Koła zębate - Zestaw konstrukcyjny

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740053947
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 209,00 zł

  188,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 188,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  188,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Koła zębate — Zestaw konstrukcyjny to pomysł na rozwijającą zabawę, która przypadnie do gustu każdemu przedszkolakowi, a także dzieciom młodszym, już od 2 roku życia. Komplet drewnianych puzzli i kół to dla małych konstruktorów bardzo atrakcyjny mechanizm. Maluch może stworzyć z zestawu współpracującą ze sobą całość, dzięki czemu poruszanie jednym kołem wprawi w ruch następne. Dla dziecka będzie to ciekawostka rozwijająca wyobraźnię i spostrzegawczość.

Układanie kół w taki sposób, aby ich ruch współdziałał ze sobą to dobre ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i trening motoryki małej. Takie zabawy mogą z powodzeniem uzupełnić terapię ręki oraz zajęcia pedagogiczne. Zestaw kół zębatych będzie także wartościowym wyposażeniem przedszkoli i innych placówek edukacyjnych.

Z kolei w domu zabawa z kompletem drewnianych puzzli i kół to atrakcyjna forma spędzania czasu, przy której można poszerzyć zdolności postrzegania otoczenia i zdobyć nowe umiejętności.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie funkcji ręki

Tworzenie układanki, która będzie działała jak jeden system oddziałujących na siebie kół zębatych to doskonałe ćwiczenie manualne. Chwytanie elementów i składanie ich tak, aby do siebie pasowały, ćwiczy motorykę małą w atrakcyjnej formie. Warto urozmaicać takimi zabawami terapię, a także w tak ciekawej czynności realizować zalecenia specjalisty w domu.

 

Możliwość ułożenia konstrukcji kół zębatych na różne sposoby zachęca do kreatywnego myślenia i poszukiwania najlepszych rozwiązań. Próbowanie różnych opcji i sprawdzanie, czy system kół działa to także ćwiczenie percepcji i spostrzegawczości. Znalezienie sposobu na prawidłowe złożenie ze sobą kół będzie dla dziecka satysfakcją i wzmocnieniem wiary we własne umiejętności.

Drewniane zabawki z serii Plan Toys wspomogą prawidłowy rozwój dziecka

 • Usprawnianie koordynacji oko-ręka

Zabawa z zestawem drewnianych kół zębatych wymaga współdziałania ze sobą pracy rąk i korzystania z informacji pochodzących z narządu wzroku. To ważna umiejętność w nauce, zabawie i codziennych czynnościach. Składanie puzzli i kół to dobry trening takiej koordynacji. Zajęcie to wyposaża dziecko także w zdolność oceny, czy zadanie zostało wykonane poprawnie. Widząc, że po wprawieniu w ruch jednego z kół reszta również zaczyna się poruszać, przedszkolak z zadowoleniem będzie mógł obserwować efekty swojej pracy.

 

Zabawa z zestawem kół zębatych angażuje uwagę dziecka, które ze skupieniem próbuje ułożyć prawidłowo wszystkie elementy. Chcąc osiągnąć rezultat kręcenia się każdego z kół, maluch uczy się także dążenia do celu. To ważne umiejętności, będące podstawą w nauce i w wielu codziennych sytuacjach. Warto więc bawić się i uczyć, obserwować i zdobywać nowe, ciekawe doświadczenia dzięki angażującej zabawie!

 

Co zawiera?

22 elementy: drewniane puzzle i koła zębate

 

Główne informacje

Wiek: od 2 r.ż.

Materiał: drewno

Wymiary: 8,7 x 7,7 x 2,3 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej