Kostka Bizibox do rozwoju motoryki małej - Dżungla

 • Producent: BIZITOYS

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 999,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 799,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 799,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  799,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dla wszystkich tych, którzy dbają o rozwój funkcji poznawczych swojej pociechy a jednocześnie wybierają świadomą stymulację sensoryczną niedojrzałego układu nerwowego maluszka, Kostka Bizibox jest idealnym rozwiązaniem. Ta ręcznie malowana zabawka wykonana jest z wysokiej jakości sklejki. Ma zaokrąglone rogi, jest bezpieczna nawet dla najmłodszych.

Jedną z zalet Kostki Bizibox jest jej wielofunkcyjność. Na każdej z sześciu ścian znajdują się kolorowe obrazki oraz przedmioty codziennego użytku, co daje dorosłym świetną okazję do oddziaływań edukacyjnych.

Dzięki zawartości Kostki Bizibox rozwiniesz ciekawość poznawczą najmłodszych. Nauczysz ich nazw kolorów, zwierząt i przedmiotów codziennego użytku -  ich przeznaczenia i obsługi. Przybliżysz pojęcie liczby oraz relacji przestrzennych i kierunków prawo-lewo. Ponadto praca z kostką to doskonałe doznania sensoryczne pomagające w rozumieniu świata i świetnie nadające się do terapii SI. Kolorowe elementy do manipulowania pozwalają rozwinąć i doskonalić percepcję wzrokową oraz czucie powierzchowne. Wspomagają koncentrację uwagi oraz myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe. Wspierają rozwój motoryki małej maluszka oraz koordynacji ręka-oko. Idealnie nadają się do połączenia zabawy z nauką, co zachęca najmłodszych do zdobywania praktycznej wiedzy oraz nowych umiejętności.

Kostka z serii Dżungla nadaje się do użytku domowego oraz dydaktyczno-wychowawczego w żłobku lub przedszkolu. Będzie niezastąpioną zabawką w kąciku malucha w restauracji lub hotelu. Zabierzesz ją na wycieczkę, by zająć swoją pociechę w trakcie dłuższej podróży. Z Kostką Bizibox nie sposób się nudzić!

 

 

 

 

 

46-od-1-roku-zycia Wiek 1+

To zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej roku życia.

107-kreatywnosc Wielofunkcyjność

Na każdej z sześciu ścian znajdują się inne obrazki oraz przeróżne przedmioty codziennego użytku. To wszystko czyni kostkę zabawką na długie godziny.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka barw

Jedną z zabaw może być zapoznanie dziecka ze światem barw. Pokazuj kolory, opowiadaj o nich, zachęcaj do powtarzania i porównywania z innymi barwami na pozostałych ściankach.

21-kreatywnosc2 Logiczne myślenie

Jednoczesne ruchy obiema rękami bawiącego się Kostką Bizibox dziecka, powodują stymulowanie w tym samym momencie obu lewą i prawą półkulę mózgu. To z kolei ma ogromne znaczenie dla rozwoju logicznego myślenia.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Nauka przez zabawę

Kostka Bizibox zawiera przedmioty codziennego użytku: sznurowadła, zamki, klucze, wtyczki, zasuwki. Dzięki temu zapoznasz najmłodszych z ich przeznaczeniem oraz nauczysz właściwego użytkowania.

78-zmysl-dotyku3 Rozwój sensoryczny

Kostka Bizibox zapewnia stymulację receptorów dotyku, wzroku i słuchu, co powoduje ich integrację i wspiera harmonijny rozwój sensoryczny.

 

Dlaczego warto?

Plansze na poszczególnych stronach zawierają wiele zabaw wspomagających motorykę małą. Znajdziesz tu sznurowadła do zawiązywania, ścieżki do przejścia, puzzle, pokrętła i śrubki oraz wiele elementów do przesuwania, odkrywania i manipulowania. Dzięki nim dziecko doskonali poprawny chwyt oraz trenuje ruchy nadgarstka i palców. To usprawnia motorykę i poprawia zdolności manualne dziecka. Poprzez takie ćwiczenia szybciej uczy się operować nożyczkami i przyborami plastycznymi, ładniej pisze i wolniej się przy tym męczy.

Sprawna motoryka to łatwiejsza i szybsza samoobsługa. Gdy dziecko ma wyćwiczone ruchy palców, precyzyjny chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) oraz dobrze rozwinięte mięśnie kończyny górnej, łatwiej uczy się samodzielnie wkładać ubrania, zapinać guziki i wiązać buty. Są to umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przedszkolu i szkole. Możesz je doskonalić z Kostką Bizibox i elementami z zamkami czy sznurowadłami.

Operowanie ruchomymi częściami na tablicach pozytywnie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową małego użytkownika. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj od najmłodszych lat jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę sorterami, przeplatankami i układankami. 

 

Kostka sensoryczna Bizibox to wielofunkcyjna zabawka. Plansze na poszczególnych stronach zawierają wiele zabaw wspomagających motorykę małą. Znajdziesz tu sznurowadła do zawiązywania, ścieżki do przejścia, puzzle, pokrętła i śrubki oraz wiele elementów do przesuwania, odkrywania i manipulowania.

 

 • Rozwój poznawczy: kolory, zwierzęta

Wielobarwne kształty oraz klocki w puzzlach, ruchome elementy i przedmioty codziennego użytku (zasuwki, zamki, klucze, kontakt z wtyczką) wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. Różnorodne kolory elementów zestawu dają podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki niektórym funkcjom Kostki Bizibox, kolory mogą się zmieniać (np. po uruchomieniu wirowania pól lub efektom świetlnym) i w przyjazny sposób np. obrazować zmiany zachodzące w przyrodzie.

Wykorzystaj zabawę zestawem do zapoznania młodsze dziecko z nazwami kolorów. Pokazuj je i opowiadaj o nich, zachęcaj do powtarzania i porównywania z innymi barwami na pozostałych ściankach. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka. 

Znajdujące się w zestawie puzzle to świetny pretekst do zapoznania maluszków z mieszkańcami dżungli, lasów, zagród czy domów. Znajdziesz tu głowy owcy, lisa, kotka, lamparta, tygrysa i niedźwiedzia. Układając obrazki, możesz prezentować małemu odkrywcy nie tylko nazwy zwierząt, ale ich zwyczaje czy inne informacje o nich. To również wspomoże spostrzegawczość najmłodszych, pamięć wzrokową oraz wzbogaci ich wiedzę na temat świata.

 

Kostka sensoryczna Bizibox to wielofunkcyjna zabawka. Wielobarwne kształty oraz klocki w puzzlach, ruchome elementy i przedmioty codziennego użytku (zasuwki, zamki, klucze, kontakt z wtyczką) wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci.

 

 • Nauka poprzez zabawę: przedmioty codziennego użytku

Kostka Bizibox została wyposażona w przedmioty codziennego użytku: sznurowadła, zamki, klucze, wtyczki, zasuwki. To pozwoli zapoznać najmłodszych z ich przeznaczeniem oraz nauczyć właściwego użytkowania.
Wtyczka i gniazdko mogą nie tylko zaspokajać ciekawość najmłodszych, ale też stanowić świetną okazję do rozmów na temat prądu i zasad bezpieczeństwa. Zamki i zasuwki - na temat zamykania się w pomieszczeniach itp. Tak skonstruowana Kostka Bizibox to zabawka i praktyczna pomoc dydaktyczna w jednym.

 

Kostka Bizibox to rozwojowa zabawka, przy której nie sposób się nudzić. Kostka Bizibox została wyposażona w przedmioty codziennego użytku: sznurowadła, zamki, klucze, wtyczki, zasuwki. To pozwoli zapoznać najmłodszych z ich przeznaczeniem oraz nauczyć właściwego użytkowania.

 

Jednoczesne ruchy prawą i lewą ręką bawiącego się ruchomymi elementami Kostki Bizibox dziecka, powodują stymulowanie w tym samym momencie obu półkul mózgu. To pozwala na ich integrację, co niezwykle pozytywnie wpływa na logiczne myślenie oraz koncentrację uwagi, zdobywanie nowych umiejętności, kojarzenie faktów i wnioskowanie.

Ponadto z planszami na Kostce Bizibox szybciej nauczysz dziecko pojęć prawo-lewo. Uruchamiając wirujące plansze lub manipulując śrubkami, najmłodsi utrwalą kierunki w bardziej efektywny sposób, niż przy tradycyjnych metodach. Pozwoli im to lepiej rozumieć położenie swojego ciała w  przestrzeni i ułatwi orientację w terenie.

 

 • Rozwój sensoryczny: wzrok, dotyk, słuch, integracja zmysłów

Kostka Bizibox powstała z myślą o stymulacji dziecięcych zmysłów. To za pomocą dotyku, wzroku i słuchu najmłodsi odbierają bodźce oraz uczą się je przetwarzać. Zabawa poszczególnymi elementami tablicy dostarcza wielu wrażeń sensorycznych. Dzięki nim dziecko doświadcza różnych faktur, kształtów, kolorów, efektów wizualnych i dźwiękowych.

W trakcie zabawy Kostką Bizibox najmłodsi stymulują wzrok. Niektóre elementy można wprawić w ruch, by wirowały, inne świecą, niektóre się zamykają czy otwierają. Wykonując czynności manipulacyjne i obserwując poszczególne ściany Kostki, najmłodsi mogą trenować percepcję wzrokową oraz gałki oczne. Usprawnia to ich widzenie i kształtuje umiejętności związane z prawidłowym postrzeganiem świata.

W trakcie takiej aktywności mali odkrywcy doskonalą też skupianie uwagi na szczególe. Kolory i kształty również przyciągają wzrok maluszków, dostarczając ich oczom kolejnych bodźców.

Drewniane elementy tablicy, śrubki i wizerunki zwierząt do układania lub figury do przesuwania pozwalają angażować w zabawę dotyk, przez co najmłodsi rozwijają ten zmysł. Usprawniając receptory czucia, dzieci uczą się reagować na ból czy temperaturę. Zmysł ten jest niezwykle istotny przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.

Wirujące koło, przesuwające się śruby, zamykane zamki i inne ruchome elementy wydają dźwięki naśladujące rzeczywistość. W ten sposób najmłodsi doskonalą percepcję słuchową, uczą się rozróżniać dźwięki, są bardziej uważni.

Stymulowanie receptorów dotyku, wzroku i słuchu powoduje ich integrację i wspiera harmonijny rozwój sensoryczny. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze oraz chętniej doświadcza nowych wrażeń. Dodatkowo reaguje adekwatnie do sytuacji w momentach konfliktu, zmartwienia lub złości.

 

 • Rozwój osobisty: zabawa

Kostka Bizibox to przede wszystkim świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku. Mnogość i różnorodność elementów dostarcza wielu ciekawych wrażeń, pobudza ciekawość i kreatywność. Dziecko, otwierając okienko - czeka na to, co się za nim kryje. Może wkładać do środka piłeczkę, przesuwać śrubki itp. Każda ścianka Kostki Bizibox to nowa aktywność - nowa przygoda.

Taka zabawka jest dla dziecka nieustannym poszukiwaniem rozwiązań i odkrywaniem świata.

 

Kostka Bizibox to przede wszystkim świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku. Mnogość i różnorodność elementów dostarcza wielu ciekawych wrażeń, pobudza ciekawość i kreatywność.

 


Pomysły na zabawę


 • Do czego służy?: percepcja wzrokowa, spostrzegawczość, funkcje poznawcze

Wykorzystaj elementy praktyczne z kostki, np. zamek w ubraniu, sznurowadło, zasuwki, wtyczkę itp. Wskazuj dziecku i pytaj: do czego służy? Wyjaśniaj działanie wybranego przedmiotu, szukajcie, gdzie w domu mogą znajdować się podobne przedmioty (np. klucz w zamku przy drzwiach, zasuwka w toalecie, sznurowadło w bucie, kontakt w ścianie itp.). Możesz w tym czasie tłumaczyć, co maluch może samodzielnie używać, a czego nie powinien dotykać.

 

 • Przerysuj i pokoloruj: motoryka mała, ekspresja twórcza, koncentracja, koordynacja ręka-oko

Zadanie dziecka polega na przerysowaniu wybranego zwierzątka, dorysowaniu mu tułowia i kończyn oraz pokolorowania.

Młodsze dzieci możesz zachęcać do odrysowywania zwierząt z puzzli, starsze - z okienek za zasuwkami.

 

 • Kto szybciej: zwinność, koncentracja, motoryka

Do tej zabawy możesz wykorzystać wiele elementów z poszczególnych pól, np. labirynty, zamki. Zadaniem małego użytkownika jest jak najszybciej, ale z zachowaniem dokładności, wykonać zadanie: zapiąć zamek, zasunąć zasuwkę, przejść labirynt, ułożyć puzzle. Dorosły mierzy czas wszystkim uczestnikom, by wyłonić zwycięzcę.

 

 • Zgadywanki: kreatywność, język opisowy

Wykorzystaj zwierzątka na ścianie z puzzlami. Pograjcie w zgadywanki. Opisuj wybrane zwierzątko za pomocą słów - kluczy. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o jakie zwierzę chodzi. Potem zamieńcie się rolami, by dziecko samo poszukiwało właściwych słów do opisu swojego wybrańca.

Słowa - klucze mogą dotyczyć cech umaszczenia zwierzęcia, informacji o tym, czym się żywi, gdzie mieszka itp.

Np.

Lis: las, puszysta kita, rudy.

Owca: puszysta, biała lub czarna, kopytka itp.

 

 • Układanie obiema rękoma: integracja obu półkul mózgowych, przekraczanie osi ciała

Zadanie dziecka polega na jak najszybszym wykonaniu wybranego ćwiczenia obiema rękoma, np. manipulowania śrubami lub ruchomymi elementami. Jednoczesne operowanie obiema kończynami górnymi aktywizuje obie półkule mózgu, integrując je.

 

 • Ubieramy się: samoobsługa, motoryka, zręczność

Do tej zabawy wykorzystaj sznurowadło i zamek. Najpierw poćwicz zasuwanie zamka na kostce, potem w bluzie czy spodenkach dziecka. Podobnie ze sznurowadłami: ucz ich zawiązywania na kostce a potem przenoś tę umiejętność na buciki swojej pociechy. Wdrażaj je do samodzielności drobnymi krokami, by z chęcią samo uczestniczyło w czynnościach samoobsługowych.

 

 • Układanie puzzli: motoryka mała, spostrzegawczość

Wykorzystaj do zabawy puzzle zwierzątka - rozsyp na stoliku i poproś dziecko o wybranie pasujących elementów do wymienionego przez Ciebie zwierzątka. Dziecko doskonali w ten sposób percepcję wzrokową oraz stymuluje motorykę.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 1 kostkę

 

Główne informacje

 • Wiek: 12 miesięcy+

 • Materiał wykonania: wysokiej jakości sklejka klasy 1/2

 • Wymiary: 30 x 30 x 30 cm, grubość sklejki 6 mm

 • Produkt ręcznie malowany, w pełni zmontowany

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej