Kołnierz obciążeniowy BASIC rozmiar L

 • Obserwuj produkt:

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 215,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 7 - 10 dni
 • 240,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 240,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  240,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Kołnierz obciążeniowy stworzony jest dla osób z zaburzeniami psychofizycznymi oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak autyzm i zespół Aspergera. Przeznaczony jest zarówno do codziennego użytkowania, jak i do wykorzystania podczas terapii z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz problemem  koncentracji uwagi. Produkt idealnie sprawdzi się w wielu sytuacjach kryzysowych, które narażają na dodatkowy stres lub wywołują uczucie lęku. Oprócz tego wpływa korzystnie na samopoczucie – poprzez miejscowe dociążenie ciała reguluje objawy zmęczenia oraz niweluje przykurcze mięśni. Produkt posiada certyfikat jakości Oeko-Tex standard 100 potwierdzający jakość produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka – dzięki temu jest odpowiedni również dla alergików.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Gwarancja lepszego samopoczucia

Produkt korzystnie wpływa na organizm oraz samopoczucie użytkownika – poprzez miejscowe dociążenie ciała reguluje objawy zmęczenia, zmniejsza napięcie w obrębie barków, ogranicza występowanie bólu głowy, karku oraz pleców, a także niweluje przykurcze mięśni.

 

 • Idealnie dopasowany do użytkownika

Kołnierz dostępny jest w trzech rozmiarach: S, M oraz L. Dzięki temu użytkownik otrzymuje produkt idealnie dopasowany do wymiarów swojego ciała. Oprócz tego, odpowiednio dobrane obciążenie w postaci szklanych mikro-kuleczek dostosowuje się do sylwetki powodując optymalne dociążenie bez uczucia zbędnego dyskomfortu.

 

 

 • Sprawdzony w wielu sytuacjach kryzysowych

Produkt doskonale sprawdzi podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych, kiedy dziecko narażone jest na dodatkowy stres, napięcie, uczucie lęku czy  napady agresji. W tym wypadku rodzic uniknie problemu związanego z nagłą zmianą zachowania dziecka, szczególnie w miejscach publicznych.

 

 • Korzystnie wpływa na koncentrację

Zastosowanie kołnierza pomoże w osiągnięciu koncentracji oraz skupieniu uwagi, dzięki czemu dziecko efektywniej przyswaja materiały edukacyjne, odrabia zadania domowe, uczestniczy w terapii.

 

 • Dostosowany do wielu zaburzeń

Specyfika produktu sprawia, że jest on odpowiedni dla dzieci z wieloma dysfunkcjami takimi jak: autyzm, zaburzenia integracji sensorycznej, nerwice lękowe, nerwice natręctw, depresja, zaburzenia psychiczne. Dostosowanie do wielu zaburzeń będzie w tym momencie dużym ułatwieniem przede wszystkim dla terapeutów oraz osób pracujących na co dzień z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

 • Odpowiedni dla alergików

Kołnierz został wykonany w 100 % z tkanin naturalnych (bawełna) i wypełniony antyalergicznymi mikrokulkami szklanymi, dzięki czemu nie wywołuje niepożądanych reakcji alergicznych i może być stosowany nawet przez najbardziej wrażliwych alergików.

 

 

Główne informacje

Kołnierz obciążeniowy w rozmiarze L dopasowany jest do potrzeb osoby dorosłej lub o wzroście od 150.

Tkanina, z której wykonany jest kołnierz posiada niezbędne certyfikaty jakości Oeko-Tex standard 100 potwierdzający jakość produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka.

Dostępne wersje kolorystyczne:

 • granatowy

 • różowy

 • miętowy

 • musztardowy

 • szary

 

Dowiedz się więcej...

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej