zadań na konkretnym przykładzie, tak jak w tej zabawie sprawi, że dziecku będzie łatwiej opanować tajniki liczenia.

 

 

 • Doskonalenie logicznego myślenia

Dobieranie odpowiedniego wielbłąda pasującego do całego szeregu to doskonały trening logiki. Taka zabawa rozwija inteligencję i umiejętność poszukiwania rozwiązania. Dziecko zachęcone wyglądem barwnych zwierzaków chętnie będzie dopasowywać odpowiedni element pod względem koloru lub kształtu. Dzięki temu zdobędzie cenne umiejętności przydatne na dalszych etapach nauki.

 

 • Wykonanie zadania według wskazanego wzoru

Szablon z rzędem wielbłądów jest dla dziecka kolorowym wzorem, który należy odpowiednio uzupełnić. Dzięki temu przedszkolak uczy się wykonywać zadania według podanego sposobu. Jest to baza w wielu ćwiczeniach szkolnych, szczególnie w przedmiotach ścisłych. Umiejętność ta, trenowana już od wieku przedszkolnego będzie przydatna zarówno w nauce, jak i w zabawie.

 

Łączenie wielbłądów - Karty aktywności to doskonały pomysł na prezent dla 3 latka

 

 • Doskonalenie koncentracji uwagi

Poszukiwanie wielbłąda pasującego do całego ciągu to dla dziecka także trening skupienia się na wykonywanym zadaniu. Przeglądanie zestawu wielbłądów i wyjmowanie najbardziej pasujących do reszty sprawi, że maluch dłużej zatrzyma uwagę na zabawie. Chęć dobrego dopasowania elementu, który pozwoli stworzyć kompletny wzór, będzie uczyć także doprowadzania zadania do celu.

 

 • Usprawnianie percepcji wzrokowej

Przypatrywanie się szablonowi oraz różnokształtnym i wielobarwnym wielbłądom, oraz wybranie z nich odpowiedniego, pasującego do wzoru to dobry sposób na rozwój percepcji wzrokowej. Umiejętność dostrzegania zależności między elementami, a także oceny, czy wybrany wielbłąd współgra z całością układanki, sprawia, że maluch zaczyna sprawniej zauważać różnice między częściami zestawu. Trenuje przy tym także spostrzegawczość, jednocześnie dobrze się bawiąc!

Sortowanie z wykorzystaniem kart zachęci najmłodszych do zabawy

Co zawiera?

 • 20 kart laminowanych o stopniach trudności 1-5

 • instrukcję dla nauczyciela

 

Zabawki edukacyjne z serii Commotion to gwarancja wielu godzin rozwijającej zabawy

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary: 298 mm x 53 mm

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej