Kokolingo

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ATABI

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 4 599,00 zł

  4 459,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 4 459,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  4 459,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)

Dla kogo?

Kokolingo to pierwsza kompleksowa aplikacja logopedyczna. Powstała z myślą o dzieciach potrzebujących korekcji wad wymowy ze względu na zaburzenia artykulacji. Pomaga niwelować najczęściej występujące wady wymowy u dzieci w wieku 3-10 lat.

Aplikacja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym może być stosowana zarówno w gabinecie logopedy, jak i w warunkach domowych.

Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Na poszczególnych etapach rozwoju mowy mogą wystąpić u niego trudności w prawidłowej realizacji głosek, np. ich deformacje. Kokolingo pomaga wspierać dzieci w tym trudnym czasie poprzez modelowanie prawidłowej artykulacji i stopniowanie trudności. Jest to dla dziecka łatwiejsze w odbiorze i daje lepsze efekty terapeutyczne.

Nauka poprzez zabawę oraz pozytywne wzmacnianie najmłodszych to główne atuty Kokolingo. Przed skorzystaniem z aplikacji w warunkach domowych, warto wcześniej zdiagnozować problem niepoprawnej artykulacji u logopedy czy innego terapeuty, by wybrać najbardziej optymalną ścieżkę korekcji dla każdego dziecka.

W celu uzyskania pożądanych efektów zaleca się stosowanie aplikacji najrzadziej co dwa dni po 30 minut. Najlepsze efekty osiągnie się codziennymi ćwiczeniami 45-minutowymi nawet do godziny. Czas pracy z aplikacją należy dostosować indywidualnie do dziecka, jego zaangażowania i możliwości dłuższego skupienia uwagi.

Aplikacja Kokolingo jest bezpieczna dla dzieci, dlatego może być używana w warunkach domowych. Ze względu na zróżnicowanie wad wymowy u dzieci, warto włączać Kokolingo do terapii logopedycznej pod okiem specjalisty, gdyż dzięki temu rodzice zyskują pewność, że korekcja artykulacji jest prowadzona właściwie.

W trosce o najmłodszych oferujemy licencję dożywotnią dla instytucji.

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczy poprzez zabawę

Aplikacja Kokolingo zawiera materiały i ćwiczenia, które zostały stworzone z udziałem specjalistów w dziedzinach logopedii, psychologii dziecięcej i pedagogiki specjalnej. Dotyczą artykulacji 27 głosek, które opracowano w sylabach, wyrazach, zdaniach i opowieściach. 

 

 

Atrakcyjna szata graficzna Archipelagu Kokolingo to zabawa z autorskimi ćwiczeniami artykulacyjnymi, oddechowymi i na różnicowanie głosek, m.in. tylnojęzykowych i prymarnych, szeregu przedniojęzykowo-zębowego, przedniojęzykowo-dziąsłowego oraz głoski „r”.

Dzięki profesjonalnemu doborowi zadań w aplikacji, terapeuta czy rodzic pracujący z dzieckiem ma okazję korzystać z niepowtarzalnych zestawów ćwiczeń i dostosować je do poziomu dziecka. By się nie zniechęciło, aplikacja umożliwia stopniowanie trudności i generalizację umiejętności.

Wszystkie aktywności odbywają się w przyjaznej dziecku scenerii Archipelagu Kokolingo oraz w obecności Papugi Koko i Pirata Kazika. W tej roli jeden z najlepszych polskich lektorów i aktorów dubbingowych, Pan Janusz Zadura, którego postać jest przez dzieci bardzo lubiana.

 

 

Najmłodsi chętniej przyswajają wiedzę czy zdobywają nowe umiejętności, jeśli są ćwiczone poprzez zabawę. Takie aktywności proponuje pirat Kazik, którego kreatywność się nie kończy. Dzieci z niecierpliwością czekają, co ma im do zaoferowania na wyższych poziomach, więc chętniej przechodzą przez kolejne etapy Archipelagu i doskonalą umiejętności artykulacyjne w zakresie zaburzonych głosek.

Wykorzystaj w pracy z dzieckiem ćwiczenia z Archipelagu, by w przyjemny sposób modelować jego poprawną artykulację. Pokaż mu dostępne w aplikacji liczne gry typu Memory, a zachęcisz je nie tylko do nauki poprawnej wymowy, ale także doskonalenia pamięci i spostrzegawczości. To z kolei wpłynie pozytywnie na jego funkcje poznawcze.

 

 

 • Aplikacja jest atrakcyjna dla dziecka

Ciekawe autorskie grafiki oraz multimedialnie opracowane zadania są atrakcyjne dla dziecka i pozytywnie wpływają na jego motywację.

Nowoczesna forma terapii jest dla dzieci ciekawsza niż tradycyjne formy i może stanowić ich urozmaicenie.

Możliwość wielokrotnego odtwarzania poprawnej wymowy oraz wzmocnienia dla dzieci w postaci komunikatów Papugi Koko i kramiku z akcesoriami powodują, że aplikacja nie nudzi się dzieciom. Dzięki temu chętnie kontynuują terapię również w warunkach domowych.

 

 

 • Pomaga w terapii logopedycznej

Aplikacja Kokolingo może być stosowana przez logopedę lub rodzica. Przed rozpoczęciem terapii, specjalista diagnozuje trudności artykulacyjne dziecka i wyodrębnia te głoski, które zamierza ćwiczyć. Kokolingo ułatwia to zadanie, gdyż pozwala na samodzielny dobór głosek w terapii logopedycznej. Do każdej z nich ma atrakcyjny dla dziecka zestaw gotowych ćwiczeń oraz gier. Dzięki temu gwarantuje indywidualizowanie pracy i dostosowanie jej poziomu do możliwości dziecka.

Pracuj z dzieckiem według kolejności zaproponowanej przez Kokolingo. Rozpocznij od ćwiczeń stymulujących słuch i usprawniających pamięć słuchową oraz motorykę narządów mowy. Po tym etapie przejdź do doskonalenia artykulacji głosek za pomocą logatomów i słów.

Gdy dziecko nabędzie prawidłową wymowę głosek w sylabach czy wyrazach, możesz przejść do kolejnego etapu: budowania zdań i opowieści.

Dzięki stopniowaniu trudności i wykonywaniu ćwiczeń w odpowiedniej kolejności, dziecko koryguje wady wymowy etapami, nie zniechęca się i ma świadomość swoich postępów w terapii logopedycznej. Pominięcie któregoś etapu lub rozpoczęcie korekcji od zbyt trudnych zadań, mogłoby zrazić dziecko do pokonywania trudności i wydłużyć proces terapeutyczny lub wręcz go zahamować.

Odpowiednio dobrana przez logopedę terapia oraz systematyczne ćwiczenia gwarantują sukces dziecku i dają mu satysfakcję z modelowania poprawnej artykulacji.

Kokolingo wspiera terapię dyslalii w połączeniu z rozwojem funkcji poznawczych i umiejętności szkolnych, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka od 3 roku życia.

 

 

Co zawiera?

Aplikacja zawiera zestaw zróżnicowanych ćwiczeń do pracy z dzieckiem nad 27 głoskami

 

 

Informacje o programie

Licencja Wieczysta
Ilość stanowisk 5, 10, 25 (w zależności od wybranego pakietu)
Wersja językowa polska
Nośnik

Licencja elektroniczna

Wiek

Przedszkolny 3-6 lat i wczesnoszkolny 6-10 lat

Wspierane systemy

Windows, Android, IOS

 

Główne informacje

Wiek: przedszkolny 3-6 lat i wczesnoszkolny 6-10 lat

Działa na komputerach, laptopach, telefonach i tabletach z systemami: Windows, Android, IOS

Kokolingo zostało wyróżnione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i jest laureatem konkursu Świat Przyjazny Dziecku

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej