Kolorowe drewniane dyski

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829299
 • 169,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 169,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  169,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kolorowe drewniane dyski dla dzieci w każdym wieku

Drewniane dyski w pastelowych kolorach to zabawka zainspirowana nurtem pedagogicznym Montessori. Ich szerokość dopasowana jest do małej rączki dziecka, dzięki czemu nawet najmłodsi znajdą przyjemność w manipulowaniu przyjemnymi w dotyku klockami.

Dzięki półkolistym kształtom i różnej wielkości elementom, układanie dysków rozwija zdolności motoryczne oraz pozwala trenować cierpliwość.

Możesz wykorzystać zabawę w budowanie wieży, aby zapewnić dziecku chwilę relaksu i wyciszenia oraz pozwolić złagodzić stres związany np. z trudnym dniem lub gorszym samopoczuciem.

Balansujące dyski pomogą dziecku zrozumieć prawa fizyki. Budowanie drewnianych konstrukcji to najlepsze połączenie zabawy i nauki.

Kolorowe dyski urozmaicą wyposażenie dziecięcego pokoju, sali w żłobku i przedszkolu oraz kąciku malucha w hotelu i restauracji. Nadają się do indywidualnej i grupowej zabawy. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych gier. Pozwalają na wszechstronne wykorzystanie a poprzez to na stymulowanie pamięci oraz koncentracji uwagi.

 

 

 

Dlaczego warto?

Znajdujące się w zestawie drewniane dyski o zróżnicowanych kolorach dostarczają wielu impulsów zmysłom, usprawniając ich integrację i wspomagając sensorykę dziecka.

Poprzez połączenie aktywności receptorów dotyku i wzroku, mały użytkownik uczy się odbierać bodźce, organizować je i wykorzystywać w rozwoju. Jest przez to spokojniejszy, rozwija się bardziej harmonijnie i lepiej rozumie otaczający go świat.

 

 

 • Rozwój poznawczy: kolory

Możesz wykorzystać dyski do nauki kolorów. Dawaj dziecku wybrane z nich, powtarzaj ich nazwy i zachęcaj je do tego samego, by doskonalić aparat mowy, zdolności komunikacyjne i ćwiczyć pamięć roboczą odpowiedzialną za późniejszy proces uczenia się.

Zabawa: skojarzenia. Układaj dyski według różnych konfiguracji, łącz je ze sobą i proś dziecko o podawanie skojarzeń z konkretnymi barwami, np. żółty i niebieski klocek mogą przywodzić na myśl plażę, słońce, niebo. Możesz odwrócić kolejność i prosić dziecko o wybieranie kolorów kojarzących mu się z jakimiś pojęciami, np. dzień, noc, wakacje, tęcza itp. Nie dość, że w ten sposób stymulujesz wzrok dziecka, uaktywniasz jego obie półkule i pobudzasz myślenie analityczne, to jeszcze wyzwalasz kreatywność i uruchamiasz wyobraźnię.

Nauka kolorów w ciekawej formie rozbudza chęci poznawcze dziecka. Uczy je poznawania i doświadczania świata i wzbogaca jego wiedzę o nim.

 

Zabawki sensoryczne wykonane z drewna

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa, zręczność

Drewniane dyski mają różną wielkość i są półkoliste, dzięki czemu układanie ich zapewnia najmłodszym atrakcyjną i pełną niespodzianek zabawę. By zbudować jak najwyższą wieżę, dziecko musi odpowiednio dobrać a potem ułożyć na sobie balansujące klocki.

Tworzenie konstrukcji z chwiejących się elementów wymaga zręczności i cierpliwości, gdyż łatwo zachwiać powstałą wieżą lub ją zburzyć. Dzięki temu mały użytkownik stymuluje motorykę małą, usprawnia rękę dominującą i przygotowuje ją do kreślenia ruchów pisarskich. Obserwując dyski i rosnącą przy układaniu wieżę, maluszek poprawia koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki niej dziecko nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Zabawa: pobijanie rekordów. Zachęć dziecko do pobijania swojego rekordu w liczbie ustawionych na sobie dysków. Może to robić na czas a później np. z zamkniętymi oczami, by stopniować trudność. Dzięki temu trenuje zręczność i doskonali się poprzez wesołą zabawę.

 

Zabawki sortowanie dla dzieci w każdym wieku

 

 • Rozwój intelektualny: koncentracja uwagi, pamięć

Wykorzystaj dyski jako pomoc w ćwiczeniu koncentracji uwagi zarówno u dziecka, które się tej umiejętności uczy, jak i u tego, które ma problem z ześrodkowaniem myśli. Zdolność dłuższego skupienia nie jest wrodzona i należy ją odpowiednio trenować.

Zabawa: bystre oko. Ułóż z dzieckiem pionowo lub poziomo wieżę z klocków, a następnie poproś je, by się jej dobrze przyjrzało. Potem zasłoń mu oczy i przełóż dyski. Zadanie polega na przywróceniu im właściwych miejsc. Możesz odwrócić role - dziecko zmienia ułożenie wieży, a Ty odkładasz dyski na ich miejsce.

Uaktywniający się w trakcie ćwiczeń z użyciem drewnianych dysków płat czołowy odpowiedzialny jest za koncentrację. Poprzez taką stymulację mózgu i zachęcanie dziecka do wysiłku intelektualnego i skupienia, pobudzasz jego hipokamp, czyli ośrodek głównie odpowiedzialny za pamięć i zdolność uczenia się.

 

Drewniane zabawki wspierające naukę kolorów

 

Co zawiera?

7 kolorowych dysków.

 

Naturalne dyski zabawkowe będą doskonałym pomysłem na prezent

 

Główne informacje

Wiek: bez ograniczeń

Materiał wykonania: lite drewno z naturalnym wykończeniem

Wymiary: 5 cm, 6,5 cm, 8 cm, 9,5 cm, 11 cm, 12,5 cm i 14 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej