KodujMata - zestaw pomarańczowy do nauki kodowania dla przedszkoli i szkół

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KODUJMATA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 269,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 1 389,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 389,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 389,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

KodujMata – zestaw pomarańczowy (duża mata z 500 kartami i kubeczkami) dla przedszkoli i szkół wraz z podręcznikiem to zestaw przeznaczony dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Może być on wykorzystywany do nauki i zabawy, a także podczas zajęć terapeutycznych. Z pomocą zestawu pomarańczowego dziecko może rozwijać motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową i słuchową, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz myślenie przez analogię.

Zestaw pomarańczowy znajdzie zastosowanie podczas wprowadzania wiadomości z różnych edukacji. Kartoniki edukacyjne dołączone do zestawu mają różne grupy tematyczne, dzięki czemu sprawdzą się m.in. w edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej oraz podczas nauki języków obcych. Pomarańczową KodujMatę wraz z zestawem można użyć także podczas zajęć muzycznych i ruchowych oraz podczas różnego rodzaju gier i zabaw.

Kubeczki i kartoniki układane na macie wprowadzają dziecko w podstawy kodowania i umożliwiają wykonywanie różnorodnych zabaw z zastosowaniem kodów. Tego typu zabawy stanowią wprowadzenie do kodowania na wyższym poziomie – za pomocą robotów oraz w programie edukacyjnym. Z pomocą KodujMaty dzieci mogą uczyć się przestrzegania zasad, stosowania się do instrukcji, współpracy w grupie oraz poprawnej komunikacji z innymi osobami.

Elementy zestawu są uniwersalne – obrazkowy język zrozumie każde dziecko, niezależnie od języka, jakim się posługuje. Zestaw jest więc ciekawym narzędziem integrującym dzieci z różnych krajów. Produkt stworzony został z myślą przede wszystkim o dzieciach szkolnych i przedszkolnych, ale wykorzystany może być również wśród dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, dzieci o specjalnych potrzebach terapeutycznych oraz w placówkach różnego typu.

Zestaw  przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Produkt jest trwały i bezpieczny w użyciu, nie wydziela szkodliwych zapachów, wykonany został przy użyciu ekologicznych farb.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw pomarańczowy może być wykorzystywany podczas zajęć z różnych edukacji u dzieci w wieku przedszkolnym.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

Zestaw pomarańczowy można wykorzystać podczas różnych aktywności na zajęciach uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

24-logiczne-myslenie Koncentracja, pamięć, skupienie

Układanie kartoników i kubeczków na macie, kodowanie oraz gry i zabawy logiczne rozwijają u dziecka koncentrację, pamięć oraz skupienie.

21-kreatywnosc2 Kreatywność

Gry i zabawy z użyciem maty, kartoników edukacyjnych i kubeczków rozwijają kreatywność dziecka.

32-Nauka-czytania Podręcznik w zestawie

W skład zestawu wchodzi podręcznik zawierający propozycje zabaw w różnych kategoriach.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Rozwój umiejętności matematycznych

Z pomocą pełnego zestawu do pomarańczowej KodujMaty dziecko może ćwiczyć m.in. umiejętność dodawania i odejmowania oraz orientację przestrzenną.

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Praca w grupie, komunikacja

Zabawy z zestawem pomarańczowej KodujMaty uczą dziecko współpracy w grupie oraz prawidłowej komunikacji pomiędzy członkami grupy.

 

Dlaczego warto?

 • Zabawy z kodami

Układanie elementów na macie oraz układanie wież z kubeczków to najłatwiejszy sposób kodowania i bardzo często stosowany jest podczas zajęć dla najmłodszych dzieci. Tego typu kodowanie stanowi wprowadzenie do kodowania na wyższym poziomie – za pomocą robotów i programów edukacyjnych. Aby dzieci mogły przejść na wyższy poziom, muszą najpierw zrozumieć, na czym polega samo kodowanie i nauczyć się tworzenia własnych kodów. Zestaw z pomarańczową KodujMatą będzie bardzo pomocny do opanowania tych umiejętności.

 

KodujMata - zestaw pomarańczowy

 

 • Gry i zabawy z wykorzystaniem KodujMaty

Zestaw z pomarańczową KodujMatą można wykorzystać do różnego rodzaju gier i zabaw. Mata może posłużyć jako plansza do sudoku, domina czy Chińczyka. Można też na niej zagrać w memo, tworząc pary z kartoników edukacyjnych.

 

 • Kształtowanie umiejętności muzycznych

Przy pomocy zestawu z pomarańczową KodujMatą dziecko może zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji muzycznej. Wykorzystując kartoniki lub kubeczki ułożone na macie, może ono  np. poznać wartości rytmiczne nut, zrozumieć pojęcie rytmu, tworzyć własny rytm. Kubeczki można także wykorzystać to różnego rodzaju zabaw muzycznych i rytmicznych.

 

KodujMata - zestaw pomarańczowy

 

 • Wprowadzenie pojęć „2D” i „3D”

Terminy „2D” i „3D” stosuje się do określania wymiarów grafik. 2D oznacza, że grafika ma tylko dwa wymiary: wysokość i szerokość, więc jest płaska. Natomiast grafika 3D ma trzy wymiary: wysokość i szerokość oraz głębokość, która sprawia, że grafika jest przestrzenna. Pojęcia te można wprowadzić dzieciom przy pomocy KodujMaty. Z kartoników dzieci mogą układać figury 2D, natomiast z kubeczków mogą ułożyć ten sam wzór w wersji 3D.

 

 • Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, integracja i kształtowanie poprawnej komunikacji między członkami grupy

Zestaw do pomarańczowej KodujMaty umożliwia zarówno pracę indywidualną, jak i pracę grupową. Wiele ćwiczeń i zabaw wymaga jednak udziału dwóch lub większej liczby osób. Zabawy te można wykorzystać do kształtowania umiejętności współpracy w grupie i poprawnej komunikacji między członkami grupy. Dzięki takim zabawom każda grupa może wybierać swojego „szefa” i rozdzielać zadania tak, aby każdy członek grupy mógł aktywnie uczestniczyć w zabawie i mieć swoją część zadania do wykonania. Mogą one też uczyć prawidłowego porozumiewania się pomiędzy członkami grupy, zgodnej współpracy bez kłótni oraz umiejętności „pójścia na kompromis”. Ponadto, język zestawu jest uniwersalny, zrozumiały dla każdego dziecka bez względu na pochodzenie oraz język, jakim się posługuje. Zestaw może więc stanowić wspaniałe narzędzie do integracji. Może on być pomocny w nawiązywaniu kontaktu między członkami nowej grupy, dziećmi, które się jeszcze nie znają, jak również między dziećmi z różnych krajów, np. dzieci polskich i ukraińskich.

KodujMata - zestaw pomarańczowy


Pomysły na zabawę


 • Dopasuj przedmiot do zmysłu – utrwalanie wiadomości na temat zmysłów, rozwijanie percepcji wzrokowej oraz logicznego myślenia, kategoryzowanie przedmiotów

Na macie przed dzieckiem leżą kartoniki przedstawiające części ciała (oko, ucho, usta, nos, ręka) ułożone pionowo jeden pod drugim. Kartoniki te odpowiadają pięciu zmysłom. Dziecko otrzymuje zestaw kartoników. Jego zadaniem jest dopasowanie przedmiotów lub czynności znajdujących się na kartonikach do zmysłu, którego one dotyczą, np. jabłko do zmysłu smaku (usta), dym do zmysłu węchu (nos).

 

 • Dopasuj ilustrację do liczby sylab – analiza i synteza wyrazów

Na macie przed dzieckiem w rzędzie poziomym leżą kartoniki przedstawiające liczby od 1 do 4. Dziecko otrzymuje kilkanaście kartoników. Zadaniem dziecka jest podanie nazwy przedmiotu znajdującego się na kartoniku, podzielenie jej na sylaby, wskazanie liczby sylab i ułożenie kartonika pod liczbą odpowiadającą liczbie sylab w danym wyrazie.

 

 • Dodawanie z kubeczkami – utrwalanie umiejętności dodawania w zakresie 10

Na macie ułożone są działania na dodawanie w zakresie 10. Zadaniem dziecka jest ułożenie działania za pomocą kubeczków (np. przy działaniu 3 + 2 dziecko układa obok siebie na macie 3 kubeczki zielone i 2 niebieskie) oraz podanie wyniku.

KodujMata - zestaw pomarańczowy

Z zestawu kartoników należy wybrać te, które wyglądają tak samo i można je połączyć w pary. Liczba par kartoników zależna jest od liczby uczestników zabawy lub możliwości dzieci. Wszystkie kartoniki odwrócone zostają obrazkami do dołu i dokładnie wymieszane. Każdy uczestnik gry po kolei odkrywa po dwa obrazki. Jeśli odkryje parę – zabiera ją. Jeśli odkryte kartoniki mają różne obrazki, dziecko je z powrotem kładzie obrazkiem do dołu, starając się jednocześnie zapamiętać, co przedstawiają i gdzie się znajdują, aby łatwiej mu było znaleźć kolejne pary. Gra kończy się, gdy wszystkie pary zostaną odnalezione. Zwycięża osoba, która zdobyła najwięcej par.

 

 • Zamień liczbę na literę – nauka kodowania, kształtowanie logicznego myślenia

Na macie przed dzieckiem leżą wyrazy zakodowane za pomocą liczb. Każda liczba odpowiada innej literze. Dziecko otrzymuje instrukcję, w której poinformowane jest jakiej literze odpowiada dana liczba. Zadaniem dziecka jest zamiana liczb na litery według otrzymanego kodu i odczytanie wyrazów, które powstały.

 

KodujMata - zestaw pomarańczowy

 

 • Kubeczkowe rytmy – utrwalanie wiadomości na temat wartości rytmicznych, kształtowanie poczucia rytmu

Do zabawy potrzebne będą kubeczki w pięciu kolorach. Każdy kolor kubeczka oznacza inną wartość rytmiczną. Na macie przed dzieckiem leżą ułożone w rzędach kubeczki. Zadaniem dziecka jest wystukanie lub wyklaskanie rytmu przedstawionego za pomocą kubeczków w oparciu o otrzymany kod.

 

Co zawiera?

 • pomarańczowa KodujMata,

 • 500 kartoników edukacyjnych podzielonych na grupy tematyczne,

 • 200 plastikowych kubeczków w różnych kolorach,

 • podręcznik do nauki kodowania: „Kodowanie przez zabawę w przedszkolu i szkole część I”.

 

KodujMata - zestaw pomarańczowy

 

Główne informacje

 1. Pomarańczowa KodujMata:

 • Wielkość maty: 180 cm x 180 cm.

 • 10 x 10 pól = 100 pól.

 • Wielkość kratki: 13 x 13 cm.

 • Materiał: tworzywo PCV, wysokiej jakości.

 • Nadruk na macie: wykonany metodą UV, przy użyciu ekologicznych farb.

 • Po macie można chodzić w skarpetkach.

 • Mata nie faluje się, nie ściera, nie wydziela szkodliwych zapachów.

 • Produkt trwały i bezpieczny w użyciu.

 • Mata nadaje się do czyszczenia ściereczką.

 

 1. Kartoniki edukacyjne:

 • Ilość elementów: 500.

 • Wymiary kart: 13 x 13 cm.

 • Karty są dwustronnie utwardzane.

 • Kartoniki podzielone są na zestawy, każdy zestaw spakowany jest w woreczek strunowy.

 

 1. Kubeczki:

 • Ilość elementów: 200.

 • Ilość elementów w każdym kolorze: 20.

 • Kolory: pomarańczowy, żółty, różowy, fuksjowy, granatowy, fioletowy, błękitny, czarny, zielony, złoto-brązowy.

 

 1. Podręcznik do nauki kodowania:

 • zabawy z obrazkami i kubeczkami kształtujące logiczne myślenie, w tym: zabawy kształtujące umiejętność myślenia przez analogię oraz kategoryzowania, tworzenie symetrii, zabawy z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej, układanki z kubeczków,

 • żonglowanie kolorowymi kubkami,

 • tworzenie tras.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej