Kokolingo

 • Producent: ATABI
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 4 599,00 zł

  4 459,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  4 459,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kokolingo to pierwsza kompleksowa aplikacja logopedyczna. Powstała z myślą o dzieciach potrzebujących korekcji wad wymowy ze względu na zaburzenia artykulacji. Pomaga niwelować najczęściej występujące wady wymowy u dzieci w wieku 3-10 lat.

Aplikacja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym może być stosowana zarówno w gabinecie logopedy, jak i w warunkach domowych.

Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Na poszczególnych etapach rozwoju mowy mogą wystąpić u niego trudności w prawidłowej realizacji głosek, np. ich deformacje. Kokolingo pomaga wspierać dzieci w tym trudnym czasie poprzez modelowanie prawidłowej artykulacji i stopniowanie trudności. Jest to dla dziecka łatwiejsze w odbiorze i daje lepsze efekty terapeutyczne.

Nauka poprzez zabawę oraz pozytywne wzmacnianie najmłodszych to główne atuty Kokolingo. Przed skorzystaniem z aplikacji w warunkach domowych, warto wcześniej zdiagnozować problem niepoprawnej artykulacji u logopedy czy innego terapeuty, by wybrać najbardziej optymalną ścieżkę korekcji dla każdego dziecka.

W celu uzyskania pożądanych efektów zaleca się stosowanie aplikacji najrzadziej co dwa dni po 30 minut. Najlepsze efekty osiągnie się codziennymi ćwiczeniami 45-minutowymi nawet do godziny. Czas pracy z aplikacją należy dostosować indywidualnie do dziecka, jego zaangażowania i możliwości dłuższego skupienia uwagi.

Aplikacja Kokolingo jest bezpieczna dla dzieci, dlatego może być używana w warunkach domowych. Ze względu na zróżnicowanie wad wymowy u dzieci, warto włączać Kokolingo do terapii logopedycznej pod okiem specjalisty, gdyż dzięki temu rodzice zyskują pewność, że korekcja artykulacji jest prowadzona właściwie.

W trosce o najmłodszych oferujemy licencję dożywotnią dla instytucji.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczy poprzez zabawę

Aplikacja Kokolingo zawiera materiały i ćwiczenia, które zostały stworzone z udziałem specjalistów w dziedzinach logopedii, psychologii dziecięcej i pedagogiki specjalnej. Dotyczą artykulacji 27 głosek, które opracowano w sylabach, wyrazach, zdaniach i opowieściach. 

 

 

Atrakcyjna szata graficzna Archipelagu Kokolingo to zabawa z autorskimi ćwiczeniami artykulacyjnymi, oddechowymi i na różnicowanie głosek, m.in. tylnojęzykowych i prymarnych, szeregu przedniojęzykowo-zębowego, przedniojęzykowo-dziąsłowego oraz głoski „r”.

Dzięki profesjonalnemu doborowi zadań w aplikacji, terapeuta czy rodzic pracujący z dzieckiem ma okazję korzystać z niepowtarzalnych zestawów ćwiczeń i dostosować je do poziomu dziecka. By się nie zniechęciło, aplikacja umożliwia stopniowanie trudności i generalizację umiejętności.

Wszystkie aktywności odbywają się w przyjaznej dziecku scenerii Archipelagu Kokolingo oraz w obecności Papugi Koko i Pirata Kazika. W tej roli jeden z najlepszych polskich lektorów i aktorów dubbingowych, Pan Janusz Zadura, którego postać jest przez dzieci bardzo lubiana.

 

 

Najmłodsi chętniej przyswajają wiedzę czy zdobywają nowe umiejętności, jeśli są ćwiczone poprzez zabawę. Takie aktywności proponuje pirat Kazik, którego kreatywność się nie kończy. Dzieci z niecierpliwością czekają, co ma im do zaoferowania na wyższych poziomach, więc chętniej przechodzą przez kolejne etapy Archipelagu i doskonalą umiejętności artykulacyjne w zakresie zaburzonych głosek.

Wykorzystaj w pracy z dzieckiem ćwiczenia z Archipelagu, by w przyjemny sposób modelować jego poprawną artykulację. Pokaż mu dostępne w aplikacji liczne gry typu Memory, a zachęcisz je nie tylko do nauki poprawnej wymowy, ale także doskonalenia pamięci i spostrzegawczości. To z kolei wpłynie pozytywnie na jego funkcje poznawcze.

 

 

 • Aplikacja jest atrakcyjna dla dziecka

Ciekawe autorskie grafiki oraz multimedialnie opracowane zadania są atrakcyjne dla dziecka i pozytywnie wpływają na jego motywację.

Nowoczesna forma terapii jest dla dzieci ciekawsza niż tradycyjne formy i może stanowić ich urozmaicenie.

Możliwość wielokrotnego odtwarzania poprawnej wymowy oraz wzmocnienia dla dzieci w postaci komunikatów Papugi Koko i kramiku z akcesoriami powodują, że aplikacja nie nudzi się dzieciom. Dzięki temu chętnie kontynuują terapię również w warunkach domowych.

 

 

 • Pomaga w terapii logopedycznej

Aplikacja Kokolingo może być stosowana przez logopedę lub rodzica. Przed rozpoczęciem terapii, specjalista diagnozuje trudności artykulacyjne dziecka i wyodrębnia te głoski, które zamierza ćwiczyć. Kokolingo ułatwia to zadanie, gdyż pozwala na samodzielny dobór głosek w terapii logopedycznej. Do każdej z nich ma atrakcyjny dla dziecka zestaw gotowych ćwiczeń oraz gier. Dzięki temu gwarantuje indywidualizowanie pracy i dostosowanie jej poziomu do możliwości dziecka.

Pracuj z dzieckiem według kolejności zaproponowanej przez Kokolingo. Rozpocznij od ćwiczeń stymulujących słuch i usprawniających pamięć słuchową oraz motorykę narządów mowy. Po tym etapie przejdź do doskonalenia artykulacji głosek za pomocą logatomów i słów.

Gdy dziecko nabędzie prawidłową wymowę głosek w sylabach czy wyrazach, możesz przejść do kolejnego etapu: budowania zdań i opowieści.

Dzięki stopniowaniu trudności i wykonywaniu ćwiczeń w odpowiedniej kolejności, dziecko koryguje wady wymowy etapami, nie zniechęca się i ma świadomość swoich postępów w terapii logopedycznej. Pominięcie któregoś etapu lub rozpoczęcie korekcji od zbyt trudnych zadań, mogłoby zrazić dziecko do pokonywania trudności i wydłużyć proces terapeutyczny lub wręcz go zahamować.

Odpowiednio dobrana przez logopedę terapia oraz systematyczne ćwiczenia gwarantują sukces dziecku i dają mu satysfakcję z modelowania poprawnej artykulacji.

Kokolingo wspiera terapię dyslalii w połączeniu z rozwojem funkcji poznawczych i umiejętności szkolnych, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka od 3 roku życia.

 

 

Co zawiera?

Aplikacja zawiera zestaw zróżnicowanych ćwiczeń do pracy z dzieckiem nad 27 głoskami

 

 

Informacje o programie

Licencja Wieczysta
Ilość stanowisk 5, 10, 25 (w zależności od wybranego pakietu)
Wersja językowa polska
Nośnik

Licencja elektroniczna

Wiek

Przedszkolny 3-6 lat i wczesnoszkolny 6-10 lat

Wspierane systemy

Windows, Android, IOS

 

Główne informacje

Wiek: przedszkolny 3-6 lat i wczesnoszkolny 6-10 lat

Działa na komputerach, laptopach, telefonach i tabletach z systemami: Windows, Android, IOS

Kokolingo zostało wyróżnione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i jest laureatem konkursu Świat Przyjazny Dziecku

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej