Kolorowe sensoryczne dłonie

 • 85,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kolorowe sensoryczne dłonie to zestaw 12 kolorowych dłoni, mających na celu poprawę równowagi i koordynacji ruchowej dziecka. Wykonane są z wytrzymałego, odpornego na rozrywanie, miękkiego tworzywa sztucznego. Kolorowe sensoryczne dłonie to idealna pomoc dla terapeutów i rodziców, którzy chcą zapewnić niesamowitą rozrywkę swoim pociechom. Zestaw może być też wykorzystywany przez osoby w trakcie rehabilitacji oraz przez starszych ludzi, którzy zwyczajnie chcą zadbać o swoją kondycję.

Taką zabawką sensoryczną mogą bawić się dzieci już od 18 miesiąca życia.

 

 

 

 

Kolorowe sensoryczne dłonie infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Ćwiczenia z wykorzystaniem sensorycznych dłoni pomogą dzieciom rozwijać równowagę i koordynację. Zadbają o usprawnienie motoryki, a także nauczą świadomości przestrzennej.

 • Zabawa wymaga aktywnego użycia wielu zmysłów jednocześnie. Badania pokazują, że w mózgu budują się wówczas ścieżki między nerwami. To z kolei sprawia, że terapii lub rehabilitacja staje efektywniejsza.

 • Zestaw można wykorzystać podczas zajęć grupowych w przedszkolu. Zabawy sensoryczne z rówieśnikami to doskonała okazja do kształtowania umiejętności budowania relacji i pracy w grupie.

 • Kolorowe sensoryczne dłonie można wykorzystać w zestawie wraz z sensorycznymi stopami. Taki zestaw świetne sprawdzi się do mapowania tras, które będą stanowić wyzwanie dla równowagi i koordynacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami.

 • Sensoryczne dłonie to doskonały pomysł do zabawy na świeżym powietrzu. Zestawu można używać wewnątrz i na zewnątrz, tworząc rozmaite szlaki do podążania.

 • Dłonie wykonano z trwałego, elastycznego tworzywa sztucznego. Elementy mają wypukłe nierówności na powierzchni dla dodatkowej przyczepności i stymulacji dotykowej. Są również wodoodporne i antypoślizgowe.

 • Zabawa sensoryczna to także świetny sposób na uspokojenie i wyciszenie dziecka, która pozwoli rozładować stres i napięcie.

 • Pokaż dziecku ciekawą alternatywę dla gry na telefon lub tablet. Kolorowe sensoryczne dłonie pozwolą odciągnąć się od ekranu, zapewnią sporo frajdy, a także będą zdrową aktywnością kształtującą wiele umiejętności.

 

Co zawiera? 

Zestaw zawiera 6 par kolorowych dłoni o wymiarach ok. 145 x 145mm z teksturowanymi powierzchniami. Wykonane z antypoślizgowego miękkiego tworzywa sztucznego, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

 

Sprawdź pozostałe pomoce terapeutyczne i zabawki sensoryczne.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej