Kolekcja matematycznych transparentnych kształtów

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138828148
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 389,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 389,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  389,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kolekcja matematycznych transparentnych kształtów to idealna zabawa oraz nauka w jednym. Dzięki rozmaitym kształtom i kolorom elementy kolekcji są ciekawą pomocą w przyswajaniu przez dziecko zagadnień matematycznych, takich jak np. liczenie, sortowanie, rozumowanie oraz budowa figur i brył.

Kolekcja klocków w prosty sposób zapoznaje dziecko z kolorami. Faktura elementów pozwala na mieszanie barw i ciekawe doświadczenia z nimi.

Wykorzystaj transparentne elementy na panelu świetlnym LED dostępnym w ofercie naszego sklepu. Pokaż dziecku, jak w atrakcyjny sposób uczyć się matematyki, kolorów oraz usprawniać rękę piszącą.

Kolorowe sznurowadła służą do nawlekania kształtów, dzięki czemu zabawka stymuluje motorykę, usprawnia palce i pozytywnie wpływa na zdolności manualne dziecka oraz jego samoobsługę.

Naucz dziecko wiązania kokardek, supełków i nawlekania klocków na sznurowadła z zestawu matematycznego. Takie ćwiczenia przygotują je do samodzielnego zawiązywania butów oraz usprawnią precyzyjny chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) przydatny w wykonywaniu codziennych czynności oraz nauce pisania.

Budowa poszczególnych elementów oraz ich kolorystyka zaciekawi je, oraz wpłynie na ich harmonijny rozwój poznawczy i sensoryczny.

500 klocków to wiele pomysłów na zabawę z dziećmi powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Kolekcja matematyczna pomaga w nauce matematyki

Zestaw matematycznych kształtów to przyjazne narzędzie do tłumaczenia dziecku zagadnień matematycznych. Dzięki 500 elementom pokażesz dziecku, na czym polegają podstawowe rachunki: dodawanie i odejmowanie oraz te bardziej skomplikowane, jak mnożenie i dzielenie.

Skorzystaj z kolorowych kształtów, by je liczyć i obrazować proces rachunków matematycznych. Tak uczone dziecko chętniej przyjmuje wiedzę i jest pozytywnie nastawione do nowych zagadnień. Dzięki rachunkom na klockach najmłodsi rozumieją pojęcie liczby i łatwiej uczą się matematyki w przyszłości.

Wielkość elementów pozwala na operowanie większymi liczbami, dzięki czemu zabawkę wykorzystasz również ze starszym dzieckiem. Transparentny zestaw z powodzeniem zastąpi liczydło i wspomoże naukę liczenia w pamięci.

Różnorodność kształtów w zestawie daje okazję do tłumaczenia najmłodszym pojęć grupowania i sortowania. Skorzystaj z klocków, by pokazać dziecku podobieństwa i różnice między kształtami i bryłami. Naucz je segregować elementy według konkretnego klucza: koloru, kształtu lub wielkości. Takimi ćwiczeniami wspomagasz percepcję wzrokową, rozwijasz spostrzegawczość oraz logiczne myślenie dziecka

Wykorzystaj bryły, by pokazać dziecku, czym różnią się od figur płaskich. Te możesz łączyć za pomocą sznurowadeł i tworzyć kompozycje trójwymiarowe. Dzięki takim zabawom zapoznajesz dziecko z pojęciami matematycznymi i uczysz je orientacji przestrzennej.

Wielowymiarowość zestawu pozwala na wszechstronne wykorzystanie go zarówno w nauce matematyki w domu, jak i na zajęciach w szkole. Możesz pracować z dzieckiem indywidualnie lub wykorzystać klocki do zabaw grupowych. Przekazywana w atrakcyjny sposób wiedza jest kluczem do zaciekawienia dziecka i wzbudzenia w nim pozytywnych emocji związanych z nauką. Kolekcja matematyczna daje szansę na stworzenie przyjaznych warunków do zdobywania nowych umiejętności, co jest bardzo ważne w procesie uczenia się.

Kolekcja matematycznych transparentnych kształtów

 • Uczy kształtów w ciekawy sposób

Trójkąt, koło i kwadrat to nie jedyne figury geometryczne znajdujące się w zestawie. Dzięki tym podstawowym klockom oswoisz najmłodszych z samym pojęciem kształtów. Z kolei starszemu dziecku wytłumaczysz, czym są wieloboki, romby czy figury nieregularne, gdyż i takie znajdziesz w transparentnym zestawie.  

Wykorzystaj klocki do zabawy w wybieranie konkretnych kształtów. Nazywaj je, ucząc dziecko nowych pojęć i zachęcając do ich zapamiętania. Poproś dziecko o wskazywanie jakiejś figury, szukania podobnych kształtów w bryłach lub przedmiotach codziennego użytku. Poprzez to wspomożesz pamięć oraz spostrzegawczość dziecka i nauczysz je nowych pojęć.

 

 • Uczy kolorów w atrakcyjnej formie

Kolorowe klocki wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. 6 głównych kolorów zestawu daje podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki transparentności klocków kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę klockami do zapoznania dziecka z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj dzieci do powtarzania. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami. Wytłumacz, że mogą się łączyć, tworząc odcienie. Dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

Kolekcja matematycznych transparentnych kształtów

Zabawa klockami wspomaga rozwój fizyczny dziecka i pozytywnie wpływa na jego zdolności manualne.

Wykonując rachunki za pomocą poszczególnych elementów zestawu, manipulując nimi, układając je czy nawlekając, dziecko trenuje mięśnie dłoni i palców oraz ruchy nadgarstka. Te czynności rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, mają duży wpływ na późniejszą naukę pisania i usprawniają ten proces, obniżając męczliwość ręki.

Zachęć dziecko do układania kompozycji z klocków, mieszania ich, dodawania, wybierania, sortowania. Pokaż, jak nawlekać kształty na sznurowadła, przesuwać je po nich oraz zdejmować czy przekładać. Te ćwiczenia to dobry sposób na rozwinięcie prawidłowego chwytu, zręczności oraz zdolności manualnych u dziecka.

 

 • Pobudza wyobraźnię

Układanie kompozycji i wzorów z 500 elementów to dobry trening dla wyobraźni dziecka. Pozwól mu samodzielnie tworzyć budowle, zbiory czy wzory na sznurku, by wyzwolić w nim kreatywność i wyrobić zmysł estetyczny.

Tłumacz, jak łączyć kolory, by do siebie pasowały, jak znajdować przeciwieństwa lub podobne barwy. Zachęcaj do eksperymentów z odcieniami czy kształtami.  

Odpowiednio stymulowane dziecko ma możliwość organizowania bodźców oraz przetwarzania ich i wykorzystywania. Dzięki temu jest bardziej pomysłowe i czerpie radość z tworzenia swoich małych dzieł sztuki.

Kolekcja matematycznych transparentnych kształtów

 • Możliwość wykorzystania z panelem świetlnym

Jednym z etapów rozwoju jest lęk dzieci przed ciemnością. Zabawa światłem spełnia funkcję terapeutyczną. Uświadamia, że różne oświetlenie może uwypuklać inne cechy przedmiotu lub zmieniać jego wygląd. Pokazuje, że światło i cień się doskonale uzupełniają i mogą stanowić nieskończone źródło zabawy.

Panel świetlny to idealne narzędzie do zabawy z transparentnymi elementami. Dzięki podświetleniu, stworzone przez dzieci kompozycje czy zbiory stają się atrakcyjniejsze i dłużej przyciągają ich uwagę.

Zachęć dziecko do segregowania transparentnych klocków na panelu świetlnym. Pokaż, jak zmienia się ich kolor, jak odbijają lub przepuszczają światło. Taka zabawa przyciągnie uwagę dziecka, pozwalając mu na samodzielną obserwację i rozwijanie spostrzegawczości oraz funkcji poznawczych.

 

Co zawiera Kolekcja matematyczna?

500 transparentnych klocków w 6 kolorach, 12 sznurówek w 4 kolorach, pojemnik do przechowywania i instrukcja w 7 językach.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary:

 • długość sznurka: 60 cm

 • średnica figur i brył: 2-5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej