Kolekcja kolorowych transparentnych kształtów

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138828131

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 650,00 zł

  555,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 650,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 95,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 555,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  555,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kolekcja kolorowych transparentnych kształtów to idealny zestaw do budowania miast, mostów, wieży czy innych konstrukcji transparentnych. 

Mnogość elementów oraz różnorodność kształtów zapewnia dzieciom zabawę na długi czas. Wielkość klocków dostosowana jest do małych rączek, dzięki czemu najmłodsi z łatwością będą nimi manipulować czy układać z nich kolorowe budowle.

Wykorzystaj 630 klocków do zabawy z młodszym dzieckiem. Różnorodność poszczególnych elementów oraz ich kolorystyka zaciekawią je, oraz wpłyną na ich harmonijny rozwój poznawczy i sensoryczny.

Transparentna kolekcja to zabawa oraz nauka w jednym. Dzięki rozmaitym kształtom i kolorom elementy zestawu są ciekawą pomocą w przyswajaniu przez dziecko zagadnień matematycznych, takich jak np. liczenie, sortowanie, rozumowanie oraz budowa figur i brył.

Klocki w prosty sposób zapoznają dziecko z kolorami. Przezroczystość elementów pozwala na mieszanie barw i ciekawe doświadczenia z nimi.

Wykorzystaj transparentne elementy na panelu świetlnym LED dostępnym w ofercie naszego sklepu. Pokaż dziecku, jak w atrakcyjny sposób uczyć się matematyki, kolorów oraz podświetlać stworzone budowle.

Kolorowe sznurowadła służą do nawlekania kształtów, dzięki czemu zabawka stymuluje motorykę, usprawnia palce i pozytywnie wpływa na zdolności manualne dziecka oraz jego samoobsługę.

Naucz dziecko wiązania kokardek, supełków i nawlekania koralików. Takie ćwiczenia przygotują je do samodzielnego zawiązywania butów oraz usprawnią precyzyjny chwyt przydatny w wykonywaniu codziennych czynności, oraz nauce pisania.

To doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapewnia kreatywną zabawę na długo

Zestaw 630 elementów składa się z różnych kształtów, figur i brył oraz pomysłowych elementów w postaci wężyków, rurek i koralików. Dzięki nim dzieci mogą tworzyć wymyślne budynki, mosty, zamki czy inne konstrukcje.

Włącz do zabawy kolorowe sznurowadła, stwórz z nich ruchome mosty czy inne obiekty. Wykorzystaj je w budowli, zachęcaj dziecko do tego samego. Pozwól mu na tworzenie swoich kompozycji, czym pobudzisz dziecięcą wyobraźnię.

Zabawa klockami rozwija orientację przestrzenną, pozwala na zrozumienie zależności między przedmiotami i ich położeniem. Jest dobrym wstępem do bardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych.

Zestaw 630 transparentnych klocków zaciekawi dziecko oraz pozytywnie wpłynie na jego skupienie. Może być wykorzystywany w trakcie terapii w gabinecie specjalisty jako wstęp do intensywniejszych działań lub zakończenie aktywnej części spotkania.

Kolekcja kolorowych transparentnych kształtów

 • Pomaga w nauce matematyki

Zestaw matematycznych kształtów to przyjazne narzędzie do tłumaczenia dziecku zagadnień matematycznych. Dzięki 630 elementom pokażesz dziecku, na czym polegają podstawowe rachunki: dodawanie i odejmowanie oraz te bardziej skomplikowane, jak mnożenie i dzielenie.

Skorzystaj z kolorowych kształtów, by je liczyć i obrazować proces rachunków matematycznych. Tak uczone dziecko chętniej przyjmuje wiedzę i jest pozytywnie nastawione do nowych zagadnień. Dzięki rachunkom na klockach najmłodsi rozumieją pojęcie liczby i łatwiej uczą się matematyki w przyszłości.

Wielość elementów pozwala na operowanie większymi liczbami, dzięki czemu zabawkę wykorzystasz również ze starszym dzieckiem. Transparentny zestaw z powodzeniem zastąpi liczydło i wspomoże naukę liczenia w pamięci.

Różnorodność kształtów w zestawie daje okazję do tłumaczenia najmłodszym pojęć grupowania i sortowania. Skorzystaj z klocków, by pokazać dziecku podobieństwa i różnice między kształtami i bryłami. Naucz je segregować elementy według konkretnego klucza: koloru, kształtu lub wielkości. Takimi ćwiczeniami wspomagasz percepcję wzrokową, rozwijasz spostrzegawczość oraz logiczne myślenie dziecka

Wykorzystaj bryły, by pokazać dziecku, czym różnią się od figur płaskich. Te możesz łączyć za pomocą sznurowadeł i tworzyć kompozycje trójwymiarowe. Dzięki takim zabawom zapoznajesz dziecko z pojęciami matematycznymi i uczysz je orientacji przestrzennej.

Wielowymiarowość zestawu pozwala na wszechstronne wykorzystanie go zarówno w nauce matematyki w domu, jak i na zajęciach w szkole. Możesz pracować z dzieckiem indywidualnie lub wykorzystać klocki do zabaw grupowych. Przekazywana w atrakcyjny sposób wiedza jest kluczem do zaciekawienia dziecka i wzbudzenia w nim pozytywnych emocji związanych z nauką. Zestaw daje szansę na stworzenie przyjaznych warunków do zdobywania nowych umiejętności, co jest bardzo ważne w procesie uczenia się.

 

 • Uczy kształtów w ciekawy sposób

Koło i kwadrat to nie jedyne figury geometryczne znajdujące się w zestawie. Dzięki tym podstawowym klockom oswoisz najmłodszych z samym pojęciem kształtów. Z kolei starszemu dziecku wytłumaczysz, czym są wieloboki, gdyż i je znajdziesz w transparentnym zestawie.  

Wykorzystaj klocki do zabawy w wybieranie konkretnych kształtów. Nazywaj je, ucząc dziecko nowych pojęć i zachęcając do ich zapamiętania. Poproś dziecko o wskazywanie jakiejś figury, szukania podobnych kształtów w bryłach lub przedmiotach codziennego użytku. Poprzez to wspomożesz pamięć oraz spostrzegawczość dziecka i nauczysz je nowych pojęć.

Kolekcja kolorowych transparentnych kształtów

 • Uczy kolorów w atrakcyjnej formie

Kolorowe klocki wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. 5 głównych kolorów zestawu daje podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki transparentności klocków kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę klockami do zapoznania dziecka z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj dzieci do powtarzania. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami. Wytłumacz, że mogą się łączyć, tworząc odcienie. Dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

 

Zestaw transparentnych klocków zawiera większe koraliki do nawlekania ich na sznurek. Występują w różnych kolorach i kształtach, więc można z nich tworzyć różnorodne kompozycje i zestawy.

Czynność nawlekania koralików na sznurek ma wiele właściwości terapeutycznych. Przede wszystkim uczy dziecko chwytu pęsetowego oraz zręczności. Dodatkowo pozwala na skupienie uwagi i trenowanie koordynacji wzrokowo ruchowej. Nawlekając koraliki, najmłodsi usprawniają rękę. Te wszystkie czynniki pozytywnie wpływają na zdolności manualne dziecka, przygotowują je do rysowania, operowania nożyczkami czy pisania.

Pozwalaj dziecku na nawlekanie koralików na sznurowadła. Twórz razem z nim korale, zawieszki czy naszyjniki. Możesz wykorzystać je jako element dekoracyjny zbudowanych wież, mostów czy miast.

Dołączone do zestawu sznurowadła są dobrym pretekstem do nauki wiązania supełków czy kokardek. To również usprawnia rękę i przygotowuje ją do pisania. Poza tym stanowi wstęp do samoobsługi dziecka: zapinania guzików oraz zawiązywania butów.

Kolekcja kolorowych transparentnych kształtów

 • Możliwość wykorzystania z panelem świetlnym

Jednym z etapów rozwoju jest lęk dzieci przed ciemnością. Zabawa światłem spełnia funkcję terapeutyczną. Uświadamia, że różne oświetlenie może uwypuklać inne cechy przedmiotu lub zmieniać jego wygląd. Pokazuje, że światło i cień się doskonale uzupełniają i mogą stanowić nieskończone źródło zabawy.

Panel świetlny to idealne narzędzie do zabawy z transparentnymi elementami. Dzięki podświetleniu stworzone przez dzieci kompozycje czy zbiory stają się atrakcyjniejsze i dłużej przyciągają ich uwagę.

Zachęć dziecko do segregowania transparentnych klocków na panelu świetlnym. Pokaż, jak zmienia się ich kolor, jak odbijają lub przepuszczają światło. Taka zabawa przyciągnie uwagę dziecka, pozwalając mu na samodzielną obserwację i rozwijanie spostrzegawczości oraz funkcji poznawczych.

 

Co zawiera?

630 transparentnych klocków w 6 kolorach, 24 sznurówki w 4 kolorach, pojemnik do przechowywania i instrukcja w 7 językach.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary:

 • długość sznurka: 60 cm

 • średnica figur i brył: 2-5 cm

 • Wysokość klocków: 6-10 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej