Kołdra obciążeniowa 90x130 cm. (kołdra sensoryczna)

 • Obserwuj produkt:

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 300,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Na zamówienie: 10 dni
 • 300,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 300,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  300,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Kołdra obciążeniowa jest to wysokiej jakości polski produkt wykonywany ręcznie, który ma za zadanie stymulować układ czucia głębokiego. Każda kołderka wykonana została z naturalnych tkanin oraz jest wypełniona antyalergicznymi mikrokulkami szklanymi.

Głównym zadaniem kołdry sensorycznej jest delikatne oddziaływanie na ciało dziecka i stymulowanie układu proprioceptywnego. Dzięki takiemu zabiegowi dziecko ma większą świadomość własnego ciała, a to pozwala się rozluźnić, uspokoić i czuć bezpiecznie.

Taki koc sensoryczny to świetna pomoc terapeutyczna dla osób ze spektrum autyzmu oraz z ADHD. Sprawdzi się doskonale jako forma integracji sensorycznej oraz jako pomoc w leczeniu bezsenności. Tego typu terapia związana z dotykiem  to nie tylko rozwiązanie dla najmłodszych. Służyć może również jako wsparcie dla dorosłych osób z zaburzeniami lękowymi lub zmagającymi się z depresją. 

Uwaga! Kołdry są szyte na zamówienie, zatem czas realizacji wynosi ok. 7 dni roboczych.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspiera leczenie bezsenności

Kołdra zapewnia stałą stymulację układu czucia głębokiego co znacząco, przyczynia się do zmniejszenia poziomu lęku oraz stresu.  Wzrasta hormon szczęścia, czyli serotonina oraz maleje hormon stresu - kortyzol. Okrywając ciało kocem, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa oraz uczucie odprężenia, dzięki czemu łatwiej jest nam zasnąć.

 • Pomoc terapeutyczna

Kołdra sensoryczna wykorzystywana jest również jako doskonałe uzupełnienie ćwiczeń, kontynuowanych poza gabinetem terapeuty. To doskonałe narzędzie w terapii sensorycznej dzieci z ADHD, spektrum autyzmu bądź w terapii dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Lekki i przyjemny nacisk na ciało pozwala przejść w stan spoczynku i pomaga się zrelaksować, zatem kołdra może okazać się pomocna także dla dorosłych osób z zaburzeniami lękowymi i depresją.

 • Produkt polski 

Produkcja kocyków  następuje w Polsce z wykorzystaniem polskich surowców. Nie musisz się martwić o ich nieznajome pochodzenie. Kołdry szyte są ręcznie z tkanin naturalnych (100% bawełnianych).

 • Najwyższa jakość

Tkaniny użyte do produkcji kołder zostały starannie dobrane, na podstawie długich analiz. Posiadają ścisły splot, są grube oraz nie farbują w praniu.  Kołdry mają dodatkową wewnętrzną warstwę, co eliminuje ryzyko przedostania się małych kuleczek na zewnątrz. Jest to zatem produkt bezpieczny i trwały.

 • Zarejestrowane jako produkt medyczny

Masz pewność, że kołdry są bezpieczne dla organizmu i mają potwierdzone działania.

 • Bezpieczne materiały posiadające certyfikat

Tkaniny, wykorzystywane do uszycia kołder obciążeniowych posiadają niezbędne certyfikaty jakości Oeko-Tex standard 100. Potwierdzają one jakość produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. To sprawia, że są one odpowiednie do użytkowania przez alergików.

 

Główne informacje

Wypełnienie stanowią antyalergiczne, szklane mikro kulki, o średnicy około 2 mm. Dodatkowo wzmocnione o warstwy białej bawełny.

Możliwość wyboru jednego z 5 kolorów:

 • biały
 • mięta
 • granat
 • musztardowy
 • szary

Możliwość wyboru jednego z 11 rozmiarów:

 

Rozmiar i waga kołdry powinny być dopasowane do wzrostu i wagi jej przyszłego użytkownika:

 • kołdra powinna być dłuższa od ciała ok. 20cm,
 • waga kołdry powinna stanowić 10-15% masy ciała.

 

Jak prać kołdrę?

Kołdry obciążeniowe można prać z użyciem delikatnych detergentów. Dobra jakość bawełny daje pewność, że kołdra zachowa swoje walory wizualne i użytkowe nawet po praniu! Warto też wspomnieć o suszeniu kołdry – należy to robić w pozycji poziomej, w stanie rozłożonym. Kołder nie można suszyć mechanicznie ani chlorować.

 

Kołdry szyte są na miarę, zatem nie istnieje możliwość zwrotu (Usługobiorcy nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy od momentu uznania płatności na rachunku bankowym Sprzedawcy, na podstawie Art. 38 pkt. 3 Ustawy o Prawach Konsumenta, gdy przedmiotem umowy jest rzecz wyprodukowana według specyfikacji Klienta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.)

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej