LaboLAB - siły i oddziaływania

 • 6 090,00 zł

  5 545,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 6 090,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 545,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 5 545,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  5 545,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  5 545,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  5 545,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  5 545,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: LEARN_SILY_ODDZIAL

Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA

 

LaboLAB - Energia. To działa! Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA, to wspaniała pomoc dydaktyczna, przeznaczona dla nauczycieli, wykładających przedmiot fizykę, w 7 i 8 klasie szkoły podstawowej. Oferowany przez nas produkt pozwala na urozmaicenie lekcji oraz wprowadzenie do jej struktury bardzo ciekawych elementów. Słuchacze mogą poznać i zrozumieć, czym jest działanie sił oraz na czym polega wprawianie przedmiotów w ruch. Zastosowanie modułu, uatrakcyjnia przebieg zajęć, aktywizuje wszystkich uczestników oraz pomaga im w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Jeśli poszukujesz alternatywnych i efektywnych metod nauczania, to zestaw, dostępny w naszym sklepie, z pewnością do nich należy!

Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA – przystępna wiedza z zakresu fizyki

LaboLAB - Energia. To działa! Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA pozwala na zrozumienie podstawowych praw fizyki. Dzięki niemu, uczniowie, będą w stanie pojąć trzy zasady dynamiki Newtona oraz koncepcję równowagi i braku równowagi sił, która zawiera w sobie takie pojęcia jak: grawitacja, magnetyzm, tarcie, masa oraz odległość. Słuchacze mogą swobodnie korzystać z różnych metod badawczych, przeprowadzać eksperymenty fizyczne, doświadczenia oraz stawiać tezy i hipotezy badawcze, które zostaną w późniejszym czasie potwierdzone lub obalone. Moduł pozwala na pogłębienie zasobu wiedzy z zakresu sił oddziaływania na przykład wprawiania obiektu w ruch przy pomocy siły. Uczestnicy w praktyce badają pojęcia masy, gęstości, objętości i różnych stanów skupienia.

W czasie przeprowadzania eksperymentów mogą zastosować prawo Archimedesa czy sprawdzić namagnetyzowanie danego obiektu. Pedagog jest także w stanie zaprezentować różne sposoby elektryzowania się ciał, zjawisko oparte na przemieszczaniu się elektronów czy oddziaływanie ładunków jednoimiennych i różnoimiennych. Podczas lekcji nauczyciel może z pomocą modułu w przystępny i jasny sposób objaśnić, tak abstrakcyjne terminy, jak: względność ruchu, pojęcie drogi, toru, ruch prostoliniowy jednostajnie przyspieszony i jednostajnie opóźniony, oddziaływanie wzajemnie ciał, bezwładność ciał itp. Wykorzystanie modułu na lekcjach fizyki, to doskonałe połączenie teorii z praktyką!

 

LaboLAB - Energia. To działa!

Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA – różne metody pracy na zajęciach

Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA umożliwia przeprowadzanie wielu przedsięwzięć o charakterze inżynierskim oraz wykonanie aż 18 sesji badawczych, przeznaczonych dla grupy liczącej do 30 osób. Prezentowany zestaw jest wyposażony w substancje i przybory, przeznaczone do doświadczeń, które są bezpieczne dla zdrowia i życia użytkowników. Ponadto, wiele z nich, to przedmioty wielokrotnego użytku, łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poszczególne zadania, zawarte w scenariuszu, dołączonym do modułu, można wykonać w grupie, w parach oraz samodzielnie. Wszystkie cechuje różny stopień trudności, dopasowany do poziomu danego ucznia. Zestaw wyposażono także w bogaty materiał interaktywny, zawierający około 100 ekranów multimedialnych. Można wykorzystać je do pracy na urządzeniach elektronicznych - tabletach, smartfonach lub komputerach przenośnych i PC, które posiadają system operacyjny Windows, Android, iOS. Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jako pomoc, stanowiąca wyposażenie pracowni przyrodniczych i fizycznych. To świetne  wsparcie naukowe, która pomoże uczniom zrozumieć podstawowe prawa fizyki! LaboLAB - Energia. To działa!

Moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA – wykaz zawartości zestawu

 • scenariusze lekcji, ze szczegółowo opisanymi doświadczeniami i eksperymentami,
 • przewodnik metodyczny dla nauczyciela (wersja drukowana i cyfrowa)
 • papierowe materiały dla uczniów, o różnym stopniu trudności,
 • materiały cyfrowe - ćwiczenia, testy, podręczniki multimedialne, symulacje - dla uczniów i nauczyciela,
 • substancje i przybory do przeprowadzania badań naukowych - waga elektroniczna, sprężyna „slinky" – krocząca, dynamometr, stoper, model samochodu, równoważnia, szalka Petriego z pokrywką, para magnesów z oznaczonymi biegunami, drewniane punkty podparcia, poziomica itp.

 

Wybierz moduł SIŁY I ODDZIAŁYWANIA i spraw, że Twoje lekcje fizyki staną się ulubionym przedmiotem wszystkich uczniów w szkole!

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej