Kolorowe wodne klocki z okienkiem

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740055231
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 249,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kolorowe wodne klocki to uniwersalna zabawka sensoryczna. Z jej pomocą maluszek doskonali rozwój wielu zdolności. Obserwacje kolorowego płynu pozytywnie wpływają na percepcje wzrokową, która jest tak ważna w nauce czytania oraz pisania.

Następną umiejętnością jest koordynacja wzrokowo-ruchowa. Należy ją regularnie ćwiczyć, aby zapobiegać deficytom w rozwoju. Panele z płynem można śmiało wykorzystać podczas zabaw z panelem świetlnym. Odpowiednie podświetlenie zachęci maluchów do eksperymentowania oraz pomoże im odkryć zasady mieszania się barw.

Zestaw został przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Jest to zdolność do rozpoznawania i rozróżniania bodźców wzrokowych, a także do ich interpretowania przez odniesienie do poprzednich doświadczeń. Percepcja wzrokowa jest umiejętnością do dokładnego spostrzegania. Poprzez obracanie Kolorowe wodne klocki maluch obserwuje przelewający się, kolorowy płyn. Taka aktywność doskonali umiejętność spostrzegawczości. Percepcja wzrokowa uczestniczy prawie we wszystkich działaniach człowieka. Odpowiedni poziom rozwoju percepcji wzrokowej umożliwia dziecku naukę czytania, pisania, wykonywanie zadań arytmetycznych oraz rozwinięcie innych umiejętności wymaganych od niego w trakcie nauki szkolnej.

 

Zabawka sensoryczna, która trenuje percepcje wzrokową

 

 • Ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność jednoczesnego łączenia wzroku z ruchem, czyli tego, co widzimy z tym, co nasze ręce i nogi wykonują. Koordynacja wzrokowo-ruchowa nie jest umiejętnością wrodzoną i rozwija się oraz doskonali poprzez systematyczne ćwiczenia. Formą ćwiczeń może być obracanie drewnianych klocków z różnokolorowym płynem. Jest to umiejętność, która jest konieczna do opanowania umiejętności związanych z motoryką małą i dużą m.in.: rysowania, wycinania, lepienia, pisania czy ćwiczeń gimnastycznych. Natomiast zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa objawia się małą precyzją ruchów i trudnościami w czasie wykonywania prostych zadań.

 

Klocki sensoryczne ćwiczą także koordynację wzrokowo-ruchową

 

 • Drewniane klocki wspomogą proces integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna jest to proces, w którym mózg organizuje docierające do niego informacje płynące z ciała i środowiska, po czym wysyła odpowiednią reakcję. Zabawki, które wykorzystują działanie więcej niż jednego zmysłu przyczyniają się treningu integracji sensorycznej. Tak jest w przypadku drewnianych klocków. Wykorzystują one zmysł dotyku oraz wzroku, poprzez dotykanie, obracanie i obserwowanie jak przelewa się kolorowy płyn. Zaburzenia integracji sensorycznej mają miejsce, gdy mózg nie jest zdolny do prawidłowego przetwarzania bodźców zmysłowych. Dziecko wówczas ma trudności z wykonaniem i zaplanowaniem własnych działań, może być nadmiernie ruchliwe, ma kłopoty z koncentracją uwagi. Dlatego warto pamiętać o wybieraniu odpowiednich zabawek, które korzystnie oddziałują na prawidłowy rozwój.

 

Drewniane klocki dla dzieci wspomogą proces integracji sensorycznej

 

Płyn wypełniający panele jest półprzezroczysty, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego. Takie zabawy to doskonała okazja do omówienia tematyki mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów. Obserwowanie jak światło przenika przez różnokolorowe płyny wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Tablice zostały zaprojektowane tak, aby w prosty i przyjemny dla dziecka sposób maluchy przyswajały wiedzę o świecie.

 

Drewniane klocki sensoryczne z transparentnymi okienkami

 

Co zawiera?

6 kolorowych bloków w 2 kształtach.

Kocki z okienkami wypełnione płynem

Główne informacje

Materiał: drewno

Rozmiar: 3.5 cm

Wiek: 3+

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej