Kształty sensoryczne - dopasowywanie

 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Kształty sensoryczne – dopasowywanie

Integracja sensoryczna to niezwykle ważny proces neurologiczny polegający na właściwym odbieraniu bodźców ze świata zewnętrznego. Wpływa na rozwój funkcji poznawczych oraz zdobywanie wiedzy. Dlatego niezwykle ważne jest umiejętne stymulowanie maluszków. Świetnie do tego zadania nadaje się układanka Kształty sensoryczne – dopasowywanie. Zestaw kolorowych klocków to doskonała pomoc do wzmacniania zmysłów wzroku i dotyku.

Ponadto zabawa Kształtami sensorycznymi – dopasowywanie jest idealnym treningiem pamięci roboczej. Rozpoznawanie poszczególnych elementów i ich faktur rozwija funkcje poznawcze, w tym umiejętność obserwacji, koncentracji i logicznego myślenia.

Gra Kształty sensoryczne – dopasowywanie to fantastyczne narzędzie edukacyjne do ćwiczeń w domu, w placówkach oświatowych i gabinetach do terapii SI. Zgrabny worek chroni klocki przed zagubieniem a także pozwala na ich wygodne przechowywanie.

 

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zabawa sensorycznymi kształtami stymuluje receptory czucia

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Rozpoznawanie faktur dostarcza bodźców receptorom wzroku, rozwija percepcję wzrokową i spostrzegawczość

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Manipulacja klockami doskonali zdolności motoryczne dziecka

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi i pamięć

Bawiąc się dotykowym memory, dziecko doskonali pamięć roboczą i koncentrację

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Kolory

Barwne kształty wykorzystasz do utrwalania kolorów

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Stymulują czucie

Kształty sensoryczne – dopasowywanie to zestaw składający się z kolorowych klocków o różnorodnych fakturach. Do każdej figury pasuje okrągły element o mniejszych wymiarach. Zabawa może polegać na losowaniu większych klocków i odgadywaniu ich nazwy bez patrzenia na nie, odszukiwaniu identycznych wzorów za pomocą samego dotyku lub po prostu dotykaniu ich palcami i stopami.
Dzięki takiej aktywności kolorowe kształty stają się panelami sensorycznymi i stymulują zmysł czucia. Uczą nie tylko odbierania bodźców, ale także ich przetwarzania i organizowania. Dziecko utrwala wrażenia sensoryczne i doskonali zdolność reagowania na nie.

 

Kształty sensoryczne - dopasowywanie

 

Kształty sensoryczne – dopasowywanie składają się z różnych figur w odmiennych kolorach i wzorach. Zabawa nimi może odbywać się za pomocą samego dotyku lub wzroku. Dziecko, rozpoznając fakturę klocków poprzez samo przyglądanie się jej, dostarcza bodźców receptorom wzroku i rozwija ten zmysł.
Dzięki porównywaniu wzorów i opisywaniu ich, mały użytkownik poprawia spostrzegawczość. Uczy się rozróżniania przedmiotów, a później bardziej skomplikowanych wzorów, cyfr i liter.

 

 • Wzmacniają funkcje poznawcze

Zabawa w dobieranie faktur zestawu Kształty sensoryczne – dopasowywanie uczy umiejętności koncentrowania uwagi na zadaniu. Dziecko musi rozpoznać wzór za pomocą dotyku lub wzroku i odgadnąć, który element do niego pasuje. Dzięki temu doskonali pamięć operacyjną. Jest ona odpowiedzialna za proces uczenia się oraz rozumowanie.
Gra Kształty sensoryczne – dopasowywanie usprawnia procesy myślowe, pozwala na doskonalenie logicznego myślenia, obserwacji i wnioskowania, co zdecydowanie wpływa na efektywność zdobywania wiedzy przez małego odkrywcę.

 

Kształty sensoryczne - dopasowywanie

 

 • Wpływają na zdolności motoryczne

Zabawa kolorowymi figurami zestawu Kształty sensoryczne – dopasowywanie usprawnia zręczność palców, pozwala trenować precyzyjny chwyt pęsetowy, ruchy nadgarstka i siłę mięśni. Dzięki temu wyregulujesz pracę małej ręki i usprawnisz ją. Dziecko będzie chętniej wykonywało czynności manualne i wdrażało się do samoobsługi.
Ponadto w trakcie układania i porównywania faktur, mały gracz doskonali koordynację wzrokowo-ruchową. Sprawne funkcje psychomotoryczne ułatwiają dzieciom naukę pisania i czytania.

 


Pomysły na zabawę


 • Wrażenia sensoryczne: koncentracja, dotyk

Ułóż na podłodze większe kształty, mniejsze włóż do worka i zasłoń dziecku oczy. Zadanie maluszka polega na dotykaniu kształtów bosymi stopami oraz dobieraniu z worka pasujących elementów. W ten sposób stymuluje receptory czucia umiejscowione na dłoniach i stopach.

 

Co zawiera?

 • Duże kształty (trójkąt, koło, sześciokąt, gwiazdę, kwadrat), 5 małych kół, worek

 

Kształty sensoryczne - dopasowywanie

 

Główne informacje

 • Wiek:

 • Liczba graczy: 1+

 • Wymiary opakowania:

 • Materiał: tworzywo sztuczne

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej