Kubb - gra wikingów (Kubb Viking's Game "Active")

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120366
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kubb - gra wikingów (Kubb Viking's Game "Active") od firmy Small Foot to zręcznościowa gra towarzyska przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia popularna w krajach skandynawskich. Można ją spotkać pod kilkoma nazwami – Kubb, goki oraz szachy wikingów.

Gra wikingów to nie tylko forma rozrywki, ale też okazja do rozwoju takich umiejętności jak duża motoryka, zręczność, logiczne myślenie, a także koordynacja ręka-oko. Produkt jest przykładem gry zespołowej, która sprzyja wzajemnej integracji, a wspólna rozgrywka przynosi wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Grę można wykorzystać podczas spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi; w ogrodzie lub na wakacjach. Produkt posiada certyfikat FSC 100%, który poświadcza o pochodzeniu drewna z certyfikowanych zasobów leśnych.

 

 

 

49-od-5-roku-zycia Wiek 5+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Wykonany z trwałego materiału, jakim jest drewno.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Szachy wikingów nie tylko sprawdzą się podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami, ale także podczas rodzinnych spotkań.

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Motoryka mała

Celem rozgrywki jest wyeliminowanie przeciwników poprzez rzucanie w ich pionki.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawa na dworze

To ciekawy pomysł na aktywne spędzenie czasu na dworze wraz z rówieśnikami, rodzeństwem.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwijają dużą motorykę

Podczas gry wykonywane są takie aktywności jak bieganie, rzucanie, skakanie. Tego typu ruchy angażują do pracy całe ciało, zatem możemy powiedzieć, że kształtują również dużą motorykę. Dzięki odpowiedniej stymulacji motorycznej przeciwdziałamy zaburzeniom integracji sensorycznej, wspieramy prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz rozwijamy wszechstronną aktywność fizyczną.

 

 • Wspiera koordynację ręka-oko

Celem rozgrywki jest wyeliminowanie przeciwników poprzez rzucanie w pionki ich obrońców, a ostatecznie obalenie figurki króla. To zadanie wymaga od gracza nie tylko przemyślanej strategii, ale również skoordynowania tego co widzi z wykonywanym ruchem.

 

 • Zachęca do aktywności fizycznej

Szachy Wikingów to forma rozrywki, która zachęca do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Podczas gry dziecko rozwija swoją kondycję fizyczną oraz poprawia zręczność. Dzięki tego typu zabawie maluch angażuje do pracy całe ciało, co znacznie ułatwi mu wykonywanie zadań wymagających różnego rodzaju sprawności.

 

Kubb - gra wikingów (Kubb Viking's Game Active)

 

 • Uczy strategii i logicznego myślenia

Podczas gry ważna jest nie tylko sprawność fizyczna, ale również logiczne myślenie. Gracz musi zastanowić się nad tym jaki ruch powinien wykonać, aby pokonać swoich przeciwników. Potrzebna jest zatem odpowiednia strategia, która ostatecznie pozwoli osiągnąć status zwycięzcy.

 

 • Okazja do integracji

Przepisem na udaną rozgrywkę jest odpowiednia integracja między graczami. Podczas gry zespołowej uczestnicy poznają swoje mocne i słabe strony, wzajemnie się uzupełniają, ale co najważniejsze – wspólnie pracują na sukces drużyny.

 

Zorganizowanie czasu wolnego na świeżym powietrzu to nie lada wyzwanie, szczególnie w czasach kiedy ulubioną formą dziecięcej rozrywki są różnego rodzaju narzędzia multimedialne – konsole, tablety, komputery. Szachy wikingów to coś, czego dzieci jeszcze nie znają, zatem są ciekawe zasad gry i chętnie włączają się do zabawy.

 

 • Gra, którą można zabrać ze sobą wszędzie

Zaletą Gry Wikingów jest to, że można w nią grać dosłownie wszędzie – na trawie, piasku, a nawet śniegu. Jedynym warunkiem jest to, aby powierzchnia była w miarę płaska. Kubb może nam towarzyszyć w podróży, na spacerze, wycieczce lub w ogrodzie – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

 

Kubb Gra zręcznościowa dla dzieci i dorosłych

 

 • Bezpieczny produkt dobrej jakości

Wszystkie elementy wykonane są z naturalnego drewna. Dodatkowo produkt posiada certyfikat ESC 100%, który zapewnia nas o pochodzeniu drewna z certyfikowanych zasobów leśnych. Dzięki temu mamy nie tylko gwarancję jakości, ale również  pewność tego, że drewniana zabawka jest w pełni bezpieczna dla naszych pociech.

 

 • Łatwość przechowywania

Gra zapakowana jest w kolorowe pudełko, które ułatwia przechowywanie wszystkich elementów w jednym miejscu.

 

Co zawiera?

21 drewnianych elementów, w tym:

 • Figurka króla,

 • 10 figurek obrońców,

 • 6 patyków do rzucania,

 • 4 kołki do zaznaczenia pola gry

 

Główne informacje

Wymiary:

 • król ok. 30 x 7 x 7 cm,

 • obrońca ok. 15 x 7 x 7 cm

Waga (z opakowaniem): ok. 4 kg

Wiek: Powyżej 5 roku życia

 

Kubb szachy wikingów wykonane z drewna

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej