Kto co odczuwa? - odgadnij emocje + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023063745

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 62,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 88,00 zł

  69,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 88,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 19,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Kto co odczuwa? - odgadnij emocje dla dzieci 3 lata+
Dzieci odczuwają wiele emocji tak naprawdę ich nie rozumiejąc. Często nowe uczucia przerażają najmłodszych. Próbują je wtedy wyrazić na znane sobie sposoby: płaczem, krzykiem, tupaniem itp. Rolą dorosłych jest tłumaczenie swoim pociechom, co czują oraz wskazywanie im sposobów na ujście emocji. Gra edukacyjna Kto co odczuwa? to doskonała pomoc w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej najmłodszych. Dzięki niej Twoje dziecko pojmie, co czuje oraz nauczy się wyrażać emocje tak, by inni również je zrozumieli. Dodatkowo zabawa układanką pokazuje najmłodszym, jak inne osoby odczuwają emocje. Pozwala to kształtować empatię dziecka i wspomagać jego kompetencje komunikacyjne.


Gra Kto co odczuwa? - odgadnij emocje jest bardzo prosta w obsłudze. Została zainspirowana nauczaniem na odległość. Składa się z kolorowych kart, emotek i planszy naśladującej komunikator internetowy. Wszystkich elementów można używać na kilka sposobów, więc układanka się po prostu nie nudzi! Świetnie sprawdzi się do indywidualnej i grupowej zabawy. Ponadto wykorzystasz ją zarówno w domu do zapoznawania maluszków z ich emocjami, jak i w przedszkolu czy na zajęciach terapeutycznych.


Układanka Kto co odczuwa? - odgadnij emocje zawiera wygodne pudełko do grania i przechowywania kart. Estetyczne obrazki w przyciągającej uwagę kolorystyce zainteresują młodsze i starsze dzieci. Proste ilustracje w jasny sposób oddają ludzkie emocje. Poprzez to zgadywanka emocji jest ciekawą i pouczającą zabawką dla dzieci w każdym wieku. To z pewnością takie narzędzie, które posłuży wielu pokoleniom.

 

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Gra zawiera małe części, jest nieodpowiednia dla dzieci przed 3. rokiem.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Nauka rozpoznawania emocji

Układanka uczy zarządzania emocjami i wspomaga inteligencję emocjonalną dziecka.

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc edukacyjna dla przedszkoli

Gra jest idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, z pewnością urozmaici zasoby edukacyjne w placówkach oświatowych.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Dopasowywanie emocji, zgadywanie ich oraz opisywanie to dobre ćwiczenia na doskonalenie uważności i skupienia.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Dzięki grze w emocje dziecko uczy się rozwiązywania problemów.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kolorowe plansze i emotikony stymulują wzrok i doskonalą spostrzegawczość.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Gra nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem oraz do zabaw grupowych. Wspiera kompetencje społeczne małego użytkownika.

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga dzieciom zrozumieć emocje

Ilustracje na układance prezentują uczucia, które towarzyszą dziecku codziennie. Poprzez to gra jest dobrym pretekstem do wprowadzania najmłodszych w świat emocji i pracy nad nimi.
Dziecko nie zawsze potrafi nazwać swoje uczucia. Nie wie też, w jaki sposób je uzewnętrznić. Rolą dorosłych jest tłumaczenie dziecku jego emocji i podpowiadanie, jak je okazywać. Gra Kto co odczuwa? - odgadnij emocje ułatwia to zadanie i stwarza okazję do modelowania pewnych zachowań. Układając kolorowe emotki, pokażesz najmłodszym, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia, by inni mogli je zrozumieć i w razie potrzeby wesprzeć je w trudnych dla nich momentach. Przez to Twoja pociecha będzie pewniejsza siebie i spokojniejsza.
Oprócz tego dzięki rozmowom na temat uczuć uświadomisz swojemu maluszkowi, że jego emocje są czymś normalnym i nie musi się ich wstydzić. Dziecko zrozumie też, że ludzkie uczucia są różnorodne i nauczy się je rozpoznawać u siebie oraz u innych.

 

Gra edukacyjna Kto co odczuwa? to doskonała pomoc w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej najmłodszych. Dzięki niej Twoje dziecko pojmie, co czuje oraz nauczy się wyrażać emocje tak, by inni również je zrozumieli.

 

 • Pomaga w kształtowaniu kompetencji społecznych

Wielkim atutem układanki Kto co odczuwa? - odgadnij emocje jest kształtowanie dojrzałości emocjonalnej oraz wspomaganie kompetencji społecznych. Gra rozwija nowe umiejętności SEL, czyli zarządzanie uczuciami, rozumienie ich oraz wzbudzanie w sobie empatii.
Poprzez zabawę w Kto co odczuwa? Twoja pociecha wzbogaci swoje doświadczenia społeczno-komunikacyjne. Nauczy się budować pozytywne relacje oraz podejmować odpowiedzialne decyzje.

 

 • Kształtuje empatię u dzieci

Dzieci uczą się empatii z wiekiem. Obserwują dorosłych i to z ich zachowania czerpią inspirację. Współodczuwanie nie jest naturalnym odruchem, dlatego należy nad nim pracować i rozwijać je już u młodszych dzieci. Układanka Kto co odczuwa? ułatwia pracę z emocjami i daje okazję do ich rozpoznawania u siebie i u innych ludzi.
Zachęcając dziecko do opowiadania o tym, co widzi na ilustracjach oraz opisywania uczuć prezentowanych postaci, inspirujesz je do rozumienia potrzeb innych ludzi. Warto tłumaczyć dziecku, dlaczego towarzyszą nam właśnie takie emocje. To uświadomi mu, co je wywołuje - zarówno w nim, jak i w innych ludziach. Dzięki temu pokażesz najmłodszym, czym jest empatia i uświadomisz jej znaczenie w relacjach społecznych. Twoje dziecko będzie potrafiło wczuć się w sytuację innych osób i lepiej je rozumieć.

 

 

 • Ułatwia dziecku komunikację z innymi

Układanka Kto co odczuwa? pozytywnie wpływa na doskonalenie kompetencji językowych dziecka. Dzięki niej najmłodsi rozumieją, czym są komunikaty werbalne i niewerbalne. Uczą się ich i potrafią je lepiej wykorzystywać w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Ułatwia im to kontakty z innymi ludźmi.
Manipulując klockami dziecko ma okazję do opowiadania o tym, co widzi. Uczy się nazywać emocje i mówić o nich. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha wzbogaci zasób dziecięcych słów, nauczy się nowych pojęć i stosowania ich w konkretnym kontekście. Będzie potrafiła się precyzyjnie wysławiać, co podniesie jej kompetencje komunikacyjne.

 

 • Pomaga w terapeutycznej pracy z dziećmi

Układanka Kto co odczuwa? to doskonała pomoc dydaktyczna i terapeutyczna w pracy z dziećmi w przedszkolu lub szkole. Ułatwia prowadzenie zajęć z zakresu psychologii, terapii czy wychowania. Dzięki niej dzieci w obrazowy sposób uczą się emocji - ich nazw, rozpoznawania, rozumienia i radzenia sobie z nimi. Za sprawą liczebności elementów i uniwersalnych ilustracji, kartoniki i emotki mogą być wykorzystywane w indywidualnej i grupowej pracy zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci.
Układanie gry Kto co odczuwa? ma właściwości terapeutyczne. Pozwala dziecku uwolnić się od nadmiaru wrażeń, dać ujście zgromadzonym emocjom i uzewnętrznić je w akceptowalny sposób. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi, nadruchliwymi oraz wysoko wrażliwymi.

 


Pomysły na zabawę


 • Zgadnij, kto się tak czuje?: rozumienie emocji, empatia, spostrzegawczość

Do gry wykorzystujemy obrazki z emocjami oraz podpowiedzi. Układamy wybrane karty na planszy. Dziecko losuje karty z podpowiedziami. Osoba dorosła odczytuje zapytanie. Mały gracz wskazuje pasującą do niego twarz.

 

 • Nazwij emocje: inteligencja emocjonalna

Wkładamy kartki z emocjami do pudełka lub woreczka. Zadanie dziecka polega na wylosowaniu karty i nazwaniu uczucia, które rozpoznało.

 

 • Nazwij i dopasuj: inteligencja emocjonalna, spostrzegawczość

Układamy karty z emocjami w pudełku. Zadanie dziecka polega na dopasowaniu do nich emotek wyrażających to samo uczucie.
Można też ćwiczenie wykonać tak, że emotki zamiast podobnych uczuć, będą prezentować te przeciwne. To świetny sposób na naukę emocji oraz rozbudowanie zasobów językowych małego gracza.

 

 • Wskaż osobę, która...: rozumienie emocji, empatia, spostrzegawczość

Rozkładamy karty na planszy. Osoba dorosła prosi, by dziecko wskazało kartę, która prezentuje konkretne uczucie, np. „Wskaż osobę, która jest zła”.

 

 • Pokaż, co czujesz: autorefleksja, rozumienie emocji, rozwój osobisty

Rozkładamy wszystkie karty z emotikonami i prosimy dziecko, by wskazało tę, która w danej chwili odzwierciedla jego emocje.
Warto wykorzystać okazję do rozmowy na temat powodu takich uczuć i zadawać pytania dziecku, np. Co się wydarzyło, że jesteś smutny/wesoły itp.

 

 • Co czujesz, gdy...: autorefleksja, rozumienie emocji

Rozkładamy karty z emocjami lub emotikony i zadajemy dziecku pytania rozpoczynające się od wyrażenia: „Co czujesz, gdy...”.
Np. Co czujesz, gdy idziesz na plac zabaw? Co czujesz, gdy się skaleczysz?
Dzięki takiej zabawie dziecko zrozumie, że ma prawo do różnych uczuć i każde z nich jest potrzebne.

 

 • Co zrobić, gdy...: zarządzanie emocjami, rozwiązywanie problemów

Układamy karty z emocjami lub emotikony przed dzieckiem. Wskazujemy wybraną kartę i zadajemy dziecku pytanie rozpoczynające się od słów: „Co zrobić, gdy...”, np. „Co zrobić, gdy się czegoś boimy”? Warto poszukać odpowiedzi z dzieckiem, naprowadzać je i wskazywać sposoby radzenia sobie z emocjami. 

 

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 49 elementów:

  • 24 dwustronne karty z emocjami,

  • 12 kart z pytaniami,

  • 12 emotikon,

  • pudełko

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: 3 - 7 lat

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej