KodujMata - zestaw niebieski do nauki kodowania dla dzieci ze SPE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KODUJMATA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 329,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 1 339,00 zł

  1 588,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 339,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: -249,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 588,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 588,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

KodujMata – pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem to zestaw stworzony z myślą o dzieciach słabowidzących oraz dzieciach ze spektrum autyzmu. Zestaw znajdzie zastosowanie w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach specjalnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach terapeutycznych, placówkach dziennego pobytu typu OREW, placówkach integracyjnych. Może być on wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych, terapeutycznych, wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych czy rewalidacyjnych, a także podczas zabawy.

KodujMata umożliwia dzieciom naukę podstaw kodowania, a obrazkowy język jest uniwersalny. Sprawia to, że Mata może być środkiem integrującym dzieci z różnych krajów. KodujMata – pełny zestaw niebieski ma szerokie zastosowanie i może być wykorzystany w różnego rodzaju aktywnościach oraz zajęciach z różnych edukacji.

Wspiera on ogólny rozwój dziecka, w tym rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i percepcji wzrokowej, a także rozwój spostrzegawczości i logicznego myślenia. Zestaw sprawdzi się na zajęciach z edukacji polonistycznej (nauka, czytania, analiza i synteza wyrazów, gramatyka itp.), przyrodniczej (pory roku, pogoda), matematycznej (dodawanie i odejmowanie, orientacja przestrzenna, przeliczanie, porównywanie, zbiory), społecznej (emocje i zachowanie). Niebieski zestaw KodujMata sprawdzi się również podczas zajęć z języków obcych, podczas zajęć integracji sensorycznej czy terapii ręki, a także podczas Treningu Umiejętności Społecznych.

Zestaw jest zgodny z obowiązującą podstawą programową, przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

10-dla-autystykow-autyzm Dla autystyków

Zestaw stworzony jest z myślą o dzieciach posiadających zaburzenia ze spektrum autyzmu.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Dla dzieci słabowidzących

Zestaw dostosowany jest dla dzieci słabowidzących.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

W skład zestawu wchodzą kartoniki edukacyjne dotyczące emocji, które mogą być wykorzystywane podczas terapii zaburzeń emocji i zachowania oraz zajęciach TUS.

32-Nauka-czytania Nauka czytania

Układanie na macie wyrazów z liter i sylab oraz analiza i synteza wyrazów są ćwiczeniami wspierającymi naukę czytania.

37-nauka-pisania-alfabet-litery-alfabet-ABC Nauka pisania, alfabet

Z pomocą kartoników edukacyjnych dziecko może uczyć się rozpoznawać litery, rozróżniać samogłoski i spółgłoski oraz tworzyć analizę i syntezę wyrazów, co jest pomocne podczas nauki pisania.

56-praca-w-grupie-komunikacja Praca w grupie, komunikacja

Zestaw można wykorzystać do pracy grupowej oraz usprawniania komunikacji pomiędzy członkami grupy.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Rozwój umiejętności matematycznych

Wykorzystując matę, dziecko rozwija umiejętności matematyczne takie, jak: dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, tworzenie zbiorów, porównywanie, kształtowanie orientacji przestrzennej.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Kreatywność

Układanie kartoników edukacyjnych, wież z kubeczków oraz tworzenie tras do kodowania rozwijają kreatywność dziecka.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój motoryki małej, percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Przy pomocy niebieskiego zestawu dziecko może układać kartoniki na macie tak, aby nie wychodziły poza kontury nadrukowanych na macie kratek, szukać wybranego kartonika na zapełnionej w całości macie, tworzyć z kubeczków wieże oraz dyktanda graficzne. Dodatkowo, w trosce o osoby słabowidzące, cały zestaw został wykonany w intensywnych kolorach. Obrazki na kartonikach są kontrastowe, a kratki i obramowanie maty mocno pogrubione.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

Trening Umiejętności Społecznych to rodzaj terapii dotyczący umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz nauki funkcjonowania w grupie i przestrzegania norm społecznych. Pomaga dzieciom odnaleźć się w grupie, czuć się w niej komfortowo i wyrażać swoje emocje we właściwy sposób. Terapia ta stosowana jest przede wszystkim u dzieci z zaburzeniami emocji i zachowania oraz u dzieci ze spektrum autyzmu, jak również u dzieci mających trudności z przestrzeganiem zasad w szkole czy przedszkolu oraz osób mających trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi dziećmi. W skład niebieskiego zestawu wchodzą kartoniki dotyczące emocji, które będą przydatne podczas tego typu terapii.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

 • Rozwijanie umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej

Pełny zestaw niebieskiej KodujMaty daje możliwość przeprowadzenia wielu ciekawych zajęć z zakresu edukacji polonistycznej. Przydatny będzie on m.in. podczas ćwiczeń nauki czytania i pisania. Dzieci mogą układać z liter i sylab znajdujących się na kartonikach edukacyjnych wyrazy i układać je na macie. Mogą też odczytywać z maty gotowe wyrazy, literując, sylabizując lub pełnymi wyrazami, a także dokonywać analizy i syntezy wyrazów oraz wskazywać samogłoski i spółgłoski. W skład zestawu wchodzą również kartoniki dotyczące gramatyki. Z ich pomocą dziecko w przystępny sposób może nauczyć się, czym są wyrażenia przyimkowe oraz homonimy.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

 • Rozwijanie umiejętności z zakresu edukacji matematycznej

Pełny zestaw niebieskiej KodujMaty znajdzie również szerokie zastosowanie w nauce matematyki. Wykorzystując elementy zestawu, dziecko może m.in. przeliczać przedmioty, dodawać i odejmować, mnożyć i dzielić, tworzyć działania, kształtować orientację przestrzenną, dzielić elementy na zbiory, porównywać zbiory.

 

 • Nauka języków obcych

Z pomocą kartoników edukacyjnych i maty dziecko może także uczyć się języków obcych. Kartoniki dołączone do zestawu umożliwiają naukę słownictwa związanego m.in. z pogodą, porami roku, ubraniami, emocjami, liczbami, kierunkami.

 

 • Nauka kodowania

Pełny zestaw niebieskiej KodujMaty uczy najmłodsze dzieci podstaw kodowania. Kodowanie może odbywać się na różne sposoby: poprzez układanie kartoników edukacyjnych lub kubeczków na macie według określonego wzoru lub kategorii oraz poprzez tworzenie na macie drogi do przejścia z punktu A do punktu B i zapisanie elementów trasy na kartce lub przeprowadzenie po macie robota.

 

 • Podręcznik do kodowania

Do zestawu dołączona jest książka pt. „Kodowanie przez zabawę w przedszkolu i szkole część II”. Stanowi ona kontynuację części I, pomarańczowej. W skład podręcznika wchodzą ćwiczenia i zabawy do realizacji w mniejszych i większych grupach oraz do pracy indywidualnej. Zabawy te są podzielone na trzy kategorie: kreatywne i językowe, logiczne oraz sensoryczne. W podręczniku znajdują się również ćwiczenia i zabawy dostosowane do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 


Pomysły na zabawę


 • Układanie wież z kubeczków – rozwijanie motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, cierpliwości, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, nauka rozróżniania kolorów

Przed dzieckiem leży mata i kubeczki w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest stworzenie wieży według wzoru znajdującego się w podręczniku lub według wzoru stworzonego przez nauczyciela. Dziecko musi zwrócić uwagę na ilość pięter, ilość kubeczków w każdym rzędzie i właściwe kolory.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

 • Sudoku – rozwijanie spostrzegawczości, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

Dziecko korzysta z jednej części maty. Na niektórych elementach maty znajdują się kartoniki z liczbami. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie wolnych pól kartonikami z liczbami według zasad sudoku.

 

 • Homonimy – kształtowanie wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej

Zadaniem dziecka jest wyszukanie spośród elementów zestawu kartoników, które są homonimami (czyli wyrazami, które zapisuje się tak samo, ale mogą mieć więcej znaczeń). Wyszukane elementy dziecko układa na macie oraz z liter lub sylab układa odpowiedni wyraz.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

 • Dopasuj wyrażenie przyimkowe do obrazka – kształtowanie wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej

Przed dzieckiem leżą dwa zestawy kartoników. W pierwszym zestawie znajdują się ilustracje przedstawiające przedmioty, natomiast w drugim – wyrażenia przyimkowe. Zadaniem dziecka jest dopasowanie wyrażenia przyimkowego do obrazka, ułożenie go na macie oraz stworzenie z liter wyrazów im odpowiadających. Przykładowo: dziecko dopasowuje do siebie wyrażenie „w” oraz ilustrację przedstawiającą dom, a z liter układa na macie „w domu”.

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

Co zawiera?

 • niebieska KodujMata,

 • 400 kartoników edukacyjnych, w tym:

  • zestaw dla dzieci niedowidzących (174 elementy): słowa, obrazki i litery (109 elementów), kropki do liczenia (10 elementów), liczby oraz znaki prostych działań (20 elementów), start, meta oraz strzałki wskazujące kierunki (11 elementów), figury w różnych kolorach (24 elementy).

  • zestaw dla dzieci autystycznych: sylaby + obrazki (71 + 8 elementów), orientacja przestrzenna i przyimki (8 + 9 elementów), pogoda, pory roku, ubrania i części ciała (5 + 8 + 30 + 6 elementów), homonimy (15 elementów), czynności poranne (20 elementów), emocje (30 elementów), zachowania (8 elementów), gesty (7 elementów),

 • 200 kolorowych, plastikowych kubeczków,

 • podręcznik do kodowania: „Kodowanie przez zabawę w przedszkolu i szkole część II”,

 • zestaw wzorów do układania figur z kubeczków (element podręcznika).

 

KodujMata - pełny zestaw niebieski (duża mata z 400 kartami i kubeczkami) dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z podręcznikiem

 

Główne informacje

 1. Niebieska KodujMata:

  • Wielkość maty: 170 cm x 170 cm.

  • 8 x 8 pól = 64 pola.

  • Możliwość podziału maty na 4 części.

  • Pola na macie są duże, kratki pogrubione i mocno kontrastowe – dostosowane dla osób słabowidzących i autystycznych.

  • Materiał: tworzywo PCV, wysokiej jakości.

  • Nadruk na macie: wykonany metodą UV, przy użyciu ekologicznych farb.

  • Po macie można chodzić w skarpetkach.

  • Mata nie faluje się, nie ściera, nie wydziela szkodliwych zapachów.

  • Mata nadaje się do czyszczenia ściereczką.

 1. Kartoniki edukacyjne:

  • Ilość elementów: 400.

  • Podział na zestawy dla dzieci niedowidzących oraz dzieci ze spektrum autyzmu.

  • Kartoniki są usztywnione i dwustronnie foliowane, mają intensywne kolory.

 1. Kubeczki:

  • Ilość elementów: 200.

  • Ilość elementów w każdym kolorze: 20.

  • Kolory: pomarańczowy, żółty, różowy, fuksjowy, granatowy, fioletowy, błękitny, czarny, zielony, złoto-brązowy.

 1. Podręcznik do nauki kodowania:

  • zabawy kreatywne i językowe,

  • zabawy logiczne (w tym kubeczkowe i matematyczne),

  • zabawy sensoryczne rozwijające dotyk i słuch,

  • wzory do układania kubeczków.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej