Kostka do gry Emocje - kształtka rehabilitacyjna

 • 179,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 202,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  202,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Zadbaj o inteligencję emocjonalną swojej pociechy z kolorową Kostką do gry od NALU CONCEPT! Ta ciekawa kształtka rehabilitacyjna to fantastyczna pomoc do wprowadzania najmłodszych w świat uczuć i rozwijania samoświadomości oraz samoregulacji. Zabawka świetnie sprawdzi się do doskonalenia kompetencji SEL. 

Przyjemny w dotyku materiał i piankowe wypełnienie kształtki stymulują czucie powierzchowne maluszka. Natomiast barwne boki z wizualizacją uczuć, dostarczają bodźców receptorom wzroku. Dzięki temu Kostka do gry Emocje wspiera układ sensoryczny najmłodszych. Ponadto zabawa kształtką wzmacnia rozwój motoryczny dziecka i wpływa na funkcje poznawcze.

Solidne wykonanie Kostki od NALU CONCEPT z materiałów używanych w wyrobach medycznych gwarantuje długotrwałą zabawę dla całej grupy. To pomocne narzędzie może być wykorzystywane w terapii oraz rehabilitacji. Kształtka rehabilitacyjna – Emocje posłuży zarówno w przedszkolu, jak i w gabinecie terapeuty czy w sali SI.

 

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Rozpoznawanie emocji

Kostka ułatwia rozpoznawanie, nazywanie i opisywanie emocji

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc edukacyjna w przedszkolu

Ten wyrób medyczny wzbogaci wyposażenie sali w przedszkolu

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Kostkę można wykorzystać do zabaw w grupie i uczenia empatii

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Kolorowe boki z ilustracjami stymulują percepcję wzrokową

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Dotyk

Przyjemny w dotyku materiał i miękkie wypełnienie dostarczają bodźców receptorom czucia

 

 

Dlaczego warto?

Kostka do gry Emocje – kształtka rehabilitacyjna przedstawia 6 uczuć. Znajdziesz tu szczęście, zdziwienie, strach, zaufanie, gniew i smutek. Są to stany, których dziecko doświadcza na co dzień. Aktywność z kostką uczy nazywania emocji, rozpoznawania ich i zarządzania nimi.   

Dzięki zabawie kształtką od NALU CONCEPT mały użytkownik oswaja wiadomości na temat uczuć. To także świetna okazja do opisywania tego, co dzieje się z jego ciałem np. w chwilach radości, smutku czy gniewu i tłumaczenia tych reakcji. Gdy przedszkolak rozumie, co w danej chwili przeżywa, potrafi lepiej zarządzać emocjami i je komunikować.

Kostka do gry Emocje - kształtka rehabilitacyjna

Kształtka od NALU CONCEPT jest miękka i przyjemna w dotyku. Można nią rzucać lub siadać na niej. Taka aktywność stymuluje układ dotykowy maluszka.

Każda ze stron Kostki do gry Emocje ma inny kolor i inny obrazek. Żółta, pomarańczowa, zielona, niebieska, czerwona i fioletowa powłoka dostarczają impulsów receptorom wzroku. Zabawa tym wyrobem medycznym wzmacnia więc odbiór bodźców i utrwala go.

Kostka do gry Emocje - kształtka rehabilitacyjna

 • Pomaga w rozwoju umiejętności SEL

Kostka do gry Emocje rozwija nowe umiejętności SEL, czyli zarządzanie uczuciami, rozumienie ich oraz wzbudzanie w sobie empatii.

Jeśli dziecko zrozumie, co się z nim dzieje, będzie potrafiło poznać podobne stany u innych osób. Dzięki temu rozwinie empatię.

Oprócz tego umiejętność nazywania i rozpoznawania emocji wzmacnia samoregulację dziecka. Jeśli będzie potrafiło opisać swój stan, to lepiej poradzi sobie np. ze strachem czy gniewem.

 

 • Wspomaga terapię i rehabilitację

Kostka do gry Emocje to wyrób medyczny. Wykonana jest z wysokiej jakości atestowanych materiałów. Można ją myć w ciepłej wodzie i detergentach. Nawet wykorzystując ją w kilku grupach, łatwo zadbasz o higieniczne warunki i bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki tym właściwościom kształtka posłuży do rehabilitacji i terapii.

Narzędzie  świetnie sprawdzi się na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, gimnastycznych czy SI. Pomoże w rozmowie z psychologiem czy terapeutą. Zastąpi tradycyjne siedzisko i urozmaici wiele aktywności przedszkolaków!

 


Pomysły na zabawę


 • Nazwij emocje: inteligencja emocjonalna

Zadanie dziecka polega na wyrzuceniu jednego z uczuć i nazwaniu emocji, którą rozpoznało.

Kostka do gry Emocje - kształtka rehabilitacyjna

Co zawiera?

 • 1 sztuka

 

Główne informacje

Wymiary: 30 x 30 x 30 cm

Materiał: materiał z powłoką PCV, pianka poliuretanowa

Materiał zgodny z rozporządzeniem REACH, posiada atest Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ®

 • nie zawiera ftalanów

 • ognioodporny

 • odporny na płyny fizjologiczne (krew, mocz, pot) 

 • odporny na UV, może być także używany na zewnątrz

Kształtki rehabilitacyjne są wyrobem medycznym zgodnie z wymaganiami zasadniczymi dla wyrobów medycznych i w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, zgłoszonym do Rejestru Wyrobów Medycznych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, wyposażone w deklarację zgodności producenta i opatrzone znakiem.

Czyszczenie kostki możliwe łagodnym detergentem (najlepiej roztworem szarego mydła). Czyścić z użyciem gąbki lub miękkiej szczotki. Na koniec przetrzeć czyszczone miejsce wilgotną szmatką, po czym wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu).

W razie użycia silniejszego środka należy najpierw użyć detergentu na małej niewidocznej powierzchni, by sprawdzić, czy nie spowoduje wyblaknięcia koloru.

Gwarancji nie podlegają:

 • Trwałe przebarwienia powstałe wskutek kontaktu z odzieżą zawierającą aktywne, migrujące barwniki (np. jeans, zamsz itp.).

 • Ślady z długopisu, tuszu, mazaków itp. zawierające aktywne barwniki.

 • Uszkodzenia wywołane przez wysoką temperaturę, płyny żrące, ogień.

 • Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez zwierzęta domowe i innych użytkowników.

 • Wady powstałe wskutek niewłaściwej konserwacji.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej